کد خبر: ۷۱۱۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد خبر : ۷۱۱۲۱۲۸

وزیر خارجه ترکیه با نزدیک شدن به پایان مهلت ۱۲۰ ساعته آتش‌بس این کشور و آمریکا، هشدار داد اگر شبه‌نظامیان کرد بطور کامل از شمال سوریه خارج نشوند عملیات نیرو‌های ترک ادامه پیدا خواهد کرد.

هشدار وزیر خارجه ترکیه با نزدیک شدن به پایان مهلت آتش‌بسبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مولود چاووش اوغلو امروز دوشنبه طی سخنرانی در نشست شبکه دولتی تی آر تی با اشاره به اینکه از مهلت ۱۲۰ ساعته برای پایان دادن به عملیات برون‌مرزی در شمال سوریه فقط ۳۵ ساعت باقی مانده گفت: ترکیه و آمریکا در سفر معاون رییس جمهور آمریکا به ترکیه یک تفاهمنامه ۱۳ ماده‌ای به امضاء رساندند، بر این اساس ۱۲۰ ساعت مهلت داده شد تا نیرو‌های ی‌پ‌گ خلع سلاح شده و شمال سوریه را ترک کنند، اگر این امر بوقوع بپیوندد عملیات نیز پایان خواهد یافت و نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی ترکیه از نزدیک پیگیر این روند هستند.

چاووش اوغلو ضمن تایید آغاز روند خروج نیرو‌های ی‌پ‌گ از منطقه گفت: اگر نیرو‌ها بطور کامل خارج نشوند عملیات نیرو‌های ترکیه بی معطلی از همانجا که متوقف شده بود ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۳۶۰ هزار مهاجر سوری به مناطق پاکسازی شده از نیرو‌های تروریستی به کشور خود بازگشته اند گفت: زمانی که با آمریکا برای تشکیل منطقه امن در شمال سوریه همکاری می‌کردیم آمریکا همچنان به تامین سلاح و تجهیزات نظامی برای آمریکا ادامه می‌داد، به همین دلیل مجبور شدیم به تنهایی دست به عملیات چشمه صلح بزنیم. ما نه تنها درصدد اشغال سوریه نیستیم بلکه بیش از هر کسی دیگر برای تمامیت ارضی این کشور اهمیت قایل هستیم.

رییس دستگاه دیپلماسی ترکیه در ادامه با ادعای اینکه ترکیه تلاش زیادی می‌کند تا آسیبی به غیرنظامیان وارد نیاید گفت: متاسفانه از همان آغاز عملیات تبلیغات شدیدی علیه ترکیه آغاز شد. ما دشمن اکراد نیستیم و حتی در شمال سوریه ارتباط خوبی با آنان داریم ولی حساب ی‌پ‌گ و داعش با آنان جداست.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر