کد خبر: ۷۱۶۷۳۳۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
کد خبر : ۷۱۶۷۳۳۲
گروه : کرمان » کرمان

قائم مقام کمیته امدادامام خمینی (ره) استان کرمان از اجرای طرح هر کارمند حامی یک یتیم به منظور حمایت از ایتام تحت حمایت کمیته امداد کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سهراب روستایی، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی( ره )استان کرمان به آمار ایتام و فرزندان خانوار‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند.

روستایی افزود: از این تعداد فرزند یتیم و نیازمند تحت حمایت کمیته امداد ۱۰ هزار و ۹۰۰ فرزند یتیم در قالب طرح اکرم ایتام و ۸ هزار و ۹۰۰ فرزند خانواده‌های نیازمند در قالب طرح محسنین از آن‌ها حمایت می‌شود.

او با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان فاقد حامی هستند گفت: به همین منظور طرح هر کارمند حامی یک یتیم به ادارات، سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی و سایر مجموعه‌ها پیشنهاد شده تا با حمایت کارمندان بخشی از مشکلات ایتام فاقد حامی برطرف شود.

روستایی بابیان اینکه خیران از قشر کارمند می‌توانند برای حمایت از فرزندان یتیم در قالب طرح اکرام ایتام و برای حمایت از فرزندان خانوار‌های نیازمند دارای پدر سالخورده، بیمار و یا از کار افتاده در قالب طرح محسنین ثبت‌نام کنند.

او گفت: متقاضیان نیکوکار می‌توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir، مراجعه به ادارات کمیته امداد در سراسر استان و یا تماس با شماره ۰۹۰۲۹۱۵۱۰۵۲ حمایت ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان را عهده‌دار شوند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت ماهیانه هر مبلغی که در توان دارند، حمایت یک یا چند یتیم را عهده‌دار شوند.

سهرابی از فراهم شدن زمینه واریز مستقیم کمک خیران به‌حساب شخصی ایتام خبر داد و افزود: با فراهم شدن این زمینه حامی می‌تواند به صورت مستقیم از طریق کارت به کارت کردن مبلغ موردنظر را آنی به‌حساب یتیم تحت تکفل خود واریز کند.

حامیان خیر و نیکوکار در هشت ماهه امسال ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین تحت تکفل خود واریز کرده‌اند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر