کد خبر: ۷۲۷۰۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد خبر : ۷۲۷۰۳۷۶
بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی؛

رای الیوم در گزارشی نوشت خوش‌خدمتی‌های ترامپ به نتانیاهو هم برای وی کارگشا نبود و او نتوانست در انتخابات به موفقیت برسد.

احتمال برگزاری انتخابات چهارم در سرزمین‌های اشغالی/ سرانجامِ رژیمِ نژادپرست اسرائیل نابودی استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت: خوش‌خدمتی‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به بنیامین نتانیاهو هم کارگشا نبوده و سرانجامِ رژیمِ نژادپرست اسرائیل نابودی است.

روزنامه اینترنتی رای الیوم در سرمقاله جدید خود نوشت: تعجب می‌کنیم سیاستمداری مثل بنیامین نتانیاهو که متهم به فساد، تقلب و هدر دادن اموال عمومی است پیروزی خود را در سومین انتخاباتی که طی کمتر از یازده ماه برگزار می‌شود، جشن می‌گیرد. در حالیکه با شمارش حدود نود درصد آرا فراکسیون وی نتوانست بیشتر کرسی‌های کنست را کسب کند. آنچه مشمئزکننده است اینکه برخی از کشور‌های عربی که در حال عادی سازی روابط با نتانیاهو هستند نیز به همراه وی جشن گرفتند.

پس از شمارش نود درصد آرا، فراکسیون راستگرا و افراطی لیکود به ریاست نتانیاهو، وی توانست تنها ۵۹ درصد کرسی‌ها را کسب کند و اگر این وضع ادامه یابد وی موفق نخواهد شد کابینه جدید تشکیل دهد و رژیم صهیونیستی به سمت برگزاری چهارمین انتخابات خواهد رفت که این مسئله نشان دهنده میزان بحران سیاسی در این رژیم است.

خوش خدمتی‌های دونالد ترامپ به نتانیاهو نتوانست سبب پیروزی قاطع وی در انتخابات شود. این خوش خدمتی‌ها از معامله قرن گرفته تا الحاق سی درصد از کرانه غربی، قدس اشغالی و بلندی‌های جولان است.

رای الیوم در ادامه نوشت: به کسانی که برای پیروزی زودهنگام نتانیاهو جشن گرفتند و معتقدند مثلث نژادپرستی به همراه ترامپ، بوریس جانسون و نتانیاهو تشکیل خواهد شد و بر جهان حکم خواهد راند و برای نابودی مساله فلسطین اقدام و فرهنگ مقاومت و معتقدان به این فرهنگ را ریشه کن خواهد کرد، می‌گوئیم دست نگه دارید آرزو‌های شما محقق نخواهد شد و نژادپرستی هیچگاه به پیروزی نمی‌رسد و همیشه سرانجام آن و سرانجام نژادپرستان خفت‌بار بوده است.

تغییر در کشور‌های عربی رو به گسترش است و انقلاب ملت فلسطین علیه اشغالگری و ستم قریب الوقوع و قطعی شده است و حتی اگر نتانیاهو کرانه غربی و دره اردن و حتی خود اردن را به رژیم نژادپرست خود ملحق کند این مسئله نمی‌تواند جز چند دقیقه، پایان رژیم نژادپرست صهیونیستی را به تاخیر اندازد. وقتی نظامیان اشغالگر کودکان زیر ده سال را بازداشت می‌کنند و هراس دارند به چشمان این کودکان که اراده ملی، قدرت و عزم واراده برای تحقق پیروزی در آن برق می‌زند، نگاه کنند مطمئن باشید این پیروزی قطعا محقق خواهد شد.

در یک سال اخیر رژیم صهیونیستی با بحرانی به نام بحران انتخابات مواجه شده است. پس از حمله سال ۹۷ حماس به اسرائیل، برخی از شخصیت‌های جنگ‌طلب مانند آویگدور لیبرمن از کابینه نتانیاهو خارج و کابینه وی را از اکثریت انداختند.

این مسئله منجر به برگزاری انتخابات زودهنگام در فروردین ۹۸ شد. در این انتخابات دو رقیب به نام نتانیاهو و بنی گانتس حضور داشتند که در نهایت هیچ کدام موفق به تشکیل ائتلاف با حضور ۶۱ نماینده از ۱۲۰ نماینده پارلمان اسرائیل نشدند و انتخابات زودهنگام دوم در شهریور ماه ۹۸ برگزار شد و باز نتیجه انتخابات به تشکیل کابینه منجر نشد. در نهایت نیز قرار بر این شد انتخابات سوم زودهنگام در اسرائیل برگزار شود. این انتخابات روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه ۹۸ برگزار شد. 

کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی سه‌شنبه شب اعلام کرد نتایج نهایی انتخابات کنست (پارلمان اسرائیل) به صورت رسمی  ۱۰ مارس ۲۰۲۰ منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر