کد خبر: ۷۱۳۹۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
کد خبر : ۷۱۳۹۴۰۳
کارشناس فلسطینی تاکید کرد؛

یک کارشناس فلسطینی با اشاره به حملات حساب‌شده گروه‌های فلسطینی به مواضع دشمن صهیونیستی، از آنان تقدیر کرد.

مقاومت فلسطین در تحولات دو روز اخیر تنها ۲۰ درصد از توانش را به نمایش گذاشتبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی القدس، «سامی الاخرس» نویسنده فلسطینی و استاد علوم سیاسی با تمجید از درایت و توانمندی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نبرد دو روزه اخیر با رژیم صهیونیستی و مدیریت این نبرد، اعلام کرد مقاومت در این دو روز اخیر در نوار غزه تنها حدود ۲۰ درصد از توانش را به نمایش گذاشت.

سامی الاخرس در تحلیل حوادث روز‌های اخیر در اراضی اشغالی و نوار غزه و توافق آتش بس میان جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم اشغالگر صهیونیست گفت: به دور از هرگونه بزرگنمایی باید بگوییم برداشت مردم ما از اتفاقات اخیر این است که مقاومت با تدبیر و درایت کامل عملیات فریاد سپیده دم (صیحة الفجر) را مدیریت کرد. عملیات اخیر مقاومت عملیاتی حساب شده بود و مقاومت برای این عملیات بانک اهداف مشخصی را در اختیار داشت در مقابل اشغالگران هیچ هدف مشخصی نداشتند. هدف اصلی آنان شهروندان و مناطق مسکونی بودند. سخنان زیاد نَخّالة، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم سخنانی درست و بیان واقعیت‌ها بود زیرا در سخنانش مبالغه گویی نکرد بلکه مطالبات واقعی مردم را بیان کرد. واقعیت این است که مردم فلسطین و ساکنان نوار غزه امنیت می‌خواهند. اقدام اشغالگران در کشتاری که پس از سخنان دبیرکل جهاد اسلامی به راه انداختند ناشی از خشم و ناامیدی آنان از این سخنان است. مبارزان مقاومت ثابت کردند در کنترل اهداف و مدیریت زمان تجربه دارند، اگر چه در درگیری‌های اخیر مناطقی هدف قرار گرفت و تعدادی کشته شدند، اما اولین عملیاتی بود که مردم ما شاهد آرامش و اعتماد به نفس در نیرو‌های مقاومت بودند.

بیشتر بخوانید: توافق آتش‌بس در غزه با میانجی‌گری مصر

وی تاکید کرد در چنین شرایطی سخنان منطقی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی توانست بحران بزرگ سیاسی در رژیم صهیونیستی را افزایش دهد. می‌توان گفت عملیات فریاد سپیده دم، عملیاتی بود که مقاومت آن را در در دو جنبه نظامی و سیاسی مدبرانه پیش برد. این عملیات که پس از شهادت بهاء ابوالعطا آغاز شد، واکنش مستقیم مقاومت به تجاوزات دشمن بوده است.

سامی الاخرس در ادامه گفت به گمان من جنبش جهاد اسلامی به ویژه گردان‌های قدس در عملیات فریاد سپیده دم حتی ما فلسطینیان را هم غافلگیر کرد زیرا برداشت ما از مقاومت نیز تا این سطح از تدبیر، شایستگی و هوشمندی نبود. روند مدیریت میدان از سوی مقاومت جالب توجه بود، آنان با زمان و مکان شناسی مناسب پیام‌های خوبی را برای همگان در رژیم صهیونیستی، اعم از نتانیاهو، گانتس و دیگران ارسال کردند. البته من معتقدم آنچه مقاومت در عملیات فریاد سپیده دم نشان داد تنها ده تا بیست درصد توان آنان بوده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر