کد خبر: ۷۱۳۲۳۲۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
کد خبر : ۷۱۳۲۳۲۲
گروه : فارس » شیراز

در نخستین روز برگزاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور در شیراز، ۱۹ قصه‌گو قصه‌هایشان را روایت می‌کنند.

آغاز رقابت قصه گویان منطقه سه کشور در شیرازبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، زهرا افتخاری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس گفت: آئین آغاز بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور در شیراز با اجرای ۱۹ قصه از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، بوشهر و اصفهان دنبال خواهد شد.

او افزود: در بخش زنان و مردان بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه گویی منطقه سه کشور در شیراز قصه‌های «چمچه گلین»، «کلاغ خنزرپنزری»، «سوگل» و «آلن کوچولو و جعبه ابزار» به ترتیب از زبان فاطمه آذری از چهارمحال و بختیاری، محمد جواد علیمردانی از فارس، فاطمه بصیرت از بوشهر و مصطفی جعفری از اصفهان روایت می‌شوند.

افتخاری ادامه داد: فرحناز قبادی از کهگیلویه و بویر احمد، سوسن حیاتی از بوشهر، مریم جمالی از فارس، فاطمه رشیدی از خوزستان و سیده نگار بهرسی از بوشهر، ۵ قصه‌گوی دیگری هستند که در نوبت صبح اولین روز جشنواره‌ی منطقه‌ای قصه گویی «فریب روباه»، «مراد و غریبه»، «یک بار جستی ملخک»، «قلعه جنی» و «جنگ خندق» را قصه می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان فارس بیان کرد: این در حالی‌ست که جشنواره در بعد از ظهر با قصه‌گویی مژگان کدخدایی از اصفهان، مهرناز شهرکی از خوزستان، سعیده عزیزی از فارس، شعله ایل بیگی پور از چهارمحال و بختیاری و بهار حسین‌پور از کهگیلویه و بویر احمد دنبال می‌شود تا قصه‌های «لاک شیشه‌ای»، «تولد مار بوآ»، «پیرزن و شب»، «زنجیرباف» و «شاهزاده خوشبخت» را برای کودکان ونوجوانان، داوران و مربیان روایت می‌کنند.

او گفت: نخستین روز جشنواره قصه‌گویی در شیراز با قصه‌های «آخرین تکه نان»، «هشتگ خوشبخت شو»، «بچه‌های مدرسه قند‌آباد» و «سووال موموکی» با روایت زهرا رحیمی از چهارمحال و بختیاری، فاطمه زیرک قشقایی از خوزستان، مرضیه توکلی از اصفهان و فرشته حق‌نظری از چهارمحال و بختیاری ادامه می‌یابد و با قصه «درخشان‌ترین خنده دنیا» با روایت بهار ملک‌پور از چهارمحال و بختیاری پایان می‌پذیرد.

افتخاری بیان کرد:  مرحله بین المللی این جشنواره آخر آذرماه همزمان با شب یلدا در تهران برگزار خواهد شد.

او با اعلام اینکه شعار جشنواره «آینده ساختنی است» و رویکرد جشنواره تمرین زندگی است، گفت: هنرمندان شش استان فارس، بوشهر، چهارمهال وبختیاری، اصفهان، خوزستان و کهکلویه و بویراحمد دراین مرحله باهم رقابت می‌کنند.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه سه کشور در شیراز تا ۱۹ آبان ماه در محل سالن همایش‌های بین المللی هتل هما در شیراز ادامه دارد.
انتهای پیام/م

شیراز میزبان جشنواره بین المللی قصه گویی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر