کد خبر: ۷۱۷۱۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
کد خبر : ۷۱۷۱۴۱۱

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود از اقدامات دونالد ترامپ در زمینه سوءاستفاده از قدرت انتقاد کرد.

آدام شیف: پاسخ مقامات آمریکایی به سوالات نوادگانشان درباره اقدامات ترامپ چه خواهد بود؟به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: «روزی، نوه‌های ما می‌پرسند ما در مواجهه با رئیس جمهوری که آشکارا از موقعیتش سوءاستفاده کرده و امنیت ملی ما را به خطر انداخته است و آشکارا تصور می‌کند فراتر از قانون است، چه کرده‌ایم. با شرمندگی، پاسخ بسیاری از همکارانم این است: هیچ کار».

وی در پیام دیگری آورده است: «ترامپ با وادار کردن یک کشور خارجی به کمک به او جهت تخلف در انتخابات بعدی، از قدرتش سوءاستفاده کرده است. او به سوگند ریاست جمهوری‌اش خیانت کرده است. کنگره نیز سوگند یاد کرده است قانون اساسی را اجرا کند. امروز، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب دو ماده استیضاح، به این سوگند عمل کرد».

محتوای گفت‌و‌گوی ترامپ و رئیس‌جمهور اوکراین که بوسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد، رسوایی بزرگی را برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا گزینه استیضاح وی را کلید بزنند.

کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا از طریق تهدید شاهدان، مخفی کردن اسناد و اقداماتی دیگر در رویه تحقیقات درباره ماجرای اوکراین گیت اخلال ایجاد می‌کند که واکنش کاخ سفید را به دنبال داشت.

روز گذشته کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بند‌های مربوط به طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند. بر این اساس، این کمیته دو بند تصویب شده برای استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا را به منظور رای گیری به صحن عمومی مجلس نمایندگان آمریکا فرستاد. این رای گیری قرار است پیش از تعطیلات کریسمس برگزار شود. با توجه به برتری تعداد کرسی‌های نمایندگان دموکرات در این مجلس، این طرح به تصویب خواهد رسید، اما در مجلس سنا که طرح استیضاح به دو سوم آرا نیاز دارد، جمهوری خواهان دست برتر را دارند.

دو بند مربوط به استیضاح ترامپ شامل سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر