کد خبر: ۴۲۷۱۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۲
باشگاه خبرنگاران از قدرت "نيروي دريايي" ايران گزارش مي‌دهد:

به نظر مي‌رسد ايران گزينه نظامي خطرناک و نويني در اختيار دارد که آماده نابودي ناوهاي آمريکايي در خليج فارس است.

به گزارش خبرنگار دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران، پژوهشکده "آمريکن اينترپرايز" در ماه گذشته گزارشي منتشر کرد مبني بر اينکه ناوهاي آمريکايي در برابر قايق‌هاي جنگي تندروي ايران آسيب‌پذير هستند. بنا براين گزارش، خليج فارس هم باريک و هم کم‌عمق است و ناوهاي هواپيمابر آمريکايي قدرت مانور کمي در چنين منافذي دارند. اين ناوها در يافتن سرعت باد مناسب جهت به پرواز درآوردن هواپيماها دچار مشکل بوده و همچنين در برابر هجوم قايق‌هاي تندروي ايران بسيار آسيب‌پذير هستند.

شياطين تندروي ايراني

پايگاه خبري the daily، گزارش خود با عنوان شياطين تندروي ايراني را اين‌گونه آغاز مي‌کند: به نظر مي‌رسد ايران گزينه نظامي خطرناک و نويني در اختيار دارد که آماده نابودي ناوهاي آمريکايي در خليج فارس بوده و مجهز به موشک‌انداز و مسلسل هستند. اين پايگاه انگليسي در ادامه اذعان مي‌کند، قايق‌هاي تندروي ايران نشانه‌اي از موفقيت بزرگ اين کشور در توليد قايق‌هاي تندروي نظامي بسيار تندرو هستند که تهديدي جدي براي ناوهاي آمريکايي به شمار مي‌آيند.

برخي از ناظران فعاليت‌هاي نظامي ايران عقيده دارند اين قايق‌ها يکي از پيچيده‌ترين قايق‌هاي تندرويي هستند که تاکنون در جهان توليد شده‌اند. سرعت اين قايق‌ها به 80 گره دريايي مي‌رسد.

به گزارش پايگاه تحليلي Examiner، فرمانده ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريکا مي‌ترسد که ايران از زيردريايي‌هاي کوچک خود در صورت وقوع جنگ در خليج فارس استفاده کند. مارک فاکس معاون فرمانده نيروي دريايي آمريکا مي‌گويد: آن‌ها تعداد زيردريايي‌هاي خود را افزايش داده‌اند، تعداد قايق‌هاي تندروي ايران نيز افزايش يافته‌ است. به گفته وي ايران داراي قايق‌هاي انتحاري بسياري است.
فاکس مي‌افزايد: آمريکا براي مقابله با تجهيزات نظامي ايران با مشکلات زيادي روبرو خواهد شد و نبايد توان نيروي نظامي ايران را دست کم گرفت.
بنا بر اين گزارش، قايق‌هاي تندرو و زيردريايي‌هاي کوچک ايران تهديد بسيار بزرگي براي ناوهاي جنگي چند صد ميليون دلاري آمريکا به حساب مي‌آيند. فقط يکي از اين قايق‌هاي کوچک تندرو مي‌تواند حفره‌اي بزرگ در ناو هواپيمابر USS ايجاد کند که ميليون‌ها دلار خسارت بوجود خواهد آورد.
به گفته اين فرمانده آمريکايي، بنا بر برخي گزارشات تعداد قايق‌هاي تندروي ايران به 3000 تا 5000 نيز مي‌رسد و مي‌توان از تمامي آن‌ها در حملات انتحاري استفاده کرد.

دنيس آليسون از  موسسه نظامي چارولت Chaverlot مي‌گويد:‌ حملات زنبوري قايق‌هاي تندرو و زيردريايي‌هاي کوچکي که در آب‌هاي "تنگه هرمز" شکل خواهند گرفت انواع موقعيت‌هاي خطرناک را براي عوامل ناوگان آمريکا ايجاد خواهند کرد.

پايگاه خبري سان انگليس در گزارشي اختصاصي در سال 2010، اذعان مي‌کند که ايران داراي ناوگاني از "قايق‌هاي انتحاري" است. بنابر اين گزارش، اين قايق‌هاي تندرو مي‌توانند در کنار ناوهاي دشمن قرار گيرند و هر کدام آنقدر مواد منفجره دارند که مي‌توانند 7 متر حفره در يک ناو بزرگ ايجاد کنند.

به گزارش خبرگزاري صهيونيستي يديعوت آحارانوت، به نقل از واشنگتن‌پست، تجهيزات نظامي ايران اين اعتماد به نفس را به فرماندهان اين کشور داده است که در صورت وقوع جنگ در خليج فارس، به سرعت مي‌توانند ناوهاي آمريکايي را نابود کنند.

به گزارش اين وب‌سايت صهيونيستي، گرچه مقامات نيروي دريايي آمريکا ادعا مي‌کنند مي‌توانند در مقابل نيروهاي ايراني مقاومت کنند، اما پيشرفت‌هاي نظامي اخير ايران نگراني‌هاي جدي را درباره ساعات اوليه جنگ و آسيب‌پذيري آمريکا متوجه مقامات نظامي آمريکايي کرده است.

کارشناسان نظامي اعتقاد دارند، وقتي موشک‌هاي کوتاه‌برد دقيق که با حملات زنبوري صدها قايق تندروي تا بن دندان مسلح ترکيب مي‌شوند، ضربه بزرگي به  بخش اعظمي از "ناوهاي مدرن آمريکايي" وارد خواهند شد.

پايگاه تحليلي عربي انگليسي زبان CharlesAyoub، در گزارشي با عنوان " آمريکا از قايق‌هاي کوچک ايران مي‌ترسد" به قدرت "نيروي دريايي ايران" به‌ويژه قايق‌هاي تندرو اذعان مي‌کند.

Thediplomat نيز در گزارشي اذعان مي‌کند که با توجه به استانداردهاي منطقه‌اي و جهاني، نيروي دريايي ايران از قدرت ساحلي بسيار بالايي نه تنها در دفاع، بلکه در اعمال خسارات شديد و هزينه‌هاي بالا به نيروي متخاصمي که قصد نزديکي به آب‌هاي جنوبي ايران را داشته باشد برخوردار است. تجهيزات نظامي ايران به‌ويژه قايق‌هاي مهاجم تندرو در مقابل ناوهاي ميلياردي آمريکا در عين حال کم‌هزينه‌تر و هم‌چنين خطرناک‌تر هستند. وقتي که اين قايق‌هاي تندرو به صورت هماهنگ و گروهي مورد استفاده قرار گيرند و موضع نامشخصي داشته باشند موشک‌هاي خود را از هر طرف به سمت ناوهاي دشمن شليک مي‌کنند که در اين صورت قدرت مانور ناو گرفته شده و مانند طعمه‌اي گرفتار مي‌شود.


تبديل تندروترين قايق مسابقه‌اي جهان به پرقدرت‌ترين قايق نظامي

به گزارش گاردين، ايران در ساخت و بهبود تجهيزات مهارت ويژه‌اي دارد. در سال 2009 ايران از طريق يک شرکت ثالث آفريقايي تعدادي قايق‌ تندروي انگليسي را خريداري کرد. کارشناسان نظامي از همان ابتدا اعتقاد داشتند که ايراني‌ها مي‌توانند، قايق‌هاي غير نظامي را تبديل به مهاجم‌هاي ابرقدرتي کنند که قابليت حمله‌هاي زنبوري داشته باشند. از همين رو هنگامي که سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريکا از خريد چنين محموله‌اي آگاه شدند سعي کردند تا از ورود کشتي حامل قايق‌هاي تندرو به داخل آب‌هاي ايران جلوگيري کنند، اما با همراهي نيروهاي گشتي ايران، کشتي به سلامت وارد مرزهاي آبي ايران شد.


به گزارش اين خبرگزاري، قايق‌هاي نظامي جديد ايران که از Bradstone Challenger الگو برداري شده‌اند نسخه جديدتر و مر‌گ‌آورتر آن قايق‌هاي قديمي هستند.

لورن کامپل، طراح قايق‌هاي "برانداستون" در گفتگويي تلفني به خبرنگار ديلي اذعان کرد: "بله ايران مي‌تواند چنين قايق‌هايي توليد کند".

به گزارش "فايننشال‌تايمز"، سفر عجيب و غريب اين قايق تندرو در سال 2005 هنگامي آغاز شد که تيم ملي آمريکا، ايتاليا را پشت سر گذاشت و عنوان تندروترين قايق دنيا را به خود اختصاص داد. در خبري که تمام جهان را شوکه کرد، ايران در سال 2006 اعلام کرد قايقي را آزمايش خواهد کرد که هيچ ناوي توانايي فرار از دست آن را ندارد. پس از بررسي‌ها‌ مشخص شد اين همان قايق تندروي انگليسي است که ايران با استفاده از فناوري خود آن را تبديل به قايقي نظامي کرده است. "شناور بلیدرانر" Bladerunner در اصل به عنوان یک قایق تندروی مسابقه‌ای طراحی شده بود و رکورددار سرعت در قایق‌های کلاس وزنی خود و در واقع سریع‌ترین آنها است بلیدرانر تنها در مسابقات قایق‌رانی شرکت می‌کرد اما متخصصان صنایع دریایی ايران آن را به شناوری با قابلیت حمل راکت اندازهای دریایی 107 میلیمتری 11 لوله‌ای پایدار شده، رادار جست و جوی دریایی با برد حدود 30 کیلومتر و تیربار 7.12 میلیمتری تبدیل کردند.

این شناور در آینده به پرتابگرهای موشک و اژدر نیز تجهیز شده و به طور گسترده در خدمت واحدهای عملیاتی در تمام آب‌های جنوبی ایران قرار خواهد گرفت. بیشینه سرعت این قایق بیشتر از 70 نات (بیش از 130 کیلومتر بر ساعت) است و نمونه تولید شده آن، سراج 1 نامیده شده است.

جفري گولدربرگ، در پايگاه تحليلي بلومبرگ به مقامات نظامي اين کشور هشدار مي‌دهد که آمريکا نبايد تهديد قايق‌هاي تندروي ايران را ناديده بگيرد. گولدربرگ به قدرت نظامي "نيروي دريايي سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران" اشاره کرده و مي‌نويسد هر روز به قدرت نيروي دريايي سپاه ايران اضافه مي‌شود.

قايق‌هاي تندرو بزرگ‌ترين تهديد نظامي ايران

پايگاه Businessinsider نيز در گزارشي ديگر بزرگ‌ترين تهديد ايران را قايق‌هاي تندرو و تاکتيک‌هاي حملات زنبوري دانسته است.

واشنگتن‌پست نيز در گزارشي تاکتيک حملات زنبوري قايق‌هاي تندرو را يکي از بهترين راهبرداي جنگي ايران دانسته است. اين قايق‌ها که قدرت مانور بالايي دارند، به يکي از کاربردي‌ترين راهبردهاي ايران در مقابل ناوهاي غول‌پيکر آمريکايي شده‌اند. اين قايق‌هاي کوچک اما قدرتمند مي‌توانند به طور گروهي و هم‌زمان مانند يک توده زنبور که به يک طعمه بزرگ‌تر حمله مي‌کنند، از چند سو به ناوهاي بزرگ حمله کرده و آن‌ها را نابود کنند.

ژنرال کولين بوينتون Colin Boynton در اين خصوص مي‌گويد: اگر آمريکا قصد داشته باشد ناوهاي خود را در صورت وقوع جنگ در تنگه هرمز مستقر کند، بهترين شانس را به ايران داده است که اين امر مي‌تواند منجر به نابودي اولين ناوگان دريايي آمريکا شود و اين همان سناريويي است که به کابوس فرماندهان آمريکايي تبديل شده است.

به گزارش واشنگتن‌پست، ناوهاي مدرن آمريکا مجهز به سامانه‌هاي دفاعي مختلفي مانند سپر موشکي هستند. اما ايران با توانايي حمله از جهات مختلف اين تکنولوژي را خنثي کرده است. يک مقام اطلاعاتي خاورميانه که مطالعاتي در باب راهبردهاي "جنگ خليج فارس" انجام داده هشدار داده است که نيروي دريايي آمريکا ممکن است با تهديدي 360 درجه‌اي مواجه شود و به‌طور همزمان از زمين، هوا، دريا و حتي زير آب مورد حمله قرار  گيرد.

بنا به گزارش EagelSpeak، تاکتيک‌هاي زنبوري نيروهاي نظامي ايران اين‌گونه است که 100 قايق تندرو به طور‌ هم‌زمان به يک هدف مانند ناوهاي بزرگ يورش مي‌برند. بنا به گفته کارشناسان نظامي غرب، بيش از 20 قايق تندرو از هر جهت به ناو دشمن حمله مي‌کند که اين کار سامانه دفاعي ناو را از کار مي‌اندازد.

تاکتيک‌هاي حملات زنبوري نيروي دريايي ايران به نيروهاي نظامي دشمن شوک وارد کرده و مانع تجديد قواي آن‌ها مي‌شوند. تاکتيک حملات پراکنده شامل صدها قايق کوچک و سبک مي‌شود که از پايگاه‌هاي متفاوتي حمله مي‌کنند، سپس از جهت‌هاي مختلف به يک يا چندين هدف حمله‌ور مي‌شوند. اما تاکتيک حملات زنبوري از يک سري قايق‌هاي تندروي موشک‌انداز و اژدرانداز استفاده مي‌کنند که از مکان‌هاي مخفي و به‌طور پراکنده ناگهاني حمله خواهند کرد.


"انواع قايق‌هاي تندرو ايران"

"قايق‌هاي موشک‌انداز" کلاس "سينا" و "کمان"

این شناورهای سریع و تهاجمی به یک توپ اتوماتیک ۷۶ میلی‌متری، یک توپ ضدهوایی ۴۰ میلی‌متری بوفروس و دوتیربار۱۲.۷ میلی متري برونینگ مسلح شده‌اند. وزن خالی آن‌ها ۲۴۹ تن و حداکثر وزن قابل جابجایی آن‌ها ۲۷۵ تن است و سرعت آن‌ها به ۳۶گره دریایی می‌رسد. برد عملیاتی آن‌ها حدود ۱۳۰۰ کیلومتر با سرعت ۳۳ گره دريايي است.

"ناوچه موشک‌انداز تندر"

این شناور با جابجایی 205 تن، طول 38.6، عرض 6.8 و آبخور 2.7 متر دارای بیشینه سرعتی در حدود 65 کیلومتر بر ساعت بوده و در صورت حرکت با سرعت 55.5 کیلومتر بر ساعت به برد 1480 کیلومتر می‌رسد. بنابراین در صورت لزوم، تندر می‌تواند چندین روز در آب به گشت‌زنی بپردازد. رادار سطحی برای کشف و ردگیری اهداف سطحی و شناورهای دشمن با قابلیت شناسایی ده‌ها هدف، رادار ناوبری برای کمک به مسیریابی و رادار کنترل آتش برای هدایت تسلیحات به همراه سامانه‌های هشدار راداری، جنگ الکترونیک و سامانه‌های مخابراتی از جمله تجهیزات این شناور رزمی است.

تندر در قسمت سینه یا جلوی خود از یک توپ دو لوله 30 میلیمتری AK-230 با نواخت تیر بالا و با هدفگیری راداری بهره‌مند است که در بسیاری از شناورهای شرقی مورد استفاده قرار گرفته است. این توپ که هر گلوله 270 گرمی آن حاوی 30 گرم مواد منفجره است، دارای نرخ شلیک 1000 تا 2000 گلوله بر دقیقه بوده و برد آن برای درگیری با اهداف هوایی بین 2500 تا 4000 متر و با شلیک منحنی 6 تا 7 کیلومتر است. بنابراین این توپ ضمن کاربرد در برابر اهداف دریایی به صورت مؤثری قابل استفاده در برابر تهدیدات هوایی نظیر هواگردهای سرنشین‌دار و پهپادها است."سراج"، يکي از "تندروترين قايق‌هاي نظامي جهان"

"شناور سراج 1" شناور تندروی تهاجمی راکت‌انداز و متناسب با مناطق آب و هوای گرمسیری است. جنس بدنه این شناور فایبرگلاس بوده و مجهز به امکانات بومی مخابراتی و ناوبری الکترونیکی است که در سرعت بالا در داخل کابین، تغیيرات ارتفاعی ناشی از حرکت بر روی آب و صدای زیاد احساس نمی‌شود. همچنین در شرایط طوفانی دریا، سرنشینان آن شدت امواج را احساس نخواهند کرد.

این شناور در زمینه‌های مختلفی چون حفظ تعادل در سرعت بالا، رفتار مناسب عملیاتی در شرایط گوناگون و قدرت موتور بالا در کنار طراحی و ساخت بدنه مناسب از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار بوده و توان دریایی ایران را افزایش می‌دهد. بدنه شناور سراج در نوع خود کم نظیر بوده و به نیروی دریایی ایران توان بسیار بالایی را اضافه خواهد کرد.

"قایق پرنده باور"

سرعت قایق پرنده باور 185 کیلومتر بر ساعت (100 گره) تا بیش از 190 کیلومتر بر ساعت بوده و ارتفاع پروازی معمول آن یک تا 5 متر و تا سقف چند ده متر عنوان شده است. "باور 2" یک پرنده رادارگریز است. خاصیت رادارگریزی (stealth) این توانایی را به باور 2 می‌دهد که با خیال آسوده مسافت زیادی را تا نزدیک هدف طی کند. این پرنده می‌تواند تمامی شناورهای تندرو را در اختفای کامل راداری منهدم کند و یک تهدید جدی برای ناوهای آمریکا  محسوب می‌شود.
قايق پرنده باور داراي یک نوع مسلسل است که می‌تواند بدون نیاز به بارگزاری مجدد فشنگ و یا گرم شدن به طور مکرر به سمت هدف شلیک کند. این قایق تهاجمی پرنده، مجهز به یک نوع دوربین با وضوح بسیار بالا برای انجام عملیات شناسایی ضد تشکیلات دریایی دشمن است.موشک‌انداز "ذوالفقار"

قایق تندروی موشک‌انداز "ذوالفقار"، یک قایق تندروی گشت دریایی است که طراحی آن برای حمله سریع به دشمن صورت گرفته است. شناور موشک انداز ذوالفقار به موشک‌هاى کوثر در نسل قدیم و نصر1 در نسل جدید مجهز مى‌شود.


اين شناور ظرفيت 2 تا 4 نفر را دارد. کارایی مناسب، سرعت بالا،‌ مانور سریع و هزينه کم در مقابل کارایی بالا از ویژگی‌های شناور ذوالفقار است.

بدنه این شناور براساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شده است و از پیشرفته‌ترین تجهیزات بومی مخابراتی، ‌ناوبری و الكترونیك برخوردار است.
در فيلم زير، قايق‌هاي تندروي ايراني به يک ناور آمريکايي هشدار مي‌دهند که وارد آب‌هاي کشور نشوند. اين فيلم ويدئويي که از سوي پنتاگون منتشر شده است، نشان از آن دارد که قايق‌هاي نظامي متعلق به نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ششم ژانويه سال گذشته به چند صد متري "کشتي يو‌اس‌اس نيو اورليانز " USS new Orleansنزديک مي‌شوند.

به گفته مقامات نظامي آمريکا، حادثه مشابهي در همان روز و نزديک کشتي گارد ساحلي "اداک" امريکا روي مي‌دهد؛ قايق‌هاي ايراني که سلاح‌هايشان مشخص است، نزديک اين کشتي شدند.

کاپيتان جين کمپبل سخنگوي پنتاگون در اين باره گفته است: "اين گونه فعل و انفعالات ميان ناوهاي امريکايي و ايراني عادي است. در اين تصاوير هيچ گونه موردي مبني بر دشمني و اقدام خصمانه ديده نمي‌شود."


انتهاي پيام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱۵۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
مرگ بر امریکا
راهب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
خسته نباشید شیر مردان ایران
شیغه یعنی شیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
ماشا الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
درود آفرین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
چشم دشمن کور بشه
حبیب
|
United States
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
زنده باد ایران و سپاه موشکی اماده هر گونه همکاری هستم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
خداراشکر
امیر علی خادمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
هر کشتی نظامی دشمن وارد حریم ایران شود قطعا نابود خواهد شد
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۳۰
درود به شرف هر چی ایرانیه.
ali
|
United States
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
سلام از اینهمه اقتدار وپیشرفت احساس غرور میکنم دست شما درد نکند
فوقالعادست
مزگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
مردانه وقهرمانانه بود شرمنده شدم به عنوان یک هموطن امیدوارم درجایگاهی که هستم من هم خدایی کار کنم تامثل این عزیزان برای ملتم افتخارکسب کنم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
کاش کمی هم به فکر راحتی مردم باشند. گرانی گرانی گرانی=lمنکر پیشرفتها نیستم
اما قدر این مردم را نمیدانیم.
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
تازه موشک های زمین به دریا ایران رو کسی ندیده
که فقط انحساری مال ایرانه و نزدیک ترین نوع خارجیش یک پنجمش سرعت داره
دنیا زیر پامونه
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند
نويد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
به اميد روزي كه تل آويو را با خاك يكسان كنيم......درود خدا بر رزمندگان راه اسلام باد
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
علی پشت و پناهتون
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
حالا بزار ببینیم با تحریماشون به کجا میرسن؟خدا قوت
علی اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
سلام از اینهمه اقتدار وپیشرفت احساس غرور میکنم دست شما درد نکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
خداقوت
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
خدا را شكر مي‌كنيم كه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران روز به روز قدرتمندتر از روز قبل و دشمنان او روز به روز ذليل‌تر مي‌شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
درود بر ملت ایران
عاشق ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
بدبخت آمریکا خیال کردی ایران هم مثل کشورهای عربی عقب مونده هستند.
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
درود برروح بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی وشهدای جنگ تحمیلی که راه عزت واقتدار ماراباز کردند.اقای مامولای مادعاکن برای ما
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
درود برروح بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی وشهدای جنگ تحمیلی که راه عزت واقتدار ماراباز کردند.اقای مامولای مادعاکن برای ما
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
درود برروح بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی وشهدای جنگ تحمیلی که راه عزت واقتدار ماراباز کردند.اقای مامولای مادعاکن برای ما
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
درودوسلام به روان پاک شهدای انقلاب وامام راحل که فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
lموسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
همه این نعمات برخاسته از هدایت و جهت دهی فرماندهی حکیم و شایسته و از موهبات الهی بوده و به همین لحاظ ، ضمن خداقوت گویی به برو بچه های رزمنده، خدا را سپاس میگوییم.
صادق واحدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
درود بر حافظان خلیج همیشه فارس
چشمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
خدا را شکر که دشمن از بیم رزمنده های ما حتی آسایش خیال نیز ندارند .
چو ایران نباشدتن من مباد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
ایول اسم عملیات بگذارین زنبورهای سرخ
امراله تاجوک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
باتشکر فراوان از زحمات بسیار زیاد شما
بهرام صالحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
امریکا با بوق تحریمها گوش دنیا را کر کرد ولی در صورت هرگونه حماقت این فرزندان امام خامنه ای هستند که میداندار آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس خواهند بود .
خوش باشید که خوشی شما امت واحده مسلمین را خشنود داشته است .
امير
|
Netherlands
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
سپاه يعني اين.....
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
احسنت بر دلیرمردان ایرانی خدا قوت
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
سلام وخدا قوت

چرا خودرو سازان ما باعث افتخار نمي شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
عنوان پیچیده ترین از کلمه ی شیطان مناسب تر است . ممنون که عبارت را اصلاح کردید
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
غرور افرین است . به امید صلح پایدار
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
ای والله پیروز باشید
jamshid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
مردم کشور ما بخصوص جوانان این اب و خاک که رهروان شهدا میباشند وانرژی پتانسیل انها اماده انفجار است منتظرند تا این گاوچرونا دست از پا خطا کنند .خلیج فارس ایران محل دفن اجانب.ضمنا بدین وسیله اعلام امادگی میکنم جهت عملیات انتحاری.
الله اکبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر
فرشاد ببر بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
آمریکا با حمله به ایران بزرگترین اشتباه قرن را مرتکب میشه زیرا فداییان جمهوری اسلامی ایران با عملیاتهای استشادی تمام منافع آمریکا و دوستانش را در همه دنیا مورد حمله قرار خواهند داد
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
خییییییییییییییییییییییییلی عالیه.کی پهباد تهاجمی رونمایی میکنین؟ ازموقعی که از خبرها شنیدم که بزودی ایران همیشه سرفراز ما میخواد پهباد تهاجمی رونمایی کنه دارم لحظه شماری میکنم.
Ali Salamat sar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
آفرین بر ایران غرور آفرین.افتخار میکنم که چنین کشوری دارم.ایران بایدم به قدرتمند شدن بجنگد چون در کنار آرامش است که پیشرفت حاصل میشود و این آرامش حاصل نمیشود مگر با ابرقدرتی شدن ایران که دشمنان زیادی دارد. چه در کشور و چه در خود آدمی تا آرامش نباشه هیچ پیشرفتی نخواهد بود.
عارف هلالات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
با سلام و درود بر مهندسین زحمتکش که به طور شبانه روز از جان مایه میذارند تا مملکت همیشه در ارامش و اقتدار باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
خدا قوت که نفس امریکایی ها و اسراییلی ها رو تو خلیج فارس و منطقه بریدید جرات نقس کشیدن ندارن
مهرانه آگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
ای مگس عرصه ی سیمرغ نه جولانگه تو است...یانکی به خونه ات برگرد...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
الکی نیست آمریکا از ایران میترسه
h8med
|
United States
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
بالطف و خواست خدا و همّت و تلاش متخصّصین ایرانی،، ما، از قطب های نظامی جهان و جزء ابرقدرت های تسلیحاتی و نظامی در دنیاییم.همچنین در زمینه ی علمی و فنّاوری نیز سری در سرها داریم و شکر خدا با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفتیم. ولی متأسفانه از لحاظ اقتصادی ...
میرحسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
خدا قوت ، بسیجی بودن و بخاطر رضای خدا تلاش کردن نتیجه ای جز این نخواهد داشت
مجتبي صباغ پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
سلام/وقتي مملكت ما رهبري چون آيت الله خامنه اي داشته باشه/بايد هم از مهندسين چنين انتظاري رو داشت/اول از همه به رهبرم ميبالم كه عرصه رو باز و تشويق نمودند/من ايراني ام
مهدی ورمزیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
واقعا لذت بردم .که ما چیزی از کشور های غربی کم نداریم که هیچ یه چیزی بیشترم داریم .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
درود خداوند بزرگ بر شما شیر مردان ایران زمین ..
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
من اصلا فکر نمی کردم که چنین تجهیزاتی داریم دمتون واقعا گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
افتخار من در این دنیا این است که بسیجی ام
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ایرانی توانمند است .
ایرانی جان بر کف است .واز دشمن نمیترسد
ایرانی جانش را فدای دین,کشورش وناموسش میکند
ایرانی نمیگذارد بیگانگان به کشورش تسلت یابند .همیشه تابع دستورات
مقام معظم رهبری میباشد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
پیش به سوی ایرانی سربلندتوسط فرزندان خلف این ملت بزرگ وسرافراز و ننگ براندک خاشاکی که توان دیدن پیشرفت ایران عزیز را ندارند
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ملتي كه شهادت دارد اسارت ندارد . اماده جهاديم
جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ما میتوانیم،خسته نباشیددلاورها، مانمی گذاریم بیگانه برمامسلط باشد. ای رهبر عزیز ماپشتیبانت هستیم.
سید میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
درود بر دلیرمردان این سرزمین پاک ...ایران دوستت دارم حتی اگر نان برای خوردن نباشد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
افتخارم ایران..جانم فدای ایران...سرفراز باشی ایران...
دادخدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
باسلام وخداقوت بردلیرمردانوشجاعان نیروهایمسلح جمهوری اسلامی این قدرت فکری وتدبیرنظامی ایرانی اسلامی است وبایدچنین باشد.حق یارتان
جلیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
درود بر شرف ایران وایرانی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
دست علی بهمراهتان سپاسگذاریم از شما
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
بابا ایول دم برو بچه ها درد نکنه.واقعا با غیرت از این اب وخاک محافظتمی کنید ماکه دعا تون می کنیم
raha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
تو یک قسمت از متن نوشته قایق مسابقه ای انگیلیسی که ایرانی ها اونو تبدیل به قایق نظامی کردن/مگه ایران خودش اونو نساخته
amin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
این همون اقتدار ملی هست که حق مردم ایران بود
mobj
|
Netherlands
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
این که قدرت دفاعی ما بالاست باعث غرور ملی میشه . ولی اینکه به خاطر این موضوع بخواهیم تنش و افکار حادثه جویانه واسه کشورمون ایجاد کنیم . به خدا هیچ چیز مثبتی برای کشورمون به دنبال نمیاره و فقط تحریم و گرانی بیشتر برای ملت به دنبال داره...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
مرگ بر امریکا
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
اول به پدر خودم بعد به همه دلیر مردان این مرزو بوم خسته نباشید عرض میکنم موفق باشید.
احمد ثقفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
سلام بر دلیر مردان عرصه علم وفن آوری ایرانی،با یک تیر چند نشان:امنیت،انزوای دشمنان،از همه بهتر تولید علم، قله های افتخار جهانی گوارای وجود ایرانیان
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
فرزندان خمینی کبیر ( ره ) باید چنین بی باک و سلحشور باشند . ایرانی پرچمدار غیرت در دنیا
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خدا قوت بر دلیر مردانی که این شناورهارو هدایت می کنند
رضاف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
عجرکم من الله به همه کسانی برای سربلندی ایران وایرانی زحمت می کشند
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خودباوری یعنی این...
ایران اثبات پوچی آمریکارا به نمایش گذاشته است
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
دست شما درد نکنه دلیرمردان
mohammad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
آمریکا به تو میکوییم ناو داری زکی
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
یک بار ،آخرین اشتباه رو بکنید، تا فرزندان روح الله جوابتان بدن.
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
میگن خواستن توانستن است تازه با این گزارش به این حرف ایمان اوردم
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
دست تمام عزيزان را مي بوسم
محمدجواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
مرگ بر استکبار اگه به ایران حمله کنند خلیج فارس رو خلیج خون میکنیم براشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
درود بر دليرمردان ارتش و سپاه خدا يار و نگهدارتان وسلام بر فرمانده معظم كل قوا واقعا بي نظيرترين فرمانده جهان است!
محمد
|
United Kingdom
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
دمت بچه هاي غيور ايراني گرم .......
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
اگه بیان خلیج فارس یه جزیره از ناو های سوخته به جا میزاریم تا بدونن ایران یعنی چی.
بسیجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خدا قوت برایران و ایرانی
محسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
قابل توجه نیروی دریایی امریکا ! تاکتیک های ناب ایرانی را به اینها اضاف کنید
yaser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
متنشو کامل خوندم اشک شوقم درومد احسن دلاوران ایران.از راه دور دستتونو میبوسم.روووووووس.یاسر20ساله از بیرجند.
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خسته نباشید شیر مردان ایران
امیر عبدالرشیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
احساس بسیار تا بسیار خوبی پیدا کردم از تماشای این صحنه ها رحمت و برکات خداوند برشما سربازان اسلام باد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
پاسدار یعنی حافظ آب و خاک ایران بودن .دمتون گرم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
بقول شیرازی ها مشتی دس خوش
خدا قوت
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
سلام
دلیر مردان خسته نباشید ، به شما افتخار می کنیم . زنده با ایران وایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
البته شرایط فیزیکی خلیج فارس هم مزید بر این عوامل است ضمن اینکه خالی کردن یک میلیوت تن نفت خام(حدودا سه کشتی )برروی ابهای خلیج فارس (هرتن حدود 100مترمربع که درکل 100000000وحدود 100هکتاراز سطح ابها را شامل شده وکبرین کشیدن به آن جهنمی ایجاد میکند که نیاز زیادی هم به موشکهای دور برد نسیت
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
خدا قوت برادرا واقعا باعث امیدواری هستین
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ای کسایی که این پیامو میخونید ما جوان های ایرانی باید ایرانو بسازیم
اینده ایران بسته به ماست ایران بهترین کشوره از همه نظر اما نزارین فکرتون راجبش خراب بشه بخدا این منو و شما هستیم که فردا رو میسازیم پس بیاین دست ها رو به هم بدیم و ایرانمون رو اباد کنیم
زنده باد ایران...
mansoor
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ايا اين کشتي ها توان مقابله با حمله هاي هوايي راهم دارند؟
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ترس آمریکا ترس دنیاست خداقوت
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
الله اکبر -الله اکبر-الله اکبر...
فقط همین
یاحیدر
علی کشاورز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
به ناظم افرین
نويد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
ان حزب الله هم الغالبون
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
به این میگن جنگ نا متقارن
دمتون گرم
کاش از این گزارشا بیشتر درست بشه تا مردم با قدرت نظامی ایران بیشتر اشنا بشن
محمدرضا عربی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
سلام بسیار عالی بود دست مریزاد. برای سلامتی رهبر عزیزمون صلوات
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی