کد خبر: ۷۱۶۵۱۵۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
کد خبر : ۷۱۶۵۱۵۱
گروه : گیلان » رشت

چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با نمایش ۵۴ عنوان نمایش در گیلان آغاز به کارکرد.

اکران فیلم های رشد در مراکز آموزشی گیلانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، محمد امجدی ، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان گفت: در جشنواره فیلم رشد قرار است ۵۴ عنوان فیلم‌های ایرانی و خارجی با موضوعات علمی، آموزشی، پژوهشی و اجتماعی در ۳۶ مرکز آموزشی برای دانش آموزان به نمایش دربیاد.

او، با بیان اینکه نمایش این فیلم‌ها رایگان است، افزود: دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی می‌توانند تا ۲۴ آذر ماه در این جشنواره شرکت کنند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز دختر و پسر، مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به تماشای این فیلم‌ها بنشینند.

امجدی، با بیان اینکه نمایش این فیلم‌ها در شورای آموزش و پرورش به تصویب رسیده است، افزود: بر این اساس همه فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران موظف شدند تا با در اختیار گذاشتن مساجد روستایی، کتابخانه‌های شهری، مراکز کانون‌های پرورش فکری و سالن‌های اداره ارشاد منتخب، زمینه اکران فیلم‌ها را برای دانش آموزان شهری و روستایی فراهم کنند.

او ، به تاثیر شگرف زبان هنر در انتقال مفاهیم و فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: هنر هفتم می‌تواند با جذب مخاطب، نقش مهمی در فرهنگ سازی و ساختن جامعه‌ای سالم و با نشاط داشته باشد.

همچنین، بهرام صفری ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت، در آیین افتتاحیه این جشنواره که در سالن اجتماعات محنای مدرسه بعثت ناحیه رشت برگزار شد، از رشد ۵۰ درصدی اکران فیلم در آموزش و پرورش ناحیه یک رشت خبر داد و گفت: هدف گذاری پخش فیلم در ۳۰۰ مدرسه ناحیه یک است که نسبت به پارسال ۵۰ درصد رشد داشتیم.

او افزود: فیلم‌ها در ۴ گروه سنی ابتدایی اول، ابتدایی دوم، متوسطه اول و متوسطه دوم از میان فیلم‌های ارائه شده خارجی، و ایرانی انتخاب شده اند و تا ۲۴ آذرماه این فیلم‌ها اکران می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت، با بیان اینکه رویکرد تربیتی- آموزشی، اساس نمایش فیلم رشد است،گفت: یکی از دستاورد‌های مقوله فیلم رشد این است که بتوانیم چرخ آموزش و پرورش را پویاتر و شادابی و نشاط را مدارس به ارمغان آوریم.

بهرام صفری تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار دانش آموز در مدارس ناحیه یک رشت مشغول به تحصیل هستند.

محبوب بشری، یکی از هنرمندان استان، داور و منتقد جشنواره هم گفت: ساخت فیلم و پویا نمایی بسیار مهم و حساس است و باید با الگو گرفتن از واقعیت‌های جامعه، بتوانیم بر اساس سلایق جامعه هدف، فیلم‌های جذاب و در عین حال آموزنده بسازیم.

 

انتهای پیام/م.ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر