کد خبر: ۷۱۳۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
کد خبر : ۷۱۳۸۱۱۶

معاون وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی درباره به راه انداختن جاروجنجال سیاسی بر سر ادعای آژانس درباره کشف ذرات اورانیوم در یک سایت ایران هشدار داد.

روسیه: لزومی به جاروجنجال سیاسی بر سر گزارش آژانس درباره ایران نیستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد در خصوص گزارش ادعایی آژانس بین المللی انرژی اتمی و کشف ذرات اورانیوم در سایتی در ایران نیاز به ایجاد جنجال سیاسی نیست.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: نیازی به ایجاد جنجال سیاسی تازه در خصوص گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست. هر دو طرف باید توضیحات مناسبی در این خصوص ارائه کنند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود درباره برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد در یک سایت در ایران که به این آژانس اعلام نشده ذرات اورانیوم طبیعی را پیدا کرده است. آژانس در گزارش خود همچنین اعلام کرد ایران از تاریخ ۹ نوامبر اقدام به غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو کرده است. بر اساس این گزارش، فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس در خصوص برجام از ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون ادامه دارد.

این گزارش همچنین می‌افزاید ایران غنی‌سازی را با یو اف شش را در فردو آغاز کرده و سطح غنی‌سازی ایران نیز به چهار و نیم درصد رسیده است. میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران نیز تا تاریخ ۳ نوامبر، ۳۷۲.۳ کیلوگرم اعلام شده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین هم پیشتر گفت اطلاعات مربوط به کشف ذرات اورانیوم در ایران تحریف شده است. بر این اساس، وی تاکید کرد: این ادعا‌ها مربوط به دو دهه قبل و پیش از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بود. این ادعا‌ها هیچ ارتباطی با توافق هسته‌ای ایران ندارد و تهران هیچ تخلف فاحشی مرتکب نشده است.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر