کد خبر: ۷۲۱۰۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
کد خبر : ۷۲۱۰۶۹۸

استاندار آذربایجان شرقی، اقدامات انجام شده برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری را در مقایسه با وضع مناطق حاشیه‌نشین شهر‌های استان، ناکافی دانست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان گفت: عملکرد دستگاه‌ها نباید منوط به تخصیص اعتبارات و سهم دولت باشد و دستگاه‌ها باید به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند.

او با بیان اینکه سهم دولت در اجرای طرح‌های بازآفرینی، تنها برای تحرک بخشیدن به این طرح‌هاست، افزود: عمل نکردن دستگاه‌ها به تعهدات خود به بهانه عدم تخصیص سهم دولت قابل قبول نیست؛ هرچند برای تخصیص اعتبار دولتی نیز باید پیگیری‌های لازم انجام شود.

او اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری و سامان‌دهی مناطق حاشیه‌نشین را در راستای پیشگیری از خسارات بلایای طبیعی ضروری دانست و گفت: اگر امروز برای این طرح هزینه نکنیم بعد از بروز حوادثی مانند زلزله، مجبوریم ده‌ها برابر هزینه کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه با انجام کار‌های روزمره و عادی دستگاه‌ها، بازآفرینی اتفاق نمی‌افتد، افزود: البته شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی به‌رغم محدودیت‌ها، کار‌های خوبی انجام داده‌اند، اما عمده این کارها، اقدامات روبنایی بوده و در مجموع توفیق چندانی حاصل نشده است.

او اجرای این طرح را یکی از رسالت‌های اصلی دستگاه‌های مسئول دانست و خاطرنشان کرد: ساکنان مناطق حاشیه‌نشین، متأثر از سیاست‌های غلط توسعه در شرایط نامطلوبی زندگی می‌کنند و باید برای بهبود وضعیت آنان و اصلاح چهره نامناسب شهر‌ها چاره‌اندیشی کنیم.

پورمحمدی در عین حال بر شناسایی عوامل حاشیه‌نشینی تأکید کرد و گفت: ریشه‌یابی این پدیده از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برای حل ریشه‌ای آن، توسعه و رفع تنگنا‌های زندگی در مناطق مختلف مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از همه دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا در صورت نیاز، زمین‌های در اختیار خود را برای اجرای طرح بازآفرینی شهری و ساخت واحد‌های مسکونی جایگزین اختصاص دهند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر