همزمان با ۱۳ رجب؛

آذربایجان غربی در سالروز میلاد مولود کعبه غرق شادی شد

همزمان با ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر سراسر آذربایجان غربی غرق نور و شادی شد.

باشگاه خبرنگاران جوان ارومیه -شهرها و مناطق روستایی آذربایجان غربی امروز، سه شنبه همزمان با روز سیزدهم ماه رجب، سالروز میلاد مولود کعبه حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) غرق در نور و سرور و شادمانی است که البته همه جشن ها، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های مربوط به کرونا انجام می‌شود.

خیابان‌ها، میادین، معابر عمومی، مساجد و منازل همه شهروندان در آذربایجان غربی طی روز گذشته و امروز با تزیین و آذین بندی و چراغانی و نصب پرچم‌های مزین به نام مبارک حضرت علی (ع) جشن‌های میلاد مولود کعبه را هرچند در شرایط کرونایی انجام دادند.

آیین شب ولادت با سعادت حضرت علی (ع) دیشب در برخی از مساجد آذربایجان غربی برگزار شد و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مردم ولایتمدار با شرکت در این آیین ها سالروز میلاد امام اول شیعیان را جشن گرفتند.

بسیاری از زوج های جوان نیز به میمنت خجسته میلاد با سعادت حضرت علی (ع) سیزدهم رجب را به عنوان روز ازدواج تعیین و زندگی مشترک خود را البته با رعایت پروتکل های بهداشتی و با کمترین تعداد افراد خانواده در جای جای استان برپا کردند.

امروز شهر ارومیه مرکز آذربایجان غربی نیز رخت شادی به تن کرده است و معابر و خیابانها آذین بندی شده اند و صدای شور و شادمانی از کوچه ها و محلات و از تمامی مساجد شهر به گوش می رسد.

البته بخشی از این جشن ها نیز با استفاده از شبکه های اجتماعی و شبکه های مجازی برگزار شد و بسیاری از شهروندان با تبدیل عکس پروفایل خود در انواع شبکه های مجازی به نام مبارک امام علی (ع)، ارادت خود را به امیرالمومنین (ع) نشان دادند.

بازار ارسال پیام های تبریک از طریق پیام کوتاه و شبکه های مجازی نیز طی روزهای منتهی به سالروز میلاد امام علی  (ع) داغ بود و امروز، پنجشنبه به اوج خود رسید و آلارم های دریافت پیامک و پیام تبریک از طریق شبکه های مجازی همواره در گوشی ها به صدا در می آمد.

تبریک روز پدر با عکس هایی از پدران و همسران و گاهی اوقات فرزندان پسر هم در شبکه های اجتماعی به روالی زیبا در سالروز ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) تبدیل شده که می تواند سنتی حسنه برای این روز باشد.

همچنین آیین معنوی اعتکاف از صبح امروز، سه شنبه در مساجد و مصلاهای منتخب سراسر آذربایجان غربی آغاز شده و هزاران مرد و زن با هدف رسیدن به قرب الهی و کمال انسانیت در این آیین معنوی حضور یافته اند.

حضرت امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) در روز ۱۳ رجب سال ۳۰ عام الفیل و ۲۳ سال قبل از هجرت، در شهر مکه و در درون خانه کعبه به دنیا آمدند.

انتهای پیام/م

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.