ارسال بسته‌های فرهنگی ویژه کودک و نوجوان به مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی

کارکنان کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی به منظور اجرای فعالیت‌های فرهنگی و توزیع بسته‌های فرهنگی به کودکان و نوجوانان به مناطق زلزله‌زده خوی اعزام شدند.

خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی ضمن ابراز همدردی با حادثه‌دیدگان این رخداد طبیعی، از حضور و همراهی کارکنان کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی به منظور ارائه فعالیت‌های فرهنگی و توزیع بسته‌های فرهنگی با هدف ایجاد نشاط و سرگرمی و کاهش استرس در کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آن‌ها به مناطق زلزله‌زده خوی خبر داد.

خدیجه معصومی با اشاره به لزوم ارائه خدمات فرهنگی به آسیب‌دیدگان به‌ویژه کودکان و نوجوانان زلزله‌زده شهرستان خوی گفت: کارکنان کتابخانه‌های عمومی جهت ارائه خدمات فرهنگی با هدف حمایت‌های روحی و روانی به کودکان و نوجوانان متاثر از حادثه با عنوان «کاروان یار مهربان» کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در این مناطق حضور یافتند.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ بسته فرهنگی تهیه شده شامل ۱۵۰۰ جلد کتاب و لوازم‌التحریر همزمان با اجرای برنامه‌های فرهنگی در بزرگترین کمپ اسکان خانواده ها، بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده خوی توزیع شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی افزود: مسابقه نقاشی، مسابقه کتابخوانی، جمع خوانی و خوانش کتاب، قصه گویی، اجرای بازی‌های شاد، آموزش کاردستی و اوریگامی از جمله ویژه‌برنامه‌های متنوع فرهنگی اجرا شده توسط کتابداران با هدف نشاط بخشی به کودکان و نوجوانان برنامه ریزی و اجرا شد.

معصومی می گوید: به منظور ارزیابی وضعیت کتابخانه‌های شهرستان خوی تیم ارزیابی و کارشناسی فنی اداره کل با هدف بررسی میزان خسارت وارده به کتابخانه‌ها ارسال شده است.

همچنین قرار است با همراهی کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان طی روز‌های آینده نیز با حضور در منطقه، فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی اجرا شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.