کد خبر: ۷۱۴۲۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
کد خبر : ۷۱۴۲۴۸۲
رئیس اداره بهزیستی بروجرد:

از ابتدای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در بروجرد که از اول آبان ماه آغاز شده تاکنون چهار هزار کودک مورد غربالگری قرار گرفته‎اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  از ابتدای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در بروجرد که از اول آبان ماه آغاز شده تاکنون چهار هزار کودک مورد غربالگری قرار گرفته‎اند.

کرم رضا پیردایه رئیس اداره بهزیستی بروجرد روز یکشنبه بیان کرد: در اجرای طرح تنبلی چشم برنامه ریزی برای سنجش بینایی ۱۸ هزار کودک سه تا ۶ سال صورت گرفته است که در تمامی مهد‌های کودک و پیش دبستانی‌ها نیز اجرا می‌شود.

کرم رضا پیردایه گفت: تاکنون از بین چهار هزار کودک سه تا ۶ سال که مورد سنجش بینایی قرار گرفته اند تعداد ۸۰ کودک مشکوک به تنبلی چشم و سایر عیوب انکساری شناسایی شده اند و تعدادی نیز به چهار اپتومتریست در نظر گرفته شده برای اجرای طرح تنبلی چشم، ارجاع داده شدند.

او  با اشاره به دوره طلایی درمان تنبلی چشم افزود: زمان طلایی درمان تنبلی چشم سه تا ۱۰ سال است که با تجویز عینک و یا بستن یکی از چشم‌ها می‌توان این مشکل بینایی را درمان کرد.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد ادامه داد: چنانچه این زمان طلایی از دست برود دیگر با هیچ روش درمانی حتی جراحی و لیزر نمی‌توان تنبلی چشم را درمان کرد که همین ضرورت اجرای این طرح را بیشتر می‌کند تا والدین نسبت به انجام این تست بینایی در مورد کودکان خود اقدام کنند.

پیردایه یادآور شد: تعداد ۹۰ پایگاه شهری و روستایی برای غربالگری کودکان در شهرستان در نظر گرفته شده است و علاوه بر این تعداد سه پایگاه ثابت نیز در طول سال برای تشخیص تنبلی چشم در بروجرد فعال هستند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ر

چهار هزار کودک در بروجرد بینایی سنجی شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر