بازگشت ۱۱۴ واحد راکد به چرخه تولید و فعالیت در اردبیل

استاندار اردبیل از بازگشت ۱۱۴ واحد راکد به چرخه تولید و فعالیت در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در بیست و سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده امسال از سوی سازمان صنعت و معدن تعداد ۱۵۸ واحد تولیدی راکد در استان اردبیل وجود داشت.

او تصریح کرد: امسال ۵۶ واحد اقتصادی در حوزه صنعت به چرخه فعالیت بازگشت و این روند برای سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

استاندار اردبیل بیان کرد: در طول یک سال گذسته از طریق بازگشت واحد‌های تولیدی غیر فعال به چرخه اقتصادی ۷۳۰ فرصت شغلی جدید فراهم شده است و با بازگشت ۱۰۲ واحد تولیدی دیگر به چرخه فعالیت نزدیک به هزار و ۸۰۰ نفر صاحب شغل خواهند شد.

بهنام‌جو با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی افزود: ضرورت دارد با واگذاری و در اختیار گذاشتن سوله‌های واحد‌های تولیدی راکد برای سرمایه‌گذاران جدید، تکلیف آن‌ها مشخص شود.

او ادامه داد: واحد‌های غیر فعال حوزه کشاورزی در برنامه سه ساله و تا حد امکان بر اساس برش‌های سالانه، به چرخه فعالیت بازگردانده خواهند شد و سهم مهمی در ایجاد اشتغال خواهند داشت.

استاندار اردبیل عنوان کرد: در سال ۹۷ تعداد ۱۷۷ واحد غیر فعال کشاورزی با اشتغال ۶۷۶ نفر به چرخه فعالیت برگردانده شدند.

بهنام‌جو تصریح کرد: برای سال جاری فعال سازی ۸۰ واحد غیرفعال کشاورزی هدف گذاری شده بود که ۵۸ واحد آن با اشتغال ۳۱۵ نفر محقق شده است.

او افزود: تعداد ۲۲۴ واحد کشاورزی غیرفعال نیز طی برنامه سه ساله تا سال ۱۴۰۱ به چرخه فعالیت برخواهند گشت.

استاندار اردبیل بیان کرد: در حوزه گردشگری ۲ واحد خدماتی تحت تملک بانک قرار گرفته‌اند که بزودی با واگذاری به بخش خصوصی تعیین تکلیف خواهند شد.

بهنام جو تاکید کرد: سرمایه‌گذاری یکی از اهداف اصلی ما برای گشایش اشتغال است و این روند به جز حوزه صنعت در بخش کشاورزی و گردشگری نیز دنبال می‌شود.

او بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در کنار بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای توسعه اشتغال باید گام بردارند.

استاندار اردبیل ادامه داد: بررسی طرح‌های در حال احداث و نیمه‌تمام راکد در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات نیز به موازات این روند جهت تکمیل و شروع فعالیت اقتصادی نیز انجام خواهد شد.

بهنام جو با تاکید بر هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برای فعال سازی واحد‌ها و طرح‌های اقتصادی، این اقدام را گامی مهم در راستای تسریع در روند اشتغالزایی عنوان کرد.

او با اشاره به تحریم‌های اقتصادی تحمیل شده بر کشور و به تبع استان خواستار تلاش بیش از پیش دستگاه‌ها و کارشناسان برای جذب و تکریم سرمایه گذار برای توسعه تولید و اشتغال در استان شد.

استاندار اردبیل افزود: باید از هر فرصتی برای رونق بخشی تولید و ایجاد کسب و کار برای اقشار مختلف در استان استفاده کنیم و در این خصوص همکاری کارشناسان دستگاه‌های صادرکننده مجوز و پرداخت کننده تسهیلات ضروری است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: