کد خبر: ۶۹۳۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲

شهردار پلدختر گفت: ماشین آلات شهرداری بدلیل کار زیاد در سیل اخیر مشکل پیدا کرده و فرسوده شده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ،صمد چراغی پور شهردار پلدختر اظهار داشت: ماشین آلات شهرداری پلدختر به دلیل کار زیاد ۵۰ تا ۶۰ درصد دچار نقص فنی شده و تعمیر آن‌ها رقم قابل توجهی را می‌طلبد که از توان مالی شهرداری خارج است.

وی افزود: انتظار می‌رود دولت در این زمینه شهرداری را یاری دهد تا بتوان به شکل بهتری خدمات را به مردم ارائه داد.

شهردار پلدختر گفت: روز گذشته (جمعه) مردم به صورت خودجوش و سایردستگاه‌ها به همراه شهردار وکارکنان با بکارگیری تمام امکانات جهت تنظیف شهر وارد عمل شدند تا بازدهی و بهره‌وری بهتری در این زمینه در پلدختر انجام شود.

وی با بیان اینکه برای نظافت شهر در زمینه پاکسازی آلودگی‌های ناشی از سیل باید از ظرفیت اجتماعی استفاده کرد افزود: در جریان سفر رئیس بنیاد مسکن کشور به شهر سیل زده پلدختر نقاط مختلف شهر اعم ازتعمیری وبازسازی منازل مسکونی تخریب شده ازسیل موردبازدید قرارگرفت و مشکلات مردم در این زمینه پیگیری شد.

وی افزود: بنیاد مسکن از دستگاه‌هایی بود که از نخستین روز‌های سیل در پلدختر پای کار آمد و بنیاد مسکن استان اصفهان به عنوان استان معین در پلدختر مستقر شد و کار‌هایی در حوزه مسکن انجام داد که خروجی آن مثبت و قابل لمس است.

شهرداری پلدختر تخلیه و لایروبی کانال‌های جمع آوری آب‌های سطحی شهر را از مشکلات جدی و حاد این شهر پس از سیل دانست و گفت: جهت لایروبی کانال منطقه سازمانی‌ها، گلستان و ولاب تقسیم کاری صورت گرفت و شهرداری کار لایروبی کانال گلستان را آغاز کرد.

وی افزود: با همکاری بنیاد مسکن کانال سازمانی‌ها به جز نقطه کوچکی که آب جریان دارد گشوده شد و بخش کشویی کانال گلستان نیز باز شده و تنها بخش بتنی آن مسدود است.

چراغی پور خاطرنشان کرد: نیروی انسانی مشغول تخلیه گل ولای از دریچه‌های کانال گلستان هستند که کار بسیار سخت و دشواری است و تاکنون کار لایروبی این کانال ۸۰ درصد پیشرفت داشته و پیش پیش بینی می‌شود تا دو سه روز آینده مشکل آن رفع شود.

وی افزود: بابازشدن کانال‌ها آب جداول در داخل آن می‌ریزند و بخشی از مشکلات بهداشتی شهر برطرف می‌شود و شهرداری راحت می‌تواند عملیات پایانی پاک سازی را انجام دهد.

شهردارپلدخترگفت: با توجه به تقاضای همکاری که در راستای لایروبی و پاکسازی شهر پلدختر ازگل ولای ازرییس بنیادمسکن کشورشد بنا شد ماشین آلات این نهاد در اختیار شهرداری پلدختر باشد و در عوض شهرداری نیز در زمینه صدور پروانه و تعمیرات و بازسازی‌ها با بنیاد مسکن همکاری کند.

انتهای پیام/م

ماشین آلات شهرداری پلدختر در سیل فرسوده شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر