حقیقتی که باید پنهان بماند؛ قوه قضائیه با اغتشاشگران چگونه برخورد کرد؟

قوه قضائیه هر کجا امکان قانونی فراهم بوده نسبت به بخشودگی جرایم و آزادی زندانیان اقدام کرده است. به عنوان مثال اخیرا ۴ هزار زندانی آزاد شدند.

ضدانقلاب علاوه بر خبرپراکنی دروغ و نفرت پراکنی که اوج آن را در چند ماه اخیر علیه کشورمان به وضوح مشاهده کردیم سعی می‌کند با هجمه رسانه‌ای اخبار خبری مثبت را نیز به حاشیه برده و اجازه ندهند که افکار عمومی از این اخبار اطلاع یابند.

درواقع معاندین با انتشار بی رویه فیک نیوز‌ها سعی می‌کنند خبر خوب یا همان گود نیوز‌ها دیده نشوند و فضای یاس و ناامیدی در جامعه گسترش یابد.


بیشتربخوانید


بهتر بگوییم اخبار خوب، دشمن و سم پاشی ضدانقلاب و مانع رسیدن آن‌ها به اهداف شان است؛ چراکه ایجاد امید می‌کند و ناامیدی است که فضا را برای تحرکات ضدمیهنی معاندین مهیا می‌کند.

در این راستا یکی از نقاطی که معاندین برای تخریب آن برنامه مستمر دارند دستگاه قضایی کشور است؛ آنچه ناگفته پیداست این است که ضدانقلاب برای تخریب دستگاه قضایی استدلالی ندارد و با پاک کردت صورت مساله سعی دارد حرف خود را به کرسی بنشاند و در این راستا از قاتلین و مجرمان و اراذل و اوباش حمایت می‌کند و تنها در این راه با هشتگ سازی و استفاده از سیاهی لشکر خود در شبکه‌های اجتماعی که کاربران آن مشخص نیستند احکام قضایی را به زعم خود زیر سئوال می‌برد.

این درحالی است که همین سیاهی لشکر مجازی بوده است که در زمان آشوب خیابانی افراد را ترغیب به خشونت می‌کرد و فیلم‌هایی که جنایان در آن پیداست را خود این حساب‌های کاربری و رسانه‌های معاند منتشر کردند، اما وقتی افراد خاطی مجازات می‌شوند اشک تمساح برای آنان می‌ریزند.

در دو واقعه تاسف بار کرج و مشهد که با خشونت تمام به شهادت ۳ مدافع امنیت منجر شد، همین رسانه‌ها ابراز خوشحالی کردند، اما بعد دستگیری با فراموشی همین فیلم‌ها خاطیان را بی گناه خواندند! دستگاه‌های ذی ربط هم با قاطعیت این افراد را شناسایی و محاکمه و مجازات کردند که اگر این کار صورت نمی‌گرفت قطعا شاهد گسترش خشونت‌های دیگری در کوی و خیابان بودیم و قربانی بعدی این روند معلوم نبود چه کسی است و با این شرایط امنیت به شدت به مخاطره می‌افتاد.

جالب است که با همه این آشوب‌ها دستگاه قضایی آنجا که می‌توانست با بسیاری از فریب خوردگان با ملاطفت رفتار کرد تا جایی که می‌توان گفت بخش عمده‌ای از خاطیان در اغتشاشات اخیر آزاد شده و بیشتر با شناسایی لیدر‌ها و افراد اصلی آنان محل تمرکز دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی قرار گرفته اند.

در همین رابطه القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران گفت:" تاکنون ۸۳ درصد از افرادی که در جریان قضایا و اغتشاشات اخیر استان تهران روانه زندان شده بودند، آزاد شدند. "

القاصی مهر همچنین از اعزام ۲ هیئت حقوق شهروندی به زندان‌های استان تهران خبر داد و اظهار داشت: در جریان این بازدیدها، علاوه بر ملاقات رو در رو با زندانیان مرتبط با قضایای اخیر، وضعیت کلی آن‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری استان کرمان نیز در این راستا مطرح می‌کند: "بیش از ۸۰ درصد بازداشت شدگان حوادث اخیر در کرمان آزاد شده اند. "

قوه قضایی هر کجا امکان قانونی فراهم بوده نسبت به بخشودگی جرایم و آزادی زندانیان اقدام کرده است. به عنوان مثال اخیرا ۴ هزار زندانی از سوی این قوه آزاد شدند.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در این زمینه بیان می‌کند: "طی یک ماه اخیر به مناسبت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم و میلاد باسعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) جمعاً حدود ۴ هزار زندانی واجد شرایط با آزادی مشروط یا سایر ارفاقات قانونی، از زندان آزاد شده‌اند؛ طبیعتاً این زندانیان در زمره افرادی بودند که با بررسی‌های انجام شده، مشخص گردید حضورشان در بیرون از زندان واجد ضرر نیست. "

حتی روز گذشته رئیس عدلیه تاکید کرد که در تلاش هستیم در ایام جشن و سرور پیش‌رو بستری را برای عناصری که در جریان اتفاقات اخیر لغزش کردند و اکنون نادم هستند فراهم آوریم تا بتوانند به آغوش جامعه بازگردند؛ بنابراین قوه قضائیه فارغ از هیاهو و جنگ روانی دشمن در وهله اول انجام صحیح اقدامات مربوط به خود که تاثیری مهم در امنیت و آرامش جامعه دارد را انجام می‌دهد و در این راه قاطعیت و لطف را چاشنی کار خود کرده تا جامعه در این خصوص رفتار قضایی متعادل و رو به جلویی را برای فرهنگ سازی قانونی صحیح مشاهده کند و به نظر می‌رسد جامعه نیز باید به واقعیات حاکم از طریق رسانه‌های رسمی نسبت به احکام صادره نگاه کند تا معاندین نتوانند به امنیت و آرامش کشور که آنان برای برهم زدن آن برنامه دارند، آسیب و خدشه‌ای وارد کنند.

منبع: جهان نیوز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عارف اهواز
۱۴:۱۶ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
بابا کدوم امیدو ناامیدی خط فقررسید ب ۲۰میلیون من درامدم ۵میلیون هم نمیشه ..
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته
۲۲:۳۷ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
با سلام حدود 4 سال است که قوه قضائیه برای جوانان که حکم آنها مواد بوده غفو برایشان نیامده بیشتر جوانان بعلت بیکاری به فروش مواد پرداخته جوانانیکه شاید بار اول وسابقه نداشتن آخرین حکم را به او دادند وهنوز هیچ عفو برای جوانان ندادند
Iran (Islamic Republic of)
والی زاده
۲۲:۱۸ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
اعدام شوند
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۲۲:۰۵ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
دستگاه قضایی باید با قدرت برخورد کند، مردم حامی این نهاد انقلاب هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۶ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
شما از جانب خودت حرف بزن نه مردم
Iran (Islamic Republic of)
خاکستری
۲۱:۲۵ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
آزادی زندانیان نادم کار بسیار خوبی است اما متعرضان به اموال مردم و دولت نباید از جرایم نقدی مبرا شوند.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر