ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک وظیفه عمومی است

استاندار لرستان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یک وظیفه عمومی عنوان کرد. ‌

ابوطالب شفقت در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت لرستان، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش مهم‌ترین رکن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نوجوانان است و اقدام در این راستا باید بیش‌تر از گذشته شود.

وی اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت را باید به نسل‌های جدید گسترش دهیم و نسل جوان باید از تمامی مشکلاتی که در قالب تحریم‌های مختلف توسط دشمنان از ابتدای انقلاب بر ما تحمیل شده، آگاه شوند.

استاندار لرستان، افزود: دشمن در عرصه‌های مختلف با جمهوری اسلامی در حال جنگ بوده و پس از جنگ دوران دفاع مقدس همواره جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده است.

شفقت، بیان کرد: کارگزار نظام اسلامی هستیم و تک‌تک کارگزاران باید نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند و ادامه‌دهنده راه شهیدان باشیم همچنین گسترش این فرهنگ نیازمند عزم همگانی است.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یک وظیفه عمومی دانست و توجه به این مهم در جامعه اسلامی را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: با مطالعه وصیت‌نامه شهیدان در خواهیم یافت که کارکردن در کشور باید پیوست فرهنگی و ترویج فرهنگ شهادت را در پی خواهد داشت.

استاندار لرستان، ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان باید نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با جدیت دنبال کنند و گزارش کار را در جلسات متعدد مرتبط با این فرهنگ دریافت خواهیم کرد.

شفقت با اشاره به اینکه برنامه‌های مرتبط با سالروز عملیات حاج عمران و آزادسازی خرمشهر در لرستان به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: یکم و سوم خردادماه روز مهمی در تقدیم نظام اسلامی ایران است و روز غرور ملی خواهد بود.

وی ادامه داد: عمر رژیم صهیونیستی در حال تمام‌شدن است و این رژیم کودک کش از بین می‌رود و همگان شاهد بودند چگونه انتقام خون شهدای تروریستی کنسولگری ایران در سوریه گرفته شد و موجب خوشحالی آزادی‌خواهان جهان شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.