کد خبر: ۷۱۰۶۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه موارد خسارات حوزه کشاورزی که برخورد کردیم واقعا نگران‌کننده بود، گفت: با حضور نماینده پلدختر مشکلات این حوزه بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمدباقر نوبخت  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه موارد خسارات حوزه کشاورزی که برخورد کردیم واقعا نگران‌کننده بود، گفت:  با حضور نماینده پلدختر مشکلات این حوزه بررسی می‌شود.

محمدباقر نوبخت  در حاشیه بازدید از روند ساخت دیواره ساحلی و سایت ۴ هکتاری شهر پلدختر با اشاره به اینکه ساخت ۲ هزار واحد برای اقشار کم درآمد لرستان در نظر گرفته شده است که امروز کلنگ زنی شد و ۱۱ ماه زمان برای بهره برداری آن‌ها در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در شهریور سال ۹۹ که هفته دولت است ان شاء الله همه دو هزار واحد را افتتاح می‌کنیم. البته اطمینان دارم تعدادی هم زودتر از ۱۱ ماه آماده می‌شود.

او با بیان اینکه ابتدا باید از همه مردم به سبب همراهی و شکیبایی که انجام دادند قدردانی و تشکر کنم، از همکارانم در قوه مجریه که برای کاهش آلام مردم تلاش کردند تشکر می‌کنم، تصریح کرد: ۳ هزار میلیارد تومان طی ۶ ماه گذشته به صورت تسهیلات و اعتبارات برای بازسازی و نوسازی اماکن آسیب دیده لرستان صرف شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه همه مدیران به ویژه استاندار با جدیت تلاششان این بود از منابع برای پیشرفت کار عمران استفاده کنند، افزود: نمایندگان استان به ویژه نماینده پلدختر که خسارات بیشتری در سیل دید برای جبران خسارات تلاش کردند، با روال همدلی و همبستگی و تلاشی که بین مسئولان وجود دارد امیدوارم بتوانیم در زمان مقرر شاهد اتمام کار باشیم.

نوبخت با اشاره به اینکه همه تلاش ما این است تا آنجایی که می‌توانیم آلام مردم را کم کنیم، ولی توانایی این را نداریم که همه خسارات را پرداخت کنیم، گفت: پرداخت خسارات وارده به خودرو‌ها در سیل به صورت کلی در برنامه نیست، از استاندار می‌خواهم موضوع را به صورت استانی ارزیابی کند.

او با بیان اینکه به صورت عام الان مشخص است برای هر واحد خسارت دیده بر اساس هکتار چقدر باید پرداخت شود، تصریح کرد:، اما مواردی امروز برخورد کردیم و واقعا هم نگران کننده بود که ایجاب می‌کند در جلسه با نماینده مردم پلدختر در مورد آن‌ها توافق کنیم تا بتوانیم کاری انجام دهیم.

انتهای پیام/ر

وضع نگران‌کننده خسارات حوزه کشاورزی در سیل پلدختر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر