کد خبر: ۷۲۴۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
کد خبر : ۷۲۴۶۷۰۵

گزارش رسمی کاخ سفید به مجلس نمایندگان آمریکا درباره ترور سردار سلیمانی با ادعا‌های بی‌اساس رئیس‌جمهور این کشور در این خصوص تناقض دارد.

الیوت انگل،  رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «الیوت انگل»، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد که کاخ سفید گزارش رسمی خود درباره ترور سردار سلیمانی را به مجلس نمایندگان تحویل داده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: دولت آمریکا گزارش خود درباره توجیهات قانونی و سیاسی بر‌ای حمله هوایی که منجر به کشته شدن (شهادت) سردار سلیمانی شد، را به کنگره ارسال کرده است.

الیوت انگل در بیانیه خود گفته است: این گزارش رسمی، مستقیما با ادعا‌های رئیس‌جمهور مبنی بر انجام حمله با هدف جلوگیری از حمله قریب‌الوقوع به نیرو‌ها و سفارت‌های آمریکا، تناقض دارد.


بیشتر بخوانید:


رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه گفته است: توضیحات ارائه شده در این گزارش هیچگونه اشاره‌ای به تهدید قریب‌الوقوع نکرده و نشان می‌دهد که توجیهات ارائه شده از سوی ترامپ برای مردم آمریکا نادرست بود.

در بخشی از این بیانیه آمده است: موضوع بدتر اینکه، دولت آمریکا مدعی شده که کنگره پیش از این و بر اساس قطعنامه سال ۲۰۰۲ درباره جنگ عراق، مجوز این اقدام را صادر کرده است. این ادعا پوچ است؛ قطعنامه سال ۲۰۰۲ هیچگونه ارتباطی به ایران و یا مقامات ایران در عراق ندارد.

آمریکا بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه با حمله هوایی به فرودگاه بغداد سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ۱۰ تن دیگر از جمله معاون  معاون الحشد الشعبی عراق را به شهادت رساند.

دولت آمریکا مدعی است ترور سردار سلیمانی یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از درگیری نظامی و محافظت از نیرو‌ها و منافع خود در منطقه بوده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر