کد خبر: ۷۱۰۴۵۳۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
کد خبر : ۷۱۰۴۵۳۷
گروه : کرمان » کرمان

مراسم افتتاحیه طرح وارنیش فلوراید با حضور رئیس آموزش و پرورش و معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و جمعی از دانش آموزان در سالن شهدای دانش آموز برگزار شد.

آغاز اجرای طرح وارنیش فلوراید در مدارس رفسنجانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، پروین نخعی، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: طرح وارنیش فلوراید از سال ۹۴ همزمان با سراسر کشور با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در رفسنجان آغاز شد.

او بیان داشت: دانش آموزان اول تا ششم مقطع ابتدایی تا سال ۹۶ در این طرح پوشش داده شدند و از سال ۹۷ دانش آموزان مقطع هفتم به این طرح اصافه شدند.

نخعی با بیان اینکه هرساله با همکاری آموزش و پرورش ۹۹ درصد این طرح اجرا می‌شود افزود: این طرح در دو مرحله در سال انجام می‌شود، مرحله اول از اواخر مهرماه آغاز می‌شود و به مدت سه ماه طول می‌کشد و مرحله دوم از اوایل اسفند آغاز و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: آمار‌ها و تحقیقات جهانی نشان می‌دهد اگر این طرح به خوبی اجرا شود ۲۵ تا ۷۰ درصد پوسیدگی دندان‌ها را کاهش می‌دهد.

نخعی بیان کرد: این در طرح در پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها و در متوقف کردن دندان‌هایی که در حال پوسیدگی هستند کمک می‌کند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بر همکاری گرو‌های مختلف جهت اجرایی شدن این طرح تاکید کرد و گفت: امسال از تکنیسین‌های دانشگاهی بهداشت دهان و دندان در این طرح استفاده می‌شود.

او ادامه داد: مدیران و مربیان به شایعات فضای مجازی مبنی بر اینکه اجرای این طرح سرطانزاست توجه نکنند.

همچنین حسین تقوی، رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان در این مراسم اظهار داشت: مسئولیت و سلامتی دو فرصت غیر قابل برگشت هستند.

او با اشاره به اینکه یکی از راه‌های حفط سلامتی و خود مراقبتی ها، پیشگیری است گفت: اگر نتوانیم مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهیم بعدا افسوس زمان از دست رفته را خواهیم خورد.

انتهای پیام/س

طرح وارنیش فلوراید در مدارس کرمان اجرا شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر