کد خبر: ۷۴۵۵۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
کد خبر : ۷۴۵۵۳۳۲

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان درباره شرایط این روز‌های ملی پوشان توضیحاتی را مطرح کرد.

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در گفت و گو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شرایط ملی پوشان بیان کرد: این روز‌ها با بازیکنان به صورت آنلاین در ارتباط هستیم و تمریناتشان را حدود یک ماهی است که به وسیله شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنیم. تمرینات آنلاین مشکلات خاص خود را دارد که بازیکنان راس یک ساعت مشخص برای تمرین حاضر شوند. برخی از هیئت‌های استانی سالن‌ها را در اختیار بازیکنان ما گذاشته اند که ممکن است ساعت‌های مختلفی این سالن‌ها پذیرای بازیکنان باشند و همین امر مشکل در  برگزاری منظم تمرینات ایجاد می‌کند.  

کمرانی: برای حضور در المپیک برنامه ریزی کرده ایم / می‌توان در شرایط قرنطینه اردو‌های تکواندو را برگزار کرد

برگزاری المپیک به تقویت بازیکنان ما کمک خواهد کرد

کمرانی درباره برگزاری مسابقات المپیک بیان کرد: بسیار بابت برگزاری مسابقات المپیک خوشحال هستم. خیلی از بازیکنان در دنیا ممکن است آخرین حضور خود را در رقابت‌های المپیک تجربه کنند و برنامه ریزی کرده بودند تا در این مسابقات حاضر شوند. درباره تیم ملی ما هم فرصتی برای بازیکنان کم تجربه و جوان خواهد شد تا بتوانیم در اولین اردو بازیکنان را تقویت کنیم. ما در رنکینگ جهانی شرایط خوبی در بخش بانوان نداریم و حتما باید در مسابقات بین المللی شرکت کنیم تا رنکینگ بازیکنان را ارتقا دهیم. سن بازیکنان ما بسیار کم بوده و میانگین سنی حدود ۱۷ سال است.

در شرایط قرنطینه می‌توانیم اردو‌های تیم ملی را برگزار کنیم

او درباره امکان برپایی اردو‌های تکواندو اظهار کرد: البته به دور از شرایط اردو، تمرین کردن بسیار سخت است، چون  بازیکنان حریف تمرینی ندارند و البته برای کادر فنی هم مشکل است، چون باید روحیه بازیکنان را تقویت کنیم تا برای مسابقات بزرگی مانند کسب سهمیه المپیک خود را آماده کنند. امیدوارم این روز‌ها تمام شود و اردو‌ها را برگزار کنیم. رقیبان ما از جمله کره جنوبی، صربستان، انگلیس و ازبکستان، اردو‌های تیم ملی تکواندو را شروع کرده اند و باید در کشور ما هم برای برگزاری اردو تمهیدات مخصوصی اتخاذ شود. ما می‌توانیم در شرایط قرنطینه اردوی تیم ملی را برگزار کنیم و حتی تست کرونا هم از بازیکنان ملی پوش و کادر فنی گرفته شود.

توقع مدال آوری مردم از تکواندو، اتفاق خوبی است

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره توقع مردم از تکواندوی بانوان برای حضور در المپیک توکیو اظهار کرد: باعث خوشحالی است که تکواندوی بانوان توقع مدال آوری را در مردم ایجاد کرده است و همین مورد باعث شده تا تکواندو میان مردم طرفداران خود را پیدا کند که برای ما حسن بزرگی محسوب می‌شود. همیشه در تلاش بوده ام تکواندوکاران ایرانی را به دنیا معرفی کنم و بعد به خودشان ثابت کنم که توانایی درخشیدن در هر جایی را دارند و هیچ چیزی از بقیه کم ندارند. در بخش بانوان بهترین مربیان را داریم و این روز‌ها بیکار ننشسته ایم و البته همیشه حمایت فدراسیون را احساس کرده ایم.

همه برنامه ریزی‌ها روی کسب سهمیه المپیک معطوف شده است

او افزود: تکواندو تنها به وسیله رنکینگ می‌تواند جواز حضور در المپیک را به دست بیاورد که کار بسیار سختی است و البته همه تنها نتیجه را می‌بینند. همیشه بازیکنان ما با نفرات اول مسابقه می‌دهند و اگر افتخاری کسب شده، به این دلیل است که از نظر فنی از سد برترین‌های جهان گذشته اند. همیشه به بازیکنانم گفته ام که توانایی این را داریم که روی سکو قرار بگیریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به المپیک برسیم. به طور حتم تمام برنامه ریزی‌ها روی این قضیه است که سهمیه المپیک را کسب کنیم.

کمرانی: برای حضور در المپیک برنامه ریزی کرده ایم / می‌توان در شرایط قرنطینه اردو‌های تکواندو را برگزار کرد

تاریخ دقیقی برای برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا نداریم

کمرانی درباره تاریخ برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد: طی آخرین صحبت های سید محمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو، هنوز تاریخ دقیقی برای بازی‌های کسب سهمیه آسیا مشخص نشده است و فعلا به برگزاری ۱۰۰ درصدی المپیک امیدواریم. احتمالا با بهتر شدن روند کرونا، تاریخ جدیدی برای مسابقات آسیایی اعلام خواهد شد.


بيشتر بخوانيد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ