کاهش ۱۸ درصدی تصادفات جاده‌ای نوروزی در آذربایجان غربی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از کاهش ۱۸ درصدی تصادفات جاده‌ای نوروزی استان در مقایسه با نوروز سال قبل خبرداد.

پیمان آرامون ۵ فروردین ماه در چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان افزود: تا پایان چهارمین روز از فروردین سال جاری، ۱۰۴ دستگاه تردد شمار بیش از ۶ میلیون و سیصد هزار تردد را به ثبت رسانده اند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۵۲ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: حجم تردد ورودی و خروجی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۴ درصد افزایش داشته است که این تعداد عدد یک میلیون و ۷۲ هزار تردد مسافر به استان را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: ۱۶ هزار و ۵۱۱ اتوبوس نیز وظیفه جابجائی مسافر از پایانه‌های مسافری را عهده دار بودند که در این مدت ۱۲۵ هزار و ۵۰۹ هزار نفر مسافر را جابجا کردند، همچنین میزان تردد در پایانه‌های مرزی ۱۲۴ هزار و ۳۱۳ نفر بوده که افزایش قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اظهار کرد: اقدامات قابل توجهی در ایام طرح نوروزی انجام گرفته که میتوان به خط کشی بیش از ۳۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی، آشکار سازی ۲۴ نقطه پر حادثه استان، پویش همراهان سفر ایمن در ۵ نقطه از استان، تعمیر و بازسازی ۱۷ عدد دوربین سرعت سنج اشاره کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.