تعداد کاربران تلفن هوشمند در ایران به ۴۰ میلیون نفر می‌رسد

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز در کشور از هر ۲ نفر حداقل یک نفر گوشی هوشمند در اختیار دارد گفت: برآورد می‌شود شمار کاربران گوشی‌های هوشمند تا پایان امسال به ۴۰ میلیون برسد.

به گزارش سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران؛ خسرو سلجوقی با تاکید بر لزوم توسعه پهنای باند با ارائه محتوای مناسب به دلیل فراگیر شدن موبایل باند پهن در کشور اظهار داشت: لازم است دولت در مقوله تولید محتوا از بخش خصوصی حمایت کند و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این سیاست را به خوبی اجرایی خواهد کرد. وی با بیان اینکه با رشد استفاده از موبایل هوشمند، دولت همراه جایگزین دولت الکترونیک می‌شود گفت: امروز در کشور از هر دو نفر حداقل یک نفر گوشی هوشمند در اختیار دارد و بسیاری از خدمات دولتی را می‌توان در قالب تلفن همراه ارائه کرد.

سلجوقی ادامه داد: رسیدن آمار ۲ میلیون گوشی هوشمند در سال ۹۲ به ۲۰ میلیون گوشی در سال ۹۳ نشان دهنده فراهم شدن ابزار دولت موبایل است و پیش بینی می‌شود این عدد در سال ۹۴ به ۴۰ میلیون گوشی هوشمند در کشور برسد؛ براین اساس اگر محتوا تولید شود کارآفرینی و اشتغال نیز ایجاد می‌شود؛ چرا که در سال گذشته در بخش تولید محتوا و نرم افزار حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار شغل ایجاد شده است.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات بر لزوم آموزش‌های تخصصی برنامه نویسی برای بهره برداری از تکنولوزی‌های نوین تاکید کرد و افزود: دراین زمینه با دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می‌کنیم. در همین حال وزارت ارتباطات ۵ برنامه از جمله اجرایی کردن شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی، توسعه خط و زبان فارسی در محیط رایانه ای و نهضت تولید محتوا، ایجاد کارآفرینی و اشتغال و کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه فاوا در مناطق محروم را در این بخش در دستور کار دارد.                                          

رئیس کمیته هماهنگی و اجرایی پنجمین جشنواره فاوا با اشاره به اهداف و ضرورت برگزاری این جشنواره برای ترغیب بخش خصوصی و دولتی در جهت تولید محتوا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در این جشنواره در کارگروه‌های اجرایی از پتانسیل بخش خصوصی استفاده کرده‌ایم تا اعتماد بخش خصوصی به دولت را افزایش دهیم. وی بر طرح سیاست‌های توسعه‌ای در قالب جشنواره فاوا تاکید کرد و افزود: با این روش بازار حوزه فناوری اطلاعات خود را با سیاست‌های جشنواره وفق می‌دهد.

انتهای پیام/


اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.