کد خبر: ۶۸۹۹۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

تیم های انتخاباتی «صلح و اعتدال» و «امنیت و عدالت» نشست لوی جرگه مشورتی صلح را تحریم کردند.

پس از عبدالله، تیم های انتخاباتی «اتمر» و «نبیل» نیز لوی جرگه را تحریم کردندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، تیم های انتخاباتی «صلح و اعتدال» به رهبری حنیف اتمر و «امنیت و عدالت» به ریاست رحمت الله نبیل، نشست لوی جرگه مشورتی صلح را تحریم کردند.

تیم انتخاباتی صلح و اعتدال افغانستان اعلام کرد کسی به نمایندگی از تیم انتخاباتی یا احزاب و جریان های عضو آن در نشست  لوی جرگه مشورتی صلح شرکت نخواهد کرد.

همچنین تیم انتخاباتی «امنیت و عدالت» به ریاست رحمت الله نبیل نیز ضمن تحریم نشست لوی جرگه اعلام کرد که رهبری برگزار کننده جرگه مشورتی صلح وابسته به یک تیم انتخاباتی بوده و فاقد مشروعیت و مقبولیت ملی می باشد.

 روز گذشته نیز تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت وحدت ملی افغانستان اعلام کرده بود به دلیل عدم دعوت از اعضای تیم انتخاباتی وی به نشست لوی جرگه مشورتی صلح، از شرکت در آن خود داری خواهد کرد.

عبدالله معتقد است این نشست به حل مشکلات موجود در افغانستان از جمله برقراری صلح و تامین امنیت کمکی نخواهد کرد. 

گفتنی است که نشست سه روزه لوی جرگه مشورتی صلح قرار است در 9 ثور/ اردیبهشت با حضور 2500 نفر از نمایندگان مردم افغانستان در کابل برگزار شود تا خطوط قرمز مذاکره با طالبان در آن مشخص گردد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر