پیشینه ربع پهلوی در گدایی اعتبار / تلاشی ۵ ساله که همچنان ادامه دارد

رضا پهلوی از ۵ سال پیش تا به امروز برای کسب محبوبیت و مشروعیت سیاسی در بین جامعه ایرانی پروژه کمپین‌های حمایتی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، رضا پهلوی در بخشی از گفت‌وگویی که ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ با  تلویزیون من و تو انجام داد خاطر نشان کرد، «فردا هر کاری که بخواهیم انجام بدیم، بایستی یک مبنای مقبولیت و مشروعیت از داخل داشته باشد و این بایستی بیشتر بیان و در عمل دیده شود». فردای این مصاحبه تلویزیونی، کمپین اعطای وکالت نمادین به رضا پهلوی راه‌اندازی و به سوژه اصلی رسانه‌های فارسی زبان تبدیل شد.


بیشتربخوانید


عمده فعالیت رسانه‌های فارسی زبان در چند روز گذشته حول و محور این موضوع قرار گرفته است، این رسانه‌ها با به اشتراک گذاشتن  آمار امضا‌ء کنندگان این طومار آنلاین و یا با خبر پیوستن اپوزیسیون و یا افراد معروف به این کمپین سروصدای زیادی به راه انداخته‌اند.

اتاق خبر من و تو

اعطای وکالت به رضا پهلوی

کمپین جمع‌آوری امضاء اعطای وکالت نمادین به رضا پهلوی با میزبانی ۵۰۰ هزار نفر تا به الان ۳۴۱ هزار نفر امضاء کننده داشته است. از نظر رسانه‌های معاند این یک حمایت بی‌سابقه تلقی می‌شود، اما باتوجه به آمار میزبانی جمع‌آوری امضاء و تعداد افرادی که حامی این طومار آنلاین شده‌اند، می‌توان گفت این موضوع تنها جنبه سرگرمی برای اپوزیسیون دارد و خوراک خبری را به رسانه‌های فارسی زبان را فراهم می‌کند.

صدای آمریکا

وبگاه جهانی جمع‌آوری امضاء

کمپین وکالت به ربع پهلوی در سایت  chang.org به اشتراک گذاشته است، این وبگاه جهانی با بیش از ۴۰۰ میلیون دنبال کننده، به کاربر این توانایی را می‌دهد که دادخواست خود را  باتوجه به امضاء کنندگان بالقوه ارتقاء دهد. اما آیا آقای پهلوی یا طرفدارانش برای اولین بار که از این کارزار برای ایجاد کمپین‌های حمایتی استفاده می‌کند؟

براساس بررسی‌ها به‌عمل آمده، کمپین متعددی با عناوین مختلف جهت حمایت از رضا پهلوی در سایت chang.org ایجاد شده است. پنج سال پیش یک کمپین با عنوان «تن‌ها آلترناتیو رهایی ایران شاهزاده پهلوی» به راه افتاد، که تنها ۴۴۲ نفر حمایت کرده‌اند.

سایت چنج

افزایش کمپین‌های حمایتی

اما اکثر کمپین‌های حمایتی جهت طرفداری از ربع پهلوی با شروع ناآرامی‌ها از شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، که در چند روز گذشته تعداد آن افزایش یافته است. برای مثال در پنج روز گذشته کمپین‌هایی با نام «نماینده من شاهزاده رضا پهلوی با میزبانی ۷۵ هزار نفر و حمایت ۵۹ هزار نفر»، «نماینده من شاهزاده پهلوی ما خواهان براندازی جمهوری اسلامی ایران هستیم با میزبانی ۵ هزار نفر و حمایت ۳ هزار نفر»، «من وکالت می‌دهم به شاهزاده رضا پهلوی با میزبانی ۵۰۰ نفر و حمایت ۲۴۳ نفر»، «ایرانیان برای دستیابی به رهبری شاهزاده رضا پهلوی حمایت کنند با میزبانی ۱۰۰ نفر و حمایت ۷۸ نفر» در سایت chang.org ایجاد شده است.

پیشینه ربع پهلوی در گدایی اعتبار / تلاشی ۵ ساله که همچنان ادامه داردرضا پهلوی دریایت چنج

در ماه‌های گذشته هم با عناوین مختلف از جمله «درخواست فوری ایجاد شورای انقلاب به آقای رضا پهلوی و حامد اسماعیلیون با میزبانی ۱۰۰ نفر و حمایت ۴۵ نفر»، «معرفی آقای رضا پهلوی به عنوان نماینده ایران در دوران انقلاب و گذار با میزبانی ۲ هزار و پانصد نفر و حمایت ۲ هزار نفر»، «انقلاب ایران ۱۴۰۱ با میزبانی ۷ هزار و پانصد نفر و حمایت ۵ هزار نفر» تشکیل شده است.

پهلوی و حامد اسماعیلیون

کارزاری برای کمپین‌ها بی‌ثمر

راه‌اندازی کمپین برای جمع‌آوری امضاء جهت حمایت از رضا پهلوی برای اعطای وکالت نمادین به رضا پهلوی که در چند روز گذشته توسط رسانه‌های معاند سروصدا کرده منتهی نمی‌شود. براساس مطالب فوق کمپین‌های متعددی در بازه‌های زمانی مختلف به‌ویژه سه ماه گذشته راه‌اندازی شده است، که هیچ کدام از آنان مثمرثمر و نتیجه بخش نبوده است.

وکالت های ظاهری به پهلوی

ربع پهلوی پس از بی‌ثمر بودن کمپین‌های متعدد قبلی، این بار با عنوان جدید و کمک رسانه‌های معاند خواستار جمع‌آوری امضاء‌های حمایتی شده، هرچند رسانه‌ها این موضوع را مهم جلوه داده‌اند و حمایت از آن را بی‌سابقه تلقی کرده‌اند. اما براساس تعداد نفر در نظر گرفته به‌عنوان میزبان و امضاء کنندگان  طومار آنلاین در این کارزار هم به مانند نسخه‌های قبلی با شکست مواجه شده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۲ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
پسرک عقب ماتده با اون ننه فاسدت رصا ربع مهلوی خفه شو برای همیشه
Iran (Islamic Republic of)
U-238
۲۲:۴۱ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
من به قول شهید حاج قاسم سلیمانی شمشیر بدستم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۷ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
ان شاء الله در جهنم همنشین یکدیگر در آتش خواهید بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۹ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
به نظر من علی کریمی فقط باید توپ را بشناسد که حالا فهمیدیم چقدر نادان وبی ظرفیت است وفکر میکند هرکه یک سفر خارجی برود دانا وفول عقل میشو د نه جانم انسان عاقل چه در اینور آب باشد چه آنور آب آنهایی که فکر میکنند بایک سفر خارج آدم شده اند بیشعور کامل هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۰ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
احسن وازه بی شعور هم برایش زیاد است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۲ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
اگه اوضاع اقتصاد ایران را طلایی کنند چه خوب میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۷ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
اینها پول مردم رو به جیب زدند و فرار کردند چون خیلی بدبخت و بدذات هستند
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۱۳:۰۹ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
همین مونده دیگه علی کریمی فرخ نژاد و ربع پهلویی برای ما تصمیم بگیرن جمع کنین بابا بساط پوشالی خودتونو
Iran (Islamic Republic of)
بی نام
۱۴:۵۹ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
بابایی گور بگور شدش چکار کرده تا پسر مفت خورش بکنه کم نکشیدیم از کسانی که اینقدر ظلم کردن برای دیگران تا خودشون راحت زندگی کنن ماها بچه بودیم تو سرمای زمستان دستهامونو تو صف نفت لای پاهامون گرم میکردیم آنوقت شاهزادهای مرفع تو رختخواب های آنچنانی گرم خواب پادشاه میدیدن بسس دیکه خسته نشیدید از این قوم ظالمین تازه دارین دعوتشون میکنید چقدر ساده اید مردم عزیز
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر