کد خبر: ۷۱۳۶۱۱۴
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
کد خبر : ۷۱۳۶۱۱۴
گروه : سیاسی » دولت
رحمانی فضلی:

وزیر کشور گفت: کشاورزان هیچ نگرانی‌ در حوزه نهادهای کشاورزی نداشته باشند؛ امسال تأمین ۸ میلیون هکتار انجام خواهد شد.

رحمانیبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه سی‌ونهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های اصلی مردم در فصل کشت و‌ زرع، وضعیت نهادهای کشاورزی است و طبق گزارش های ارائه شده، نسبت به سال گذشته خرید تجهیزات کشاورزی ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وزیر کشور با بیان اینکه کشاورزان هیچ نگرانی‌ در حوزه نهادهای کشاورزی نداشته باشند، ادامه داد: تامین ۸ میلیون هکتار امسال انجام خواهد شد که تاکنون ۴ میلیون هکتار کشت شده است.

رحمانی فضلی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده درخصوص ارزش افزوده مخابرات، یادآور شد: وزیر ارتباطات توضیحات لازم را در این رابطه دادند و مردم نحوه اضافه دریافت را پیگیری می‌کنند، ولی در جلسه امروز مقرر شد که این موضوع تعیین و تکلیف و رقم واقعی اعلام شود.

وزیر کشور بیان کرد: یکی از نگرانی‌های کنونی ما موضوع مسکن مهر است و‌ طبق گزارش‌های اعلام شده، حدود ۱۰۰ هزار واحد آماده تحویل است و‌ حدود ۷۰ هزار در حال ساخت نهایی هستند.

وزیر کشور با اشاره به پیگیری سامانه‌ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: طبق گزارش‌های موجود، پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است و موضوع سامانه‌ها به ۹ سال گذشته برمی‌گردد که همه سیستم‌ها اعم از سیستم‌های تولیدی و توزیعی، سامانه‌هایی داشته باشند تا گردش کالا و نقل‌وانتقال پول و کالا شناسایی و رصد شود.

او افزود: یک سال است که ما نسبت به سامانه‌ها متمرکز شده‌ایم و زمان‌بندی داریم که تا ۱۵ اسفندماه سامانه‌ها فعال شوند و اگر بتوانیم این موضوع را به نتیجه برسانیم، می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد معاملات کالا و پول شفاف می‌شود.

وزیر کشور به موضوع لبنیات پرداخت و با اشاره به قیمت شیر، خاطرنشان کرد: مقرر شد که وزارت جهادکشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان این موضوع را پیگیری کنند و به نحوی این کار صورت گیرد که حقوق مصرف‌کنندگان نیز در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر