خطیب نماز جمعه تبریز:

دانشجویان نباید در دام سیاست‌زدگی بیافتند

خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر حفظ بصیرت بین دانشجویان، گفت: دانشجویان نباید در دام سیاست‌زدگی بیافتند و احزاب و گروه‌ها از آنان به عنوان ابزار استفاده کنند.

حجت‌الاسلام مهدی عالی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با تبریک روز دانشجو به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی گفت: دانشجویان همواره با بصیرت در عرصه‌های مختلف حضور دارند.

وی افزود: قشر دانشجو همواره مطالبه گرند و در این مسیر باید بدون خروج از دایره عدالت و تقوا، مسوولان را بازخواست کرده و دلسوزانه و بدون حب و بغض سیاسی و گروهی مسوولان قوای سه گانه را مورد نقد عالمانه قرار دهند.

وی با بیان اینکه نقد و انتقاد عالمانه مسوولان، جایز است اظهار کرد: دانشجویان در کنار نقد عالمانه، هر جا که به کمک آن‌ها نیاز باشد، باید مسوولان را کمک کنند.

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: دانشجویان هرگز نباید استکبارستیزی را فراموش کنند، زیرا اساس و مبنای روز دانشجو، استکبارستیزی و در راس آن شیطان بزرگ آمریکاست و هر وقت در دانشگاه و جریان‌های سیاسی استکبارستیزی کمرنگ شده باشد، بدانید استکبار در آن دست دارد.

حجت الاسلام عالی با تاکید بر گسترش فرهنگ جهاد علمی و معنوی در جامعه، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب پیشرو جهاد علمی و معنوی در کشور هستند و پیشرفت‌های کنونی جامعه در عرصه‌های مختلف مدیون جهاد علمی و معنوی است.

وی یادآور شد: در کنار عمل به جهاد تبیین و گفتن حقایق رشد و توسعه کشور، باید برای گسترش فرهنگ جهاد علمی و معنوی در جامعه نیز تلاش کرد، زیرا این موضوع از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه یادواره ۱۰ هزار شهید آذربایجان به زودی در تبریز برگزار می‌شود، گفت: برگزاری چنین یادواره‌هایی موجب ماندگاری فرهنگ و روحیه شهادت طلبی در جامعه می‌شود.

خطیب نماز جمعه تبریز  با بیان اینکه بر اساس منویات رهبری، ارج یادواره‌های شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: اگر روحیه شهادت طلبی در جامعه از بین برود، کشور در مقابل دشمن تسلیم می‌شود بر همین اساس دشمن نیز تلاش می‌کند تا روحیه جهادی، مقاومت و شهادت طلبی را از مردم ایران بگیرد.

حجت الاسلام عالی با اشاره به اینکه روحیه شهادت طلبی نیرو‌های جهاد اسلامی و جبهه مقاومت در یمن، عراق، سوریه و غزه برگرفته از روحیه شهادت طلبی شهدای نظام جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: برگزاری این یادواره‌ها در جامعه مهم و ارزشمند است.

وی با انتقاد از کمرنگ بودن فضاسازی در سطح استان در خصوص یادواره ۱۰ هزار شهید استان گفت: باید در کنار فضاسازی شهر‌های استان، فضای معنوی جامعه نیز به عطر شهدا عطرآگین شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف این یادواره‌ها ترویج و تبلیغ فرهنگ جبهه و شهادت است ادامه داد: مسوولان باید بعد فرهنگی این یادواره‌ها را احساس کرده و آن را به جامعه منتقل کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.