کد خبر: ۷۵۶۵۵۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
کد خبر : ۷۵۶۵۵۸۴
وضعیت بازار اقلام اساسی با آغاز محدودیت های کرونایی؛

گوشت قرمز ارزان می‌شود/ سبد خرید مردم در آبان ماه چقدر تغییر کرد؟

آنطور که مسئولان تامین اقلام ضروری خبر می‌دهند بازار گوشت قرمز با تامین نهاده‌های دامی رو به کاهش قیمت متمایل شده است.

اقلام اساسیبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معیشت و سفره مردم، همواره از مهم اولویت های تامین نیازهای یک جامعه توسط دولت هاست، موضوعی که در رکود اقتصادی بعد از شیوع ویروس کرونا نیز بیش از پیش مورد اهمیت واقع شده است. ایران در این روزها علاوه بر مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا با ویروسی دیگر با نام "تحریم" نیز می جنگد.
 
جنگ اقتصادی که دولت های متخاصم بیش از هر چیزی برای هدف قرار دادن معیشت مردم به راه انداخته اند. هر چند با فراز و نشیب های بسیار در بازار اقلام اساسی نوساناتی ایجاد شد اما برای بررسی اوضاع اقلام ضروری در این روزها به سراغ مسئولان مربوط به تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی رفته ایم.
 
نمودار تولید محصول باغی

گرانی حبوبات سودجویی بیش نیست

قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به اینکه بازار اقلام اساسی تغییری نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون فعالان بازار در بیم و امید به سر می برند که وضعیت بازار چطور خواهد بود، اما این امر به معنای ارزانی کالا نیست، بلکه خریداری در بازار وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه بازار اقلام اساسی در رکود به سر می برد، افزود: صاحبان کالا اطمینانی به کاهش قیمت ها ندارند و هم اکنون منتظرند که روند بازار به کدام سمت و سو خواهد رفت.

حسنی ادامه داد: با کاهش ۲۰ درصدی قیمت ارز نسبت به یکماه اخیر انتظار افت قیمت محصولات را داریم که متاسفانه تا این لحظه رخ نداده است.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره علل گرانی قیمت حبوبات در خرده فروشی ها بیان کرد: گرانی قیمت حبوبات در خرده فروشی ها نوعی سودجویی و زیاده طلبی فروشندگان است و هیچ ارتباطی به کمبود ندارد.

وی درباره آینده بازار اقلام اساسی گفت: با توجه به نوسان نرخ ارز باید منتظر ماند و دید که در بازار چه اتفاقی می افتد و پیش بینی خاصی راجع به وضعیت بازار نمی توان داشت‌.

نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به اینکه قیمت گوشت گوسفندی در بازار تغییری نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۶ تا ۱۰۸ هزار تومان به مغازه دار و ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه بازار گوشت رونق چندانی نداشته است، افزود: با توجه به تعطیلی پیش رو مردم بلاتکلیف هستند و این امر روی بازار هم تأثیرگذار است.

ملکی ادامه داد: با توجه به واریز حقوق کارمندی و کارگری پیش بینی می شود که اتفاق خاصی در بازار رخ ندهد و تنها در صورت بارندگی و ایجاد اختلال در حمل و نقل، قیمت‌ها کاهش بسیار ناچیزی داشته باشد که آن هم موقتی خواهد بود.

انباشتگی دام در واحدهای دامداری علت اصلی کاهش قیمت گوشت در بازار

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی از روند کاهشی قیمت دام در بازار خبر داد و گفت: با توجه به انباشت دام در واحدهای دامداری و روند کاهشی قیمت ها، نرخ دام به حد منطقی خود رسیده است.

وی قیمت هر کیلو گوساله را ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان و گوسفند ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد.

پوریان درباره آینده بازار گوشت بیان کرد: با توجه به انباشتگی دام سبک و سنگین پیش بینی می شود که طی روزهای آتی قیمت دام در بازار کاهش یابد.


بیشتر بخوانید


رئیس شورای تامین کنندگان دام از افزایش ۳۰ درصدی تولید دام خبر داد و گفت: با توجه به افزایش جمعیت دام و رفع نسبی مشکلات نهاده های دامی، قیمت کاهش می یابد.

افزایش قیمت مرغ در بازار ادامه دار شد/ نرخ مرغ ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان

محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی، از استمرار روند افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان و خرده فروشی ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: با توجه به واریز حقوق کارمندی و کارگری و ازدیاد تقاضا برای خرید پیش بینی می شود که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه تعطیلات پیش رو عادی نیست، بیان کرد: در تعطیلات عادی با ازدیاد سفرها، قیمت مرغ افزایش می یابد، اما طی این ۲ هفته برای ارزاق عمومی محدویت و تعطیلی وجود ندارد که بر بازار اثر بگذارد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: مرغداران کماکان نگران تامین نهاده های دامی هستتد که با استمرار روند فعلی احتمال می دهیم که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

این مقام مسئول از افزایش قیمت مصوب نهاده های دامی خبر داد و گفت: روز گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو ذرت را یک هزار و ۷۰۰ تومان، کنجاله سویا ۳ هزار و ۲۲۰ تومان و لوبیا سویا ۳ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد که افزایش قیمت ها اثر خود را بر بازار آزاد گذاشته است.

به گفته وی، با وجود انکه صد درصد نیاز مرغداران از طریق سامانه بازارگاه تامین نمی شود و تولیدکنندگان در تامین نهاده با مشکلات زیادی روبرو هستند، همین امر موجب شده مرغداران در امر جوجه ریزی احتیاط کنند که ثبات قیمت مرغ طی هفته های اخیر مصداق بارز این موضوع است.

بازار تخم مرغ تعریفی ندارد/نرخ هر شانه تخم مرغ ۲۴ هزار تومان

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به اینکه بازار تخم مرغ تعریفی ندارد، اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۲ هزار تومان معادل شانه ای ۲۴ هزار تومان است.
وی قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را بالای ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: فروش با نرخ های فعلی برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد.

نبی پور با اشاره به اینکه وضعیت صنعت مرغداری طی ۴۰ سال اخیر بی سابقه است، بیان کرد: با گسترش شیوع آنفلوانزا، مرغ های تولیدی در واحدهای مرغداری به طور کامل از بین می رود، اما هم اکنون به سبب نبود ذرت و کنجاله به مرور از بین می رود.

این مقام مسئول قیمت کنونی هر کیلو ذرت را ۴ هزار و ۴۰۰ تومان و کنجاله سویا ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

به گفته وی، با توجه به افزایش قیمت نهاده های دامی و جوابگو نبودن سامانه بازارگاه، قیمت تخم مرغ باید به نرخ تمام شده تولید برسد، در غیر این صورت صنعت مرغداری به تعطیلی کشیده می شود‌.

لبنیات گران شد/نرخ هر بطری شیر کم چرب ۷ هزار و ۱۰۰ تومان

محمد رضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی از افزایش قیمت لبنیات در بازار خبر داد و گفت: قیمت ماست دو و نیم کیلو دبه پرچرب ۲۴ هزار تومان، دبه کم چرب ۲۱ هزار تومان، شیر نایلون ۵ هزار و ۴۰۰ تومان و پنیر ۴۰۰ گرمی کاپ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ماست کم چرب ٩٠٠گرمی ۸ هزار تومان و ماست پرچرب ٩٠٠ گرمی ۹ هزار و ۷۰۰ تومان است.

‌بنی طبا قیمت شیر بطری کم چرب ۷ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو شیر بطری نیم چرب ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، شیر ۳ درصد چربی ۸ هزار و ۵۰۰ تومان، شیر کامل ۸ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت شیر خام درب دامداری ۴ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت کره حیوانی ۱۰۰ گرمی ۱۰ هزار تومان تعیین شد.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی قیمت شیر خام درب دامداری ۴ هزار و ۱۵۰ تومان را اعلام کرد و گفت: قیمت شیرخام به ازای هر دهم چربی بالاتر از ۳.۲ درصد ۶۰ تومان اضافه می‌شود و در صورتیکه کمتر از ٢. ٣ درصد چربی باشد ۶۰ تومان کسر می‌شود.

نرخ گوجه فرنگی به تعادل رسید/رشد ۴۰ درصدی قیمت میوه در بازار

اصغر یاوری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار اظهار کرد: با تغییر فصل و بارندگی شدید، تولید گوجه فرنگب استان فارس به عنوان قطب اصلی تولید خدشه دار شد که کاهش عرضه، زمینه را برای گرانی قیمت در بازار فراهم کرده است.

وی نرخ هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی را ۷ تا ۱۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مغازه داران برمبنای فاکتور بین ۲۵ تا ۳۵ درصد سود باید لحاظ کنند و فروش با نرخ های بالای ۳۵ درصد گرانفروشی است.

یاوری با اشاره به دلایل گرانی پیاز در بازار بیان کرد: با توجه به صادرات پیاز قرمز به پاکستان و هندوستان، قیمت با نوساناتی در بازار روبرو شد به طوریکه قیمت در میدان مرکزی به ۶ هزار تومان رسیده است‌.

این مقام مسئول از افزایش ۴۰ درصدی قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به سال ناآور درختان و کاهش تولید، قیمت برخی اقلام همچون سیب درختی، انار و پرتقال نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وی در پایان نرخ کنونی هر کیلو پرتقال شمال در میدان مرکزی را ۸ هزار تومان و سیب درختی را ۶ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که سال گذشته هر کیلو‌ پرتقال با نرخ ۴ هزار تومان و سیب ۴ تا ۱۰ هزار تومان عرضه می شد‌.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
کجاند اونایی که مدیریت سرشون میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
وای چقدر ارزانی!!! افرین به دولت!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
با سلام
وقتی مسئولی خودش طعم دامداری و کشاورزی رو نچشیده باشه نمی فهمه نداشتن ثبات در قیمت یعنی چی ؟؟ بهتره به جای اینکه جیب دامدار بدبخت رو خالی کنند بهتره قیمت نهاده ها رو بیارن پایین شما هم به عنوان رسانه زحمت بکشید قیمت جو و سبوس و ذرت و کنسانتره و .... سال قبل رو چک بکنید کمتر از نصف قیمت های کنونی است. پارسال بره کیلویی ۴۵ هزار تومان بوده و الان هم کیلویی ۴۵ هزار تومان در صورتی که قیمت نهاده حداقل دو برابر شده . تا کی می خواهید از جیب دامدار کشاورز بدبخت بخورید آخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
از سفره فقط سفره اش برایمان باقی مانده.
هیچ امیدی به اصلاح ندارم مگر فقط با ظهور امام زمان عج
ناشناس
|
Germany
|
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
وعده.وعده
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
دامدار ورشکست شده
تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سن 42.مجرد.حقوق1968000ت.افسرده و ناامید.........
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
یه کمی هم در مورد مصالح ساختمانی و مسکن و ماشین خبر بگزارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
خودتون رو جای مردم بذارید و بعد تصمیم بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
به امید ارزانی گوشت سفید و قرمز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
گوشت قرمز را ارزان کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
همه ی دامدارهای کشور ورشکست شدن.ادامه این سیاست تنها باعث از بین رفتن تولید دام میشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
تازمانی که نهاده های دامی وکلا خوراک دام دست دلالان کلان باشه وگرانی خوراک دام وجودداشته باشه وقصابها استفاده بیش از۱۵درصدخواهان باشندگوشت ومرغ قیمتش همینه وشایدم بیشتربشه.ودامداربیشتر متضررمی شود.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
گوشت گوسفندی ۱۲۰ و گوساله ۱۲۰ هزار تومان . شما کجارو سراغ داری ارزونتر ما بریم بخریم؟ ی مغازه رفتم زده کیلویی ۱۰۵ هزار تومان گوشتش به ۵۰ هزار تومان هم ارزش نداشت. همش استخوان و چربی بود
ما که چند ماهی میشه که نخریدیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
رسانه ها مدیون دامدار هستن اخبار رو درست ابلاغ نمیکنن
دامداری ها ورشکست شدن
اقای پوریان با کدوم دلیل قیمت دام سنگین رو ۳۴ تومن اعلام کرده نمیدونم
آه دامدار گریبان همه مسئولین رو میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
والا ما دو ماه هست گوشت نخریدیم فقط پشت ویترین ها دیدیم و آه کشیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
مرغ کیلو 27 .
تومن ک دیگه سبد نمخواد.
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
چرا همه از گرانی گوشت حرف می‌زنند اما علتش را نمی‌پرسند من یه دامدار م به خدا پارسال جو هر کیلو 1800بود قیمت دام 42000الان هر کیلوجو5000دام42000 بیچاره شدیم بخدا ماروستایها چه گناهی کردیم که هیچکس صدایمان را نمی‌شنود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
در کلمه واقعا متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
من دیروز در شهر یزد از شرکت تعاونی جهادکشاورزی یک نیم شانه (۱۵ عدد) تخم مرغ به قیمت 18 هزار تومان گرفتم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
این تعطیلات خیلی را برای تامین مایحتاج زدگی شون به دردسر انداخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
تا کی گرانی
پس کی ارزانی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
مسئولان کشور این وسط چکاره هستند که دست دلال ها رو باز گذاشتن؟ چرا قیمت مثلا مسکن رو گذاشتن این همه بره بالا که جوانان ایرانی دیگه ارزوی خونه دار شدنشون به گور ببرن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
واقعا
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سفره ها هر روز داره کوچکتر میشه
حواس تون هست؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
برادر من شماکه میگی دام زیاد عرضه میشه وافزایش تولید داریم داری خواب میبینی بااین بی تدبیری اتحادیه دامداری و گرونی نهاده های دامی دامدارا دارن ورشکست میشن و دامهای موندرو باضرر میفروشن ودست ازتولید میکشن دیرنیست اون روزکه هیچ دامی توکشور وجود نداشته باشه شمام کلاهتونو بزارین بالاتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
برعکسه کمی دلار آومده پایین مواد غذایی و لوازم و مایحتاج مردم میره بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
ممنون بابت پیگیری
خدا قوت باشگاه خبرنگاران جوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سبد خرید ما در آبان خیلی کوچک شده و اینطوری بگم اصلا دیگه برای خرید سبد نمی بریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
بابا بسه کمرمون شکستتتتتت زیر بار گرانی
به خدا مردم خوبی داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
تا کی گرانی خسته شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
قیمتها رابرگردونید به قبل از حبابها!؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
بخاطر افزایش نهاده های دامی نیست بعلت عرضه زیاد دام زنده هست چون همه دیگه خسته شدن از دامداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
هرسال ازسال قبل وهرماه ازماه قبل وهرروز از روز قبل گرانتر شده
ارزانی ندیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
الان به روز نمی‌کشه که جنس ها میرا بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
قیمت گوشت در شهر ما کیلویی ۱۵۰۰۰۰ تومان هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
جو رو ۵۵۰۰تومن ماه ۱۸۰۰ تومن دامدار چی کار کنه واقعا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
لطف کنید تمام اضافه حقوقهای این چند ساله را از ملت کم کنید و بزارین ما با همون قیمت‌های اولیه و با چوب خط خرید کنیم.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
اینایی که این آمارهای کذایی رو میدن، نه پول گوشت میدن، نه پول مرغ می دن،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
به ریال حقوق بگیریم با قیمت دلار باید خرید کرد؟
بازنشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سلام این مطالبی را که آورده بودید فقط روی کاغذ قشنگه ببخشید نقش دولت در این گرانی چیه تو شهرستان ها و محلات مختلف قیمت ها خیلی باهم فرق دارند
به جایی رسیده که قدرت خرید لبنیات و میوه را دیگر همه افراد ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
واقعا که
الان ارزون شده؟!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سوال اولا این کاهش قیمت های اندک مصنوعی تاچه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد ؟ دوما با افزایش نرخ ارز کالاهای اساسی از 4200 تومان به 11500 تومان در بودجه سال اینده قرار است همین مرغ و گوشت و نان و روغن خوراکی در سال اینده بدست مردم با چه قیمتی برسد ؟ ایا قیمت این کالاها سه برابر خواهد شد یا نه ؟
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
متاسفانه برای یک هفته هم یک کالا روی قیمتش ثابت نمی‌مونه
حواس تون به دهک های پایین هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
گوشت قرمز با کیفیت یا گوشت قلابی؟وبی کیفیت؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
گوشت قرمز ۵۰هزار تومن گران می شود... بشتابید گوشت قرمز ده تومن ارزان شد!!!
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
ممنون بابت اطلاع رسانی
اما پیگیر گرانی ها باشید
کمرمان شکست
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
حقوق کارگران را مدنظر قرار دهید و بعد اقلام را گران کنید
حقوق مان به سر ماه نمی‌رسد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
آره واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
خدا کنه ارزون شه واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
سفره ها هرروز داره کوچکتر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
آخه با 100 تومن کمک کرونایی چی میشه خرید؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
یعنی خدا وکیلی این حق مردم است که اجناس را با چندین برابر قیمت باید خریداری کنم مگر دولت قرار نبود از ارز 4200برای کالای اساسی استفاده کند اینها همش شده با دلار آزاد
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
ارز ۴۲۰۰تومانی فقط برای کالاهای خاص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
یک کیلو لوبیا امروزخریدم 39هزارتومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
کاش لااقل این دو هفته چیزی گران نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
مرغ هم گران شده
علیرضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
هر وقت گوشت شد کیلو ۲۵ هزار تومن اون موقع بگین ارزون شد نه اینکه سر ماه چهل هزار تومن گرون بشه بعد آخر ماه دو هزار تومنش رو بندازن و شما هم تیتر کنید که گوشت ارزان شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
خدا کنه ارزون شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
حیا و انصاف ، چیز خوبی است.
وقتی بی جهت گران می شود و مردم نمی توانند بخرند، ضررش به بی انصاف ها می رسد.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر