کد خبر: ۷۱۲۲۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
کد خبر : ۷۱۲۲۹۱۷
ابتکار:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت : از ۱۳.۶ درصد مدیر زن در ابتدای دولت دوازدهم به ۱۸.۸ درصد مدیر زن رسیده ایم و تا ۳۰ درصد این تلاش‌ها ادامه دارد.

رشد چشمگیر مدیران زن در سطوح میانی و ارشدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امروز در جمع اعضای تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده منطقه غرب کشور با اشاره به اینکه از دستاورد‌های دولت رشد چشمگیر مدیران زن در سطوح میانی و ارشد است، اظهار داشت: صادقانه و دقیق و آماری بگوییم که دولت تاکنون به این وعده عمل کرده و از ۱۳.۶ درصد مدیر زن در ابتدای دولت دوازدهم به ۱۸.۸ درصد مدیر زن رسیده ایم و تا ۳۰ درصد این تلاش‌ها ادامه دارد.

او با بیان اینکه استان به استان که می‌رویم مشاهده می‌کنیم زنان توانمند در حوزه‌های مدیریتی حضور دارند، تصریح کرد: انتصاب جوانان نیز یکی از سیاست‌های دولت است و این جهت گیری‌ها سرمایه‌های عظیم کشور را به خوبی نمایان می‌کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه موضوع توجه به سازمان‌های مردم نهاد، جامعه مدنی و سرمایه‌های اجتماعی ایران از رویکرد‌هایی است که در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته است، افزود: نهاد‌های مدنی اگر توانمند شوند قطعا مشکلات جامعه را می‌توانند از پیش پا بردارند.

ابتکار با اشاره به اینکه باید سعی کنیم سازمان‌های مردم نهاد در یک فضای امن برای اهداف متعالی خود تلاش کنند، اظهار داشت: دولت خود را مکلف می‌داند زیرساخت‌های لازم را برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد فراهم کند تا تاثیرگذاری خود را برای بهبود شرایط به نمایش بگذارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: تدوین برنامه ها، نظارت داخلی، ارائه پروژه‌ها و ... در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود. تلاش می‌شود در نشست‌ها این موارد بحث شود و انتقال تجربیات را داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه به طور موضوعی عدالت جنسیتی بر اساس قانون برنامه ششم و سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاست‌های ریاست جمهوری، در دستور کار است و یکی از جهت گیری‌های اصلی است و این مسئله با همکاری سازمان‌های مردم نهاد پیگیری می‌شود، ادامه داد: امروز در شورای اداری لرستان پانزدهمین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده مصوب می‌شود و جنبه اجرایی می‌یابد. همکاری سازمان‌های مردم نهاد برای اجرای این سند بسیار کلیدی است.


بیشتر بخوانید: رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده گلستان 


او با بیان اینکه برای موضوع خانواده که یکی از مهم‌ترین ارکان انسجام و تعالی اجتماعی است برنامه گفتگوی ملی خانواده را داریم، تصریح کرد: این برنامه در مرحله اول با یک مسئله یابی شکل گرفته و فاز دوم آن در کل کشور در حال اجرا است. هدف این طرح این است که انسجام، همدلی و همفکری و عواطف قوی داخل خانواده را برگرداند و مهارت‌ها را دوباره احیا و به وجود آوریم تا خانواده از این شرایط عدم انسجام و آسیب‌هایی که مشاهده می‌شود رهایی یابد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در حال حاضر طرح‌هایی را برای توان افزایی زنان سرپرست خانوار در بحث اشتغال و کارآفرینی در حال اجرا داریم، افزود: با همکاری جهاد دانشگاهی و سازمان‌های مردم نهاد این طرح‌ها اجرا می‌شود.

او ادامه داد: همچنین رویکرد ما در حوزه دختران جوان و ضرورت ایجاد فرصت شغلی برای دختران جوان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است، شرکت‌های دانش بنیان یکی از زمینه‌های این مسئله است.

ابتکار با اشاره به اینکه یکی دیگر از موارد مورد توجه ما زنان در معرض آسیب و توجه به آسیب‌های ناشی از خشونت خانگی است، گفت : حمایت از اورژانس اجتماعی در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است و از دیگر جهت گیری‌های مهم ما توجه به زنان روستایی و عشایر بوده است.

او تصریح کرد: تحولات بسیار خوبی در موضوعاتی مثل صندوق‌ های خرد روستایی شکل گرفته است و ۳۲۰۰ صندوق خرد مشغول فعالیت هستند و ما از این صندوق‌ها حمایت می‌کنیم ، هزار صندوق جدید هم از سوی صندوق کارآفرینی امید تعهد شده که ایجاد شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه زنان روستایی و عشایر واقعا محوریت دارند، هم در خانواده روستایی و هم در بحث تولیدات و محصولات و ... گفت: برای موضوع زنان روستایی اعتبارات خیلی خوبی پیش بینی شده است، ۱۰ میلیارد برای صندوق‌های خرد پیش بینی شده است.

ابتکار با بیان اینکه در سال ۹ از محل صندوق ملی، دولت تصمیم گرفت اعتباراتی را برای توسعه روستایی پیش بینی کند، بر اساس آخرین آمار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی که تاکنون داده شده، ۴۱ درصد را خانم‌ها و زنان روستایی گرفته اند، تصریح کرد: بر اساس برآورد‌ها کارگاه‌هایی که زنان روستایی ایجاد کرده اند پایدار‌تر بوده و نتیجه بخشی بیشتری داشته است.

او یادآور شد: این‌ها اخبار نوید بخشی است که با وجود شرایط سخت اقتصادی و فشار‌های تحریم‌های ظالمانه آمریکا و سیاست فشار حداکثری، اما مردم ایران به لطف خدا و همت درونی خود دارند پیش می‌روند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: می‌دانیم مشکلات و موانع و آسیب‌ها زیاد است، اما با همت مردم و نهاد‌های مدنی و تشکل‌هایی که صادقانه به این مسیر آمده اند امیدواریم بتوانیم مسیر را طی کنیم و دستاورد‌های خوبی برای جامعه کسب کنیم.

انتهای پیام /ت

صحبت های ابتکار در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر