کد خبر: ۷۰۷۶۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرد دولت ترامپ را بخاطر افشای اطلاعاتی محرمانه مورد پیگرد قرار خواهد داد.

تهدید آدام شیف به تحت پیگرد قرار دادن دولت ترامپ در پی افشای اطلاعات محرمانهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی کالر، در پی شکایت یک مقام اطلاعاتی آمریکا از ترامپ در خصوص اینکه وی اطلاعاتی محرمانه را به هنگام گفت و گو با یک رهبر خارجی افشا کرده است، آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرد دولت ترامپ را به خاطر این مسأله مورد پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

آدام شیف پس از دیدار محرمانه با «مایکل آتکینسون» بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا گفت: فکر می‌کنم وقتی مسأله به ما مرتبط است، باید به دادگاه برویم؛ چرا که بازرس کل گفته نباید در این خصوص منتظر بود.

وی در ادامه افزود: این وضعیتی نیست که ما آن را چند هفته و یا با چند ماه دادخواهی در این دادگاه و یا آن دادگاه تحمل کنیم. اینجا یک مسأله فوریتی وجود دارد که دادگاه‌ها آن را قبول خواهند کرد.

طبق اعلام دیلی کالر، جزئیات این شکایت محرمانه باقی مانده است. به گفته آدام شیف، بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا در این خصوص گفت نمی‌تواند اطلاعات بیشتری ارائه دهد.

بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا همچنین از تأیید گزارش واشنگتن پست خودداری کرد. روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرده بود این شکایت در تاریخ ۱۲ اوت ارائه شده و درباره مکالمه تلفنی ترامپ با یکی از رهبران کشور‌های خارجی است. طبق اعلام واشنگتن پست، مقام اطلاعاتی افشاگر آمریکایی هشدار داده که ترامپ به یکی از رهبران خارجی که نام وی مشخص نیست، وعده‌ای را داده است.

هنوز مشخص نیست طرف دیگر این مکالمه چه کسی بوده و وعده مذکور در چه زمینه‌ای از سوی ترامپ مطرح شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر