کد خبر: ۷۴۴۹۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
کد خبر : ۷۴۴۹۰۳۵

اصناف استان چهارمحال و بختیاری، ۸۵ درصد حفاظت فردی را رعایت کرده اند.

رعایت حفاظت فردی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: اصناف استان ۸۵ درصد حفاظت فردی را رعایت کردند.

او افزود: به جهت نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۸۴ تیم بازرسی در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد، از این تعداد ۱۵ تیم مربوط به شهرستان شهرکرد و مابقی مربوط به سایر شهرستان‌های هستند.


بیشتر بخوانید


جزایری اضافه کرد: در مجموع ۲۸ دستگاه اجرایی استان در بازرسی‌ها همکاری داشتند.

او ادامه داد: در کشور ۶۰ درصد مردم در مراکز و اماکن، ۶۷ درصد متصدیان صنفی، ۸۷ درصد شاغلین ادارات و ۷۲ درصد مردم در وسایط نقلیه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

جزایری گفت: از اول مرداد ۹۹ تا ۱۲ این ماه پنج هزار و ۱۳۱ مورد بازرسی تخصصی در چهارمحال و بختیاری انجام گرفت که از این تعداد بازدید چهار هزار و ۳۷۷ مورد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده، ۱۰۱ مورد متخلف به دادگاه معرفی و چهار واحد نیز پلمپ شدند.

او از انجام ۹۹۷ مورد بازرسی در اماکن عمومی استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۵۵ مورد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند، ۸۷۴ مورد از کارتخوان استفاده کردند، ۲۹ مورد به دادگاه معرفی و ۹ واحد نیز پلمپ شدند.

جزایری با بیان اینکه در ۴۶۰ اداره و دستگاه اجرایی استان چهارمحال و بختیاری ۲۲۶ بازرسی صورت گرفت اضافه کرد: تاکنون از ۱۴ مرکز پلیس +۱۰ شناسایی شده در استان هشت مورد بازرسی صورت گرفته است.

او ادامه داد: ۱۰۱ پیشخوان دولت در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد که از ۷۰ مورد آن‌ها بازرسی صورت گرفت و از این تعداد ۵۳ مورد رعایت موارد حفاظت فردی را انجام داده و مابقی تذکر گرفتند.

جزایری گفت: از ۱۴۲ بانک شناسایی شده در استان از ۱۱۲ مورد آن بازرسی صورت گرفت و خوشبختانه ۱۰۰ بانک به صورت ۱۰۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.
او با تأکید بر اینکه از یک هزار و ۶۹ نانوایی در چهارمحال و بختیاری ۳۹۴ بازرسی انجام گرفت افزود: از این تعداد بازرسی ۳۰۴ مورد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند و دو نانوایی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شدند.

جزایری اضافه کرد: ۲۰۲ مورد بازرسی از رستوران‌های سطح چهارمحال و بختیاری انجام شده است که ۱۷۸ رستوران به نحو مطلوب پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

او ادامه داد: درصد استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کمترین میزان و در سازمان‌ها و ادارات به ۸۷ درصد رسیده است.

جزایری با اشاره به اینکه علی‌رغم تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه برخی از این اصناف فعالیت زیرزمینی دارند گفت: مهم‌ترین چالش‌های حال حاضر برگزاری مراسمات جمعی عروسی، مذهبی و عزاداری، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وسایط نقلیه عمومی و گران بودن وسایل حفاظت فردی است.

او افزود: سه هزار و ۵۰۰ نفر انتقادات، شکایات، پیشنهادات و... خود را در سامانه ۱۹۰ ثبت کردند و ۳۵ هزار نفر از مردم استان نیز با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفتند.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ