کد خبر: ۷۱۱۲۹۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
کد خبر : ۷۱۱۲۹۵۲
سرپرست فرمانداری پلدختر خبر داد؛

سرپرست فرمانداری پلدختر گفت:دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،علی سیف  در جلسه ستاد صیانت از عفاف و حجاب شهرستان پلدختر بر اهمیت رعایت عفاف و حجاب در خانواده‌ها تاکید کرد و افزود: عفاف و حجاب نقش مهم و انکار ناپذیری در تحکیم بنیان خانواده و سلامت جامعه دارد که به عنوان یک اصل باید از کودکی در خانواده به افراد آموزش داده شود.

سیف یادآور شد: رعایت عفاف و حجاب از ارزش‌های والای دین اسلام است که حجاب از نظر عرف نیز در کشور و به ویژه استان لرستان برای ما اهمیت زیادی دارد و مدیران دستگاه‌ها نیز باید با دقت وحساسیت بیشتری در این حوزه حضور داشته باشند.

وی به آموزش عفاف و حجاب در فضای رسانه‌ای تاکید کرد و افزود: تاکنون این موضوع در رسانه حداقل در حوزه شهرستان پلدختر مورد غفلت قرار گرفته که باید به آن توجه بیشتری شود.

فرماندار پلدختر به آموزش رفتاری حجاب در خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: آموزش زبانی کافی نیست، بلکه برای آموزش هر رفتار ابتدا خود باید مجری آن باشیم و این آموزش‌ها باید از خانواده آغاز شود تا مانند حکاکی روی سنگ به کودکان القا شود.

وی، ریشه بدحجابی را در خانواده دانست و افزود: هر جا بدحجابی ترویج پیدا کرده، مربوط به رعایت نکردن این اصل در خانواده‌ها است، که باید به این موضوع توجه شود.

سیف یادآور شد: عدم رعایت عفاف و حجاب موجب رشد ناهنجاری‌ها در جامعه و افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و بنیان خانواده را متزلزل می‌سازد که دستگاه‌های شهرستان نیز در این زمینه موظف به انجام رسالت خود هستند.

وی افزود: در پایان سال در هر کارگروه به ریاست فرماندار در بخش‌های مختلف دستگاه‌های برتر معرفی و از آن‌ها تقدیر می‌شود.

فرماندار پلدختر گفت: خوشبختانه در این شهرستان به دلیل دین مداری مردم در زمینه عفاف و حجاب، مشکلات کمتری وجود دارد، اما نهاد‌های خانواده، مدارس، مساجد و مسوولان به خاطر صیانت از این امر مهم در همه ابعاد با انجام مسوولیت‌های اجتماعی خود نباید نسبت به این امر مهم بی تفاوت نباشند.

انتهای پیام/د

لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر