اصلاح ۱۵ نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی لرستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: سال گذشته ۱۵ نقطه حادثه خیز با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در محورهای مواصلاتی استان اصلاح و حذف شد.

مرتضی شیروانی اظهار کرد: در راستای ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان، در سال گذشته اقداماتی نظیر کنترل روشنایی، نصب تابلو، تعمیر، خط کشی راه، نصب و تعمیر انواع حفاظ و شستشوی علایم در فصول مختلف سال و با توجه به شرایط آب و هوایی به صورت مداوم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۱۰۰ هزار انواع تابلو و علایم (اخطاری، انتظامی) افقی و عمودی در طول محورهای استان نصب شد.

شیروانی تصریح کرد: نصب نیوجرسی به طول ۱۰۰ کیلومتر و خط کشی چهار هزار کیلومتر از محورهای مواصلاتی از دیگر اقدامات شاخص در راستای ایمن سازی محور های مواصلاتی استان بود.

وی افزود: احداث ۳۰ نقطه روشنایی، نگهداری و به روزرسانی ۱۶۲ کیلومتر روشنایی موجود در طول محورهای استان از دیگر اقدامات شاخص استان بود همچنین با تشکیل اکیپ های نظارت روشنایی، به صورت روزانه وضعیت روشنایی در سطح شهرستان ها رصد و مورد ارزیابی قرار می گیرد تا درصورت مشاهده نقص و یا خاموشی بلافاصله عملیات رفع نقص انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: در حوزه حریم راه پارسال ۲۴۳۸ پرونده بررسی شد که از این تعداد ۵۰۹ مورد مخالفت و برای ۱۰۰۲ مورد مجوز صادر شد.

طول راه های لرستان هشت هزار کیلومتر است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.