کد خبر: ۶۹۱۳۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
نماینده مردم بروجرد:

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای سد شهید بروجردی اعتباری بالای ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از ابتدای سال جدید مردم بروجرد و دیگر شهر‌های استان درگیر سیلاب بودند، باران همیشه رحمت بوده و هست و این حجم آب چیزی حدود ۲۰۰ میلی‌متر بیشتر نبوده در حالی که در برخی از کشور‌ها سالانه ۲۰۰۰ میلی‌متر بارش دارند و هیچ اتفاقی هم رخ نمی‌دهد. تمام این اتفاقات ناشی از عدم برنامه‌ریزی، دوراندیشی و ایجاد زیرساخت‌های لازم است.

گودرزی افزود: ما وسایل و امکانات لازم را برای مقابله با سیل نداشتیم بدون آمادگی لازم و بدون تجهیزات از قبل فراهم شده وارد این مشکلات شدیم، از طرفی هم با دست‌بردن در طبیعت خودمان بستر را فراهم کردیم تا این خسارت برما وارد شود.

وی عنوان کرد: نتیجه خانه‌سازی و ساخت و ساز در مسیر رودخانه، تبدیل مسیل‌ها به راه و در صدور مجوز‌ها نظارت نداشتن همین وقایع سیل است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صحن مجلس به رئیس قوه قضاییه گفتم تا به ساخت پل‌ها و تخریب آن‌ها ورود کند، باید در ایجاد زیرساخت‌ها مثل سد توجه بیش‌تری می‌شد. متأسفانه عملکرد‌ها به‌نوعی بوده که مردم نگاه بدبینانه‌ای به این مسئله دارند.

گودرزی گفت: فاز اول و دوم مطالعات سد گلرود در بروجرد انجام شده، ولی دلیل محکمی برای برکناری سد نیست، وزارتخانه اعلام می‌کند که دلایل فنی برای این کار داریم و در آن مکان امکان احداث سد نیست طبق پیگیری و اسناد و مدارکی که از گذشته وجود دارد مؤید این نیست، احداث این سد را از دستور کار خارج کردند و نتیجه‌اش این شد که سیلاب تا خوزستان پیشروی کرد.

وی افزود: کار سد آبسرده به‌صورت قطره چکانی در حال انجام است با جایگزین کردن پیمانکار جدید تغییر زیادی در روند کار ایجاد شده، در مورد سد شهید بروجردی هم ما یک تغییر کوچک در اندازه و ظرفیت سد داشته‌ایم که جای امیدواری است البته هنوز این رقم به‌صورت مکتوب درنیامده است. فقط این که برای سد اعتباری بالای ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده، کارگاه در حال تجهیزشدن و فعالیت است که قول داده‌اند ظرف یک هفته این تخصیص را به ما بدهند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درست است که من نماینده مردم بروجرد هستم، ولی سعادت یاری کرد تا به پلدختر بروم و از نزدیک از احوال هم‌استانی‌هایم با خبر شوم، این امر باعث فرهنگ‌سازی می‌شود، گاهی باید از نزدیک درد و رنج مردم را دید و حس کرد تا کلام و پیگیری‌های ما نافذ و مؤثر باشد، بار‌ها در مجلس هم گفته‌ام که با نظارت بالگردی نمی‌شود مشکلات مردم را برطرف کرد باید کنار مردم باشیم.

انتهای پیام/ ر

احداث سد «گلرود» از دستور کار خارج شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر