عالیشوندی مطرح کرد؛

مشارکت هلال احمر در ارائه خدمات بهداشتی به مهاجرین آسیب پذیر

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر، از مشارکت هلال‌احمر در ارائه خدمات بهداشتی و توانبخشی به مهاجرین آسیب پذیر خبر داد.

راضیه عالیشوندی معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر و " ونسنت کاسارد" رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران، از پروژه مراقبت‌های بهداشت اولیه و توانبخشی با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر ایران و جمعیت حمایت از بهبود یافتگان بازدید کرد.

عالیشوندی در جریان این بازدید گفت: هدف از انجام این پروژه تاکید بر ارائه خدمات بهداشتی به زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری‌هایی از قبیل دیابت، فشارخون، آسم، اختلالات سلامت روان و معلولیت‌های جسمی است.

وی افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با همکاری جمعیت، از بهبودیافتگانی که از افراد و مهاجرین آسیب‌پذیر در منطقه گلشهر مشهد فعالیت می‌کنند، حمایت می‌کند.

عالیشوندی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر نسبت به شناسایی و ارزیابی وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده در کشور اقدام می‌کند، ادامه داد: هلال احمر در سال ۲۰۲۴ به رفع نیاز‌های سلامت و سایر نیاز‌های هزاران مهاجر آسیب‌پذیر افغان در حوزه‌های بهداشت، سلامت روان و توانبخشی جسمی پرداخته است.

در ادامه این بازدید، عالیشوندی در یکی از نشست‌های جمعیت خودیار زنان افغان که در منزل یکی از مددجویان برگزار شده بود، حضور پیدا کرد و در خصوص توانمندی و کسب مهارت‌های مختلف این قشر به بحث و گفتگو پرداخت.

گفتنی است، با همکاری جمعیت حمایت از بهبودیافتگان، زنان افغان نیازمند حمایت‌های روحی روانی، در این گروه‌ها به حل مسائل و مشکلات خود می‌پردازند؛ همچنین برای راه‌اندازی کسب و کار‌های خانگی، توانمندسازی برای اشتغال‌زایی، کسب درآمد و آموزش و تربیت فرزندان از اقداماتی که در جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود.

پروژه درمانی جمعیت هلال‌احمر نیز توسط پزشک، پرستار، مددکار و کارشناس تغذیه جمعیت انجام می‌شود. در این پروژه درمانی، خدماتی از جمله مشاوره‌های پزشکی، توانبخشی جسمی، ارجاع به آزمایشگاه و مراکز رادیولوژی، ارجاع به متخصصان مختلف و مراکز دندانپزشکی، حمایت برای خرید دارو، مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی، تغذیه، جلسات آگاهی‌بخشی سلامت با هدایت پرستاران و کارشناسان تغذیه و علاوه بر آن حمایت از جوامع و ارائه خدمات کاهش آسیب به جامعه هدف، ارائه می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار