کد خبر: ۷۱۰۶۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
کد خبر : ۷۱۰۶۰۳۷
دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران، خبر داد:

فرامرز رستگاراز برگزاری نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید در اواخر آذرماه امسال خبر داد.

نمایشگاه تلکوم با رویکردی جدید در اواخر آذرماه امسال برگزار خواهد شدبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات ایران در سرمقاله‌ شماره ۴۹ ماهنامه‌ نسل چهارم نوشت: صنعت ICT کشور برای یافتن سهم واقعی خود در توسعه شبکه‌های ارتباطی، به مناسبت‌های مختلف قابلیت‌های بخش خصوصی و عمومی کشور را به نمایش می‌گذارد. از جمله این مناسبت‌ها، مراسم روز جهانی ارتباطات است که امسال و در روز ۲۹ اردیبهشت برگزار شد و در کنار آن، نمایشگاه دستاورد‌های ICT هم نمایش داده شد. البته در ۱۲ اردیبهشت ماه امسال کنفرانس بین‌المللی برق نیز برگزار شد که بخش ICT در دو پنل با عناوین "انتقال تکنولوژی" و "فرصت‌های سرمایه‌گذاری" حضور پررنگی داشت.

در سال رونق تولید، صنعت مخابرات به عنوان یکی از صنایع کلیدی در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید (از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران) که به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد مشارکت جدی داشت.

نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید؛ بستر ملی و بین‌المللی برای بخش‌های دولتی، شرکت‌های بزرگ مولد و بهره‌برداری، شرکت‌های کوچک و متوسط فناور را برای سرعت بخشیدن به نوآوری در فناوری ارتباطات و اطلاعات جهت رشد اقتصادی و منافع اجتماعی فراهم خواهد ساخت.

این مناسبت با حضور تمام ذی‌نفعان برای نمایش راه حل‌های نوآورانه، به اشتراک‌گذاری دانش به صورت شبکه‌ای و بحث و گفتگو با متخصصان برگزار می‌شود.

در غرفه‌های دولتی؛ پنجره‌ای به روی فناوری‌های ICT، پروژه ها، منابع کشور، ابتکارات توسعه نوآوری و فرصت‌های سرمایه گذاری برای بازار‌های نوظهور و توسعه پذیر گشوده و ظرفیت‌ها به نمایش و تبادل گذاشته می‌شود.

شرکت‌های عرضه کننده؛ قابلیت‌های خود را در معرض دید شرکت‌ها و سازمان‌های کارفرمایی قرار می‌دهند و محصولات نوآورانه و برنامه‌های کاربردی را با برجسته کردن پروژه‌های کلیدی، راهکار‌های نوین و روش‌های انتقال معرفی می‌نمایند.

غرفه‌های موضوعی؛ با ایجاد راه حل‌ها و برنامه‌های مختلف از تشکل‌ها و غرفه داران مختلف آخرین فکر‌ها و موضوعات موفق فناوری را برای موارد موضوعی خاص مانند شهر هوشمند، ایران هوشمند، اینترنت هوشمند، اینترنت اشیاء و ۵G به نمایش می‌گذارند.

استارت‌آپ‌ها؛ قابلیت‌های خود را به شرکت‌های صنعتی متوسط و بزرگ معرفی و زمینه رشد سریع‌تر خود و همچنین صنعت را فراهم می‌آورند.

حمایت‌کنندگان مالی؛ مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (وام وجوه اداره شده)، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صندوق حمایت از فناوری‌های پیشرفته)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (صندوق نوآوری و شکوفایی) و بانک‌های تخصصی از جمله پست بانک و بانک صنعت و معدن نحوه تامین تسهیلات مالی را تشریح و زمینه همکاری فراهم می‌شود؛ و در نهایت دفاتر و اتاق‌های مهمان نوازی؛ مستقر در سالن‌های نمایشگاه زمینه مذاکرات بین بخش‌های دولتی و خصوصی، کارفرمایان و تامین کنندگان، سرمایه گذاران و سرمایه پذیران و بخش‌های خصوصی با یکدیگر را در زمانبندی‌های مشخص و یا بر حسب مورد فراهم می‌آورد؛ لذا نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید در اواخر آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر