کد خبر: ۷۱۶۲۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵
کد خبر : ۷۱۶۲۶۹۶

اگر در چای و قھوه خود شکر نریزیم و به نوشابه و شیرینی ھم لب نزنیم، باز ھم ممکن است که در حال مصرف مقدار زیادی شکر باشیم.

عادات غلط خطرناک‌تر از مصرف شکر را بشناسیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در اینجا ۹ رفتار غلطی که بعد از ترک شکر و محصولات حاوی قند باید از آن‌ها اجتناب کنید، معرفی شده است:

ترس از چربی: تحقیقات نشان می‌دھند که محصولات کم چرب یا بدون چربی در واقع حاوی شکر بیشتری هستند، زیرا برای جبران طعم از دست رفته به آن‌ها شکر اضافه می‌کنند تا خوش طعم‌تر و قابل خوردن باشند. پس این اشتباه را نکنید که در مصرف این محصولات زیاده روی کنید، چون در واقع، مقدار زیادی شکر مصرف می‌کنید.

زیاده روی در مصرف میوه: افراط در خوردن میوه باعث تحمیل مقدار زیادی فروکتوز به کبد و تبدیل آن به تری گلیسیرید می‌شود و سایز دور کمر شما را افزایش می‌دھد. فروکتوز موجود در برخی از میوه ها به قدری زیاد است که اگر در تعداد زیاد مصرف شوند، مقاومت به انسولین را در بدن افزایش می‌دھند.

فریب خوردن از شکر‌های پنهان: بعضی از منابع شکر، آبزیر کاه هستند! از جمله این منابع می‌توان به سرکه بالزامیک، سس مارینارا، ماست میوه ای، اشاره کرد. پس هر خوراکی که شیرین نباشد، لزوما کم شکر یا بی شکر نیست.

مصرف نوشابه رژیمی: اکثر ما نوشابه رژیمی را به تنھایی نمی‌نوشیم بلکه آن را به عنوان نوشیدنی در کنار فست فود و سیب زمینی سرخ کرده، مصرف می‌کنیم و عجیب اینجاست که فست فود و سیب زمینی سرخ کرده بیشتری هم می‌خوریم، چون فکر می‌کنیم که به دلیل مصرف نوشابه رژیمی، این امکان را داریم که غذای بیشتری بخوریم.

مصرف شیرین کننده ھای مصنوعی: به دلیل ماهیت شیرین این محصولات، این تصور برای بدن پیش می‌آید که شیرینی واقعی مصرف کرده است. یکی از عواقب مصرف شیرینی این است که بعد از مدت کوتاهی دوباره هوس خوردن شیرینی به سراغ ما می‌آید. وقتی که از شیرین کننده مصنوعی استفاده می‌کنیم هم بدن دقیقا همین واکنش را نشان می‌دهد و دوباره طلب شیرینی می‌کند. محصولاتی هم که برچسب «بدون قند» دارند از همین نوع شیرینی کننده ها استفاده می‌کنند.

خوردن خوراکی هایی که شاخص گلایسمیک پایینی دارند: شاخص گلایسمیک نشان دھنده این است که یک ماده غذایی با چه سرعتی می‌تواند قند خون را بالا ببرد. شاخص گلایسمیک شکر بالا است و قند خون را به سرعت افزایش می‌دهد. مشکل اینجاست که ما فکر می‌کنیم که، چون شاخص گلایسمیک یک غذا پایین است، می‌توانیم بدون نگرانی، ھر قدر که می‌خواهیم از آن غذا مصرف کنیم. پس، علاوه بر شاخص گلایسمیک، حجم غذای مصرفیهم اهمیت زیادی دارد.

 

منبع:آوای سلامت

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر