کد خبر: ۷۲۴۶۳۰۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
کد خبر : ۷۲۴۶۳۰۷

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: ۵۰ هزار جانباز در استان وجود دارد که ۲۰ هزار نفر آن‌ها بالای ۲۵ درصد و بقیه زیر این مقدار درصد هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،داریوش وکیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از رسالت‌های این نهاد برشمرد و افزود: همه از جمله اصحاب رسانه باید با همدلی، همراهی و وحدت گام موثری را در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بردارند.

او با اشاره به اینکه استان شش درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد ادامه داد: اصفهان حدود ۱۰ درصد جامعه ایثارگری کشور را دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به آمار شهدای پیش از انقلاب این استان تصریح کرد: از خردادماه سال ۴۲ تا بهمن ۵۷، استان اصفهان ۲۱۳ شهید را تقدیم انقلاب کرد.

او اضافه کرد: پس از آن نیز وارد جنگ کردستان و هشت سال دفاع مقدس شدیم و استان اصفهان دست‌کم ۲۳ هزار و ۵۷۷ شهید تقدیم کشور کرد.

وکیلی به آمار ۱۹۵ شهید مدافع حرم و امنیت از استان اشاره و خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار جانباز در استان وجود دارد که ۲۰ هزار نفر آن‌ها بالای ۲۵ درصد و بقیه زیر این مقدار درصد هستند.

وی اظهارداشت: یک‌هزار و ۲۰۰ جانباز ۷۰ درصد داریم که از این تعداد ۲۵۷ نفر جانباز ویلچیری و از این تعداد جانباز ۲۷ نفر قطع نخاع از ناحیه گردن هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یادآورشد: سه هزار و ۵۵۰ آزاده از دوران دفاع مقدس داریم که حدود ۸.۳ درصد آزادگان کشور را تشکیل می‌دهند.

در دفاع مقدس، ۹۴ شهید، ۳۴۶ جانباز و ۱۰ آزاده مسیحی، ۱۱ شهید، ۴۰۷ جانباز و ۲ آزاده کلیمی، ۴۲ شهید، ۲۴۴ جانباز و یک آزاده زرتشتی و ۷۴ شهید مفقود الاثر، ۳۵ آزاده و ۱۰۵ جانباز ارمنی در کشور داشتیم.

همچنین ۱۱ شهید اقلیت دینی در اصفهان وجود دارد که از این تعداد پنج نفر ارمنی هستند.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر