کد خبر: ۶۹۷۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کاظمی قهی گفت: بازار مصالح ساختمانی آرام است و پتانسیل بالایی برای تولید اقلام ساختمانی در کشور وجود دارد.

بازار مصالح ساختمانی آرام است/ فعالیت ۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنفی در تهراناسماعیل کاظمی قهی رئیس اتحادیه فروشندگان گچ، سیمان و مصالح ساختمانی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازار مصالح ساختمانی اظهار کرد: درحال حاضر بازار مصالح ساختمانی آرام است و در رکود بسر می‌برد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گچ، سیمان و مصالح ساختمانی با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنفی مجوز دار و غیرمجوز دار در تهران مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: امیدواریم که این صنف، بتواند به آرامش نسبی دست یابد.


بیشتر بخوانید: حجم صادرات سیمان تا پایان سال به ۱۲ میلیون تن می رسد 


کاظمی قهی در ادامه افزود: تولید کنندگان داخلی برای ارتقاء سطح صادرات خود باید محصولاتی بر اساس استاندارد‌های بین المللی تولید کنند، همچنین بالا بردن توان بازاریابی بین المللی را در دستور کار خود قرار دهند تا شاهد تعالی در این بخش صنعتی باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان گچ، سیمان و مصالح ساختمانی بیان کرد: این صنف، همانند سایر اصناف در جهت تحقق شعار رونق تولید در بازار، برنامه‌هایی را تا پایان سال در دستور کار قرار داده اند که امیدواریم تا پایان سال محقق شود.

کاظمی قهی در خصوص عرضه و تقاضای مصالح ساختمانی اظهار کرد: تقاضا متناسب با وضعیت ساخت و ساز است. عملیات ساخت و ساز رکود داشته که متناسب با این رکود بسیاری از واحد‌ها برای کاهش هزینه‌هایشان تعطیل شده یا به صورت سرپایی کار می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گچ، سیمان و مصالح ساختمانی ابراز امیدواری کرد که با توجه به پتانسیل بالای کشور در زمینه تولید کالا‌هایی نظیر اقلام  بهداشتی ساختمان، سرامیک، کاشی، گچ و سیمان این محصولات صرفا از داخل کشور تامین شده و از بیرون وارد نمی‌شود.

کاظمی قهی در پایان گفت: صنعت ساختمان یکی از مصرف کننده های اصلی مواد خام و انرژی است. در صورتی که ساخت و ساز بدون برنامه ریزی و اتخاذ سیاست های صحیح پیش رود، مشکلات گسترده ای را در زمینه محیطی و اجتماعی به وجود می آورد.

انتهای پیام/

تولید کنندگان سیمان توان بازاریابی بین المللی خود را افزایش دهند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر