کد خبر: ۷۳۶۰۴۱۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
کد خبر : ۷۳۶۰۴۱۸
گروه : همدان » همدان

فرماندار نهاوند گفت: ۱۲ نفر به علت کرونا در بیمارستان علیمرادیان نهاوند بستری هستند.

کرونا محدودیت های نهاوند رابیشتر کردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مراد ناصری فرماندار نهاوند با بیان اینکه اعمال محدودیت در محور‌های نهاوند به دلیل کرونا  نگران‌کننده است، گفت:  در روز‌های گذشته ۱۲ بیمار کرونایی در نهاوند بستری شده اند.

ناصری افزود: با توجه به شیوع کرونا در استان‌های هم جوار محور‌های نهاوند به‌شدت کنترل می‌شود و برای اینکه به شرایط قرمز نرسیم نیازمند همراهی مردم هستیم.

فرماندار نهاوند در پانزدهمین جلسه قرارگاه زیستی و ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با ویروس مرگبار کرونا  بیان کرد: تنها راه مقابله با کرونا رعایت بهداشت فردی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است که نیازمند همراهی مردم است.

ناصری افزود: اگر مردم نهاوند مانند گذشته همراهی و مدیریت نکنند به علت هم‌جواری با دو استان لرستان و کرمانشاه با موج دوم کرونا  و با شدت بیشتری روبرو  خواهیم شد.

او با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان‌های همجوار گفت: بیمارستان‌های نهاوند فقط در شرایط اضطراری ، ویژه و حاد باید بیماران شهر‌های همجوار نهاوند را پذیرش کنند.

فرماندار نهاوند تاکید کرد: اگر رعایت نکات بهداشتی کمرنگ شود به شرایط قرمز می‌رسیم.

او افزود: جاده نهاوند به نورآباد به‌شدت کنترل می‌شود و هیچ خودروی از لرستان بدون نظارت و کنترل حق ورود به نهاوند را ندارد.

انتقاد شدید فرماندار نهاوند از وضعیت نانوایی‌های نهاوند

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اداره صمت، مرکز بهداشت و اتحادیه نانوایان باید وضعیت نانوایی‌های نهاوند را ساماندهی کنند، کیفیت نان نهاوند مرغوب نیست.

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه باید نانوایی‌های متخلف پلمب و بنر تخلف نصب شود بیان کرد: مردم باید متوجه باشند چه نانوایی‌های بهداشت را رعایت نمی‌کنند و از آن‌ها نان خرید نکنند.

او تاکید کرد: اگر کرونا مدیریت‌شده به  علت رعایت نکات بهداشتی و همراهی مردم بوده است و اگر به هشدار‌ها بی‌توجه باشیم خطر جدی در کمین خواهد بود.

ناصری ادامه داد: موقعیت شهرستان نهاوند به دلیل مجاورت و در مسیر بودن با ۲ استان کرمانشاه و لرستان، موقعیت قرمز پیش‌بینی ‌شده، که باید به این موضوع توجه شود.

فرماندار نهاوند گفت:  مردم با  فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های لازم، بهداشت را رعایت کنند.

او بابیان اینکه شرایط خوبی نداریم، افزود: به مدت ۲ هفته ایستگاه ایست و بازرسی و تب سنجی در ورودی روستای قلعه قباد در مسیر محور نهاوند به نورآباد و بروجرد مستقر خواهد شد.

ناصری با بیان اینکه در این رابطه نیازمند کارگروهی و همراهی هستیم، گفت: با نظارت بخشدار مرکزی از امروز تا ۱۵ خرداد با همکاری پلیس و بسیج و هلال‌احمر و شبکه بهداشت در ورودی نهاوند از سمت لرستان محدودیت ایجاد می‌شود.

فرماندار نهاوند گفت: اوضاع شهرستان تحت کنترل است، اما چون برخی شهر‌های اطراف شرایط خوبی ندارند ما باید برای حفظ سلامت شهروندان خودمان ورود کنیم.

او  با انتقاد از برگزاری مراسم‌ ختم با تعداد زیاد جمعیت، افزود: متأسفانه مراسم‌ ختم در حال برگزاری است که این شلوغی علامت خوبی نیست و باید بخشداران و دهیار‌ها این مراسم را مدیریت کنند و اگر نمی‌توانند عزل می‌شوند.

نگرانی شهروندان نهاوندی از اوج‌گیری کرونا در چند شهر لرستان

در ادامه این جلسه سرهنگ علی مختاری فرمانده سپاه شهرستان و دبیر ستاد گفت: وضعیت نهاوند در حال حاضر زرد است و شرایط قابل پیش‌بینی نیست.

او  با بیان اینکه  چند نفر هم به علت کرونا در بیمارستان علیمرادیان نهاوند بستری‌شده‌اند، گفت: چند شهر از استان لرستان دارای وضعیت هشدار هستند و تردد بعضی افراد از این شهر‌ها به نهاوند باعث نگرانی است

فرمانده سپاه نهاوند گفت: برای مدیریت مراسم باید راهکاری معقولانه در نظر گرفته شود، چون در روز‌های آینده هم احتمال شروع شدن مراسم عروسی را داریم که باید فکر اساسی در این مورد شود.

مختاری با اشاره به تجمع کارگران در بخش خزل نهاوند گفت: نسبت به پیمانکارانی که سبب تجمع کارگران در بخش خزل می‌شوند و روزانه در تردد هستند اعلام‌جرم کنید تا پیگیری شود.

او با تأکید بر لزوم اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: تاکنون مجوزی برای برگزاری راهپیمایی روز قدس و اقامه نماز عید فطر در نهاوند صادر نشده است.

بستری شدن ۱۲ نفر مبتلابه کرونا در نهاوند/ نگرانی در مورد میوه و سبزی‌هایی که از جنوب به نهاوند وارد می‌شوند

مومنعلی دارابی رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند نیز در این ستاد گفت: در حال حاضر ۱۲ نفر به علت ویروس کرونا در بیمارستان علیمرادیان نهاوند بستری هستند که حال ۴ نفر آن‌ها وخیم است.

او با گلایه از ورود برخی اقلام خوراکی به نهاوند گفت: میوه و سبزی‌هایی که از سمت جنوب و استان خوزستان به نهاوند وارد می‌شود نگران‌کننده است

دارابی ادامه داد: دفاتر املاک نهاوند از اجاره و یا رهن دادن واحد‌های مسکونی به افراد جنوب و استان خوزستان خودداری کنند.

لازم به یاد آوریست از دیروز یک دستگاه خودرو همراه با بلندگو در سطح شهرستان نهاوند به مردم هشدار می‌دهد که به علت شیوع موج دوم کرونا در خانه بمانند و این یک هشدار جدی است.

گزارش از علی سهرابی

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر