همانگونه که عملیات طوفان الاقصی در تاریخ جاودانه شده، ابعاد و پیامد‌های آن نیز صرفا محدود به هفتم اکتبر نیست و همچنان باید انتظار آشکار شدن جلوه‌هایی تازه از این عملیات و البته افشا شدن دروغگویی‌های هرج‌ومرج‌گونه و آشفته صهیونیست‌ها را داشته باشیم.

قریب به ۸۰ روز از اجرای موفقیت‌آمیز عملیات طوفان الاقصی که در قالب آن ضربات کاری بر پیکره رژیم اشغالگر قدس وارد شد، می‌گذرد؛ عملیاتی که برخی ناظران و تحلیلگران به آن عنوان «عملیات قرن» را داده‌اند و بسیاری نیز بر این گزاره تاکید دارند که این عملیات عملا تاریخ را برای رژیم صهیونیستی به‌بعد و قبل از خود تقسیم کرده است.

یکی از اصلی‌ترین پیامد‌های عملیات طوفان الاقصی برای رژیم اشغالگر قدس، آشکار شدن نقطه‌ضعف‌های بزرگ این رژیم در حوزه مسائل امنیتی و در هم شکسته شدن اقتدار متصور و خیالی اطلاعاتی و نظامی آن بود. بااین‌حال، هر چه از عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد، ابعاد جدید و جدیدتری از آن افشا می‌شود که حامل پیام‌های معناداری هستند. از افشای دستپاچگی عجیب و غریب صهیونیست‌ها در هدف قرار دادن ساکنان فلسطین اشغالی از هوا و زمین گرفته تا نشت و درز اطلاعات محرمانه از درون سازمان‌های اطلاعاتی-امنیتی اسرائیل به رسانه‌ها در مدت اخیر، همه و همه آبروی صهیونیست‌ها را تا حد زیادی برده‌اند.

بااین‌حال، یکی از نکات جالب و قابل تامل در مورد رویکرد صهیونیست‌ها به عملیات طوفان الاقصی، دروغگویی‌های پیاپی مقام‌های ارشد اسرائیلی بوده که در نوع خود، آن‌ها را در عرصه بین‌المللی مایه مضحکه کرده و موقعیت نامشروع آن‌ها در رابطه با فلسطینی‌ها را بیش از هر زمان دیگری پیش چشم افکار عمومی بین‌المللی قرار داده است.

به‌عنوان مثال، تنها اندکی پس از اجرای عملیات هفتم اکتبر، خبری دال بر این مساله منتشر شد که رزمندگان مقاومت فلسطین اقدام به سر بریدن شماری از نوزدان ساکن در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرده‌اند. خبری که حتی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا نیز به آن اشاره کرد بااین‌حال، خیلی زود دروغ بودن این خبر مشخص شد و فاجعه به قدری برای صهیونیست‌ها اوج گرفت که نه‌تن‌ها چند خبرنگار که این خبر را مخابره کرده بودند عذرخواهی کردند، بلکه خودِ ارتش اسرائیل نیز آن را کذب خواند. بدتر اینکه صهیونیست‌ها مدعی شدند که رزمندگان مقاومت یک نوزاد را نیز سوزانده‌اند که بعد‌ها معلوم شد تصویر منتشر شده از سوی صهیونیست‌ها، تصویر یک نوزاد نبوده بلکه تصویر یک سگ بوده که از طریق هوش مصنوعی دستکاری شده است.

در رویدادی دیگر، صهیونیست‌ها درجریان بازدید ایلان ماسک و شوی تبلیغاتی خود برای وی در شهرک‌های مجاور با نوار غزه، یک گهواره نوزاد را نشان دادند که محل اصابت چندین گلوله قرارگرفته بود. این در حالی بود که پیشتر تصاویر متفاوتی از همین گهواره و مکانی که در آن قرارگرفته بود، منتشر شده بود. بدتر از همه اینکه مقام‌های ارشد اسرائیلی تا چند هفته مدام تعداد کشته‌های خود در نتیجه عملیات طوفان الاقصی را ۱۴۰۰ نفر عنوان می‌کردند. این در حالی است که با گذشت زمان این رقم را تعدیل کرده و به عدد ۱۱۳۹ نفر رساندند.

‌عجیب‌تر اینکه صهیونیست‌ها در بحوحه جنگ غزه نیز ادعا می‌کردند که در بیمارستان شفای غزه و در پشت یک دستگاه‌ام ار آی، یک قبضه سلاح کلاشنیکف کشف کرده‌اند. بااین‌حال، وقتی برخی رسانه‌ها به محل مذکور رفتند، دو قبضه سلاح در مکان مذکور بود و بسیاری گفتند که این سلاح‌ها را خودِ صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا جاساز کرده‌اند. شاید خنده‌دارترین بخش ماجرا در مورد رویکرد‌های صهیونیست‌ها نسبت به عملیات طوفان الاقصی، آنجایی باشد که رئیس‌جمهور رژیم اشغالگر قدس "اسحاق هرتزوگ" در رابطه با عملیات طوفان الاقصی به موضع‌گیری پرداخت.

وی مدتی پس از عملیات مذکور بر صفحه تلویزیون‌ها ظاهر شد و گفت که از یکی از رزمندگان مقاومت فلسطین در جریان حمله به اراضی اشغالی، یک کتابچه گروه القاعده که در آن نحوه تولید تسلیحات شیمیایی آموزش داده شده، کشف شده است. پس از این موضع‌گیری از سوی هرتزوگ، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به رئیس‌جمهور صهیونیست‌ها حمله کردند و گفتند که احتمالا آن رزمنده مقاومت که هرتزوگ به او اشاره کرده، کتاب را با خود آورده تا در یک کافه بنشیند و قهوه بنوشد و متن کتاب را با دقت مطالعه کند!

هرتزوگ تنها چند روز بعد شاهکار دیگری را خلق کرد و در موضع‌گیری، درحالی‌که نسخه عربی کتاب "نبرد من" آدولف هیتلر را با خود حمل می‌کرد، به رسانه‌ها گفت که یکی از رزمندگان مقاومت اسلامی فلسطین این کتاب را با خود در جریان حمله به اراضی اشغالی، به همراه داشته است.

این موضع‌گیری رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی نیز با تمسخر فراوان در شبکه‌های اجتماعی همراه شد و برخی به شوخی می‌گفتند که هرتزوگ با این قبیل موضع‌گیری‌ها، عملا آیکیویِ پایین خود را به رخ می‌کشد. به‌طورکلی، اینطور به نظر می‌رسد که همانگونه که عملیات طوفان الاقصی درتاریخ جاودانه شده، ابعاد و پیامد‌های آن نیز صرفا محدود به هفتم اکتبر نیست و همچنان باید انتظار آشکار شدن جلوه‌هایی تازه از این عملیات و البته افشا شدن دروغگویی‌های هرج‌ومرج گونه و آشفته صهیونیست‌ها را داشته باشیم. موضوعی که به‌هیچ‌عنوان مطلوب صهیونیست‌ها نیست.

منبع: سایت الف

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۹ ۰۵ دی ۱۴۰۲
توجه توجه توجه هشدار هشدار هشدار پیشگوی نادانی گفت که صهیونیسمها با آمریکائیها وانگلیسیها ودولتهای خونخوار هم پیمان با اینهابا آنکه شکست خوردند وآبرویی ندارندتا نفر آخر غزه ایها را با بمبهای نامتعارف میکشندوتمامی قوانین سازمان ملل را نقض کرده ودوباره با قدرت دیکتاتوری را در سازمان ملل ادامه میدهند وچون هزینه زیادی کرده اند شروع به تحریم کشورهای ضعیف میکنند وحق عضو ملتها را یک مُشت مفت خور میخورند که جنایت را تماشا کنند این بزرگترین اهانت به شعور ملتهای معترض در خیابانهاست یعنی مثل بره باید تماشا کرد قوانین سازمان ملل زیر پا از بین برود وهر موقع این انگلها خسته شدند دوباره صاحب قدرت شوند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۶ ۰۴ دی ۱۴۰۲
حالا باید دید که این ها شکست را چگونه میخواهند برای ملتهای جهان توجیح کنند
Germany
ناشناس
۱۵:۰۷ ۰۴ دی ۱۴۰۲
این کدام عملیات موفقیت آمیزی بود که باعث شد 20هزار از خودشان کشته بشه؟؟! وقتی زورت نمیرسه چرا این کارو میکنید..
آخرین اخبار