وزیر علوم:

کلید توسعه همه جانبه جوامع جهانی در حفظ محیط زیست است

غلامی گفت: کلید موفقیت، بقا و توسعه همه جانبه جوامع جهانی در حفظ محیط زیست نهفته است.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به چهارمین همایش ملی آموزش محیط زیست  به میزبانی دانشگاه پیام نور در حال برگزاری است، گفت: امروزه کلید موفقیت، بقا و توسعه همه جانبه جوامع جهانی در حفظ محیط زیست نهفته است.

او افزود: هدف از تشکیل کرسی های یونسکو، ظرفیت‌سازی، تبادلات علمی دانشگاهی، به اشتراک‌گذاری دانش در بین کشورهای جهان و ایجاد همبستگی علمی است. وجود کرسی آموزش محیط‌زیست یونسکو در ایران، ظرفیت مطلوبی را برای ایجاد شبکه علمی آموزش محیط‌زیست با هدف انتقال دانش و ظرفیت‌سازی برای دیگر دانشگاه‌ها در این عرصه فراهم کرده است.

غلامی ادامه داد: دانشگاه پیام نور با توجه به ماهیت و رسالت اصلی خود در گسترش آموزش‌های الکترونیکی و ترکیبی در کشور، می‌تواند با بهره‌مندی از این ظرفیت ملی و بین‌المللی، نقشی کلیدی را در پیشبرد اهداف مدیریت سبز در آموزش عالی و توسعه آموزش‌های محیط‌زیستی رسمی و غیررسمی ایفا کند.

وزیر علوم تصریح کرد: بدیهی است برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های علمی الکترونیکی به ویژه در شرایط گسترش ویروس کرونا می‌تواند گام موثری در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مدیریت محیط‌زیست در جامعه ایران با توجه به ظرفیت‌های بی‌بدیل دینی و علمی آن، باشد.

او در پایان ضمن تشکر از بانیان این جشنواره یادآوری کرد: امیدوارم برگزاری این برنامه‌ها بتواند به اقدامات اثرگذاری در راستای انجام رسالت اصلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در قبال محیط‌زیست و پیوند آن با تعلیم و تربیت در جامعه منجر شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر