تشکیل هنگ امداد طبیعت در استان فارس

طی تفاهم نامه‌‍ای بین سازمان بسیج سازندگی فارس و منابع طبیعی و آبخیزداری استان هنگ امداد طبیعت در راستای هدایت، به‌کارگیری و آموزش نیروهای مورد نیاز متناسب با طرح‌ها و پروژه‌های مشترک راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، در راستای همکاری در اجرای پروژه‌های اصلاحی، احیایی، توسعه‌ای، آبخیزداری و حفاظتی منابع طبیعی، تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان بسیج سازندگی استان فارس به امضا رسید.

در این تفاهم نامه مشارکت در اجرای پروژه‌های حفاظتی حوزه منابع طبیعی با استفاده از ظرفیت نیرو‌های جهادگر بسیجی با هدف اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر برپایی نهضتی فراگیر جهت سرسبزی کشور و اقتصاد مقاومتی اشاره شده است.

تقویت و ارتقای سطح همکاری‌های دو سازمان، جلوگیری از تخریب، تصرف، گشت و مراقبت، اطفای حریق و استمرار ارزش‌های فرهنگ بسیحی در میدان کار و تلاش با استفاده از نیرو و نشاط جوانان در امر سازندگی، ترویج و گسترش فرهنگ پیشگیری و حفاظت از منابع طبیعی از طریق جلب مشارکت‌های گروه‌های جهادی و تسهیلگران سازمان بسیج سازندگی از جمله اهداف مورد اشاره در تفاهم نامه پشگیری و حفاظتی سازمان بسیج سازندگی استان فارس با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس است.

طی این تفاهم نامه سازمان بسیج سازندگی استان فارس با همکاری منابع طبیعی و آبخیزداری استان در راستای هدایت، بکارگیری و آموزش نیرو‌های مورد نیاز متناسب با طرح‌ها و پروژه‌های مشترک در راستای پیشگیری و حفاظت از جنگل و منابع طبیعی هنگ امداد طبیعت راه اندازی می‌کنند.

در بخش دوم تفاهم نامه این دو سازمان به موضوع اصلاح و احیا جنگل، مرتع و بیابان زدایی در حوزه منابع طبیعی پرداخته شده است.

در این بخش نیز اجرای پروژه‌های اصلاحی و احیایی مراتع و بیایان زدایی با مشارکت نیرو‌های مردمی، ترویج و گسترش فرهنگ احیا و گسترش مشارکت‌های مردمی در جهت احیا منابع طبیعی از جمله اهداف این دو سازمان است.

مشارکت در انجام پروژه‌های اصلاحی، احیایی و بیابان‌زدایی نظیر جنگل کاری، زراعت چوب، اصلاح و احیا مراتع و بیابانزدایی از جمله اهم اقدامات مشترک دو سازمان بسیج سازندگی استان فارس و منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس است.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه در راستای اهداف و سیاست‌های ابلاغی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری بخش‌های دولتی با بسیج سازندگی و بهره گیری از توان و ظرفیت جوانان متخصص بسیجی و با هدف توسعه پایدار جوامع روستایی، تقویت وگسترش فرهنگ مشارکت درجوامع محلی و کمک به ایجاد اشتغال پایدار و مولد، فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس و سازمان بسیج سازندگی منعقد شد.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر