کد خبر: ۷۰۰۳۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان به تخریب ۱۱۵ مدرسه بر اثر سیل اشاره کرد و گفت: سیل تجهیزات ۱۷۹ مدرسه لرستان را کامل از بین برد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان، رضا زینی‌وند مقدم با اشاره به آخرین وضعیت مدارس سیل زده استان لرستان اظهار داشت: بر اثر سیل فروردین ماه امسال در استان لرستان ۱۱۵ مدرسه تخریب شد که نیاز به بازسازی دارد، ۳۳۳ مدرسه نیاز به تعمیرات اساسی و همچنین تجهیزات ۱۷۹ مدرسه از بین رفته است.

وی افزود: برای بازسازی، تعمیر و تامین تجهیزات مدارس تخریب شده راه دشواری در پیش داریم، اما با توجه به تعهدات خیرین مدرسه‌ساز در همایش خیرین اردیبهشت ماه امسال حدود ۲۱۴ میلیارد تومان تعهد کردند تا به مدارس سیل‌زده یه استان لرستان، خوزستان و گلستان پرداخت کنند که تقریبا اعتبار ساخت مدارس تخریبی، تعمیری و تامین تجهیزات مدارس مناطق سیل‌زده لرستان با کمک خیرین و همت دولت در حال تامین شدن است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اجرای پروژه مدرسه ۶، ۱۲ و یا ۲۴ کلاسه را زمان‌بر دانست و عنوان کرد: بر همین اساس در شهر‌های سیل‌زده که باید پروژه بزرگ ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه را اجرا کنیم زمان‌بر است و به طور یقین برای مهر ماه آماده نمی‌شود، اما باید تلاش کنیم طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی شهر‌های سیل‌زده را به اتمام برسانیم و مدارس قابل تعمیر با نظارت فنی نوسازی مدارس در سه ماه تابستان تعمیر و برای مهر ماه آماده کنیم.

وی بیان کرد: در روستا‌های مناطق سیل‌زده برخی مدارس دو یا سه کلاسه احتمال دارد برای مهر ماه آماده شوند، ولی چنانچه آماده نشوند تمهیداتی اندیشیده شده که از طریق کانکس فضای کلاسی مدارس را تامین کنیم تا دانش‌آموزان در اول مهر مشکل نداشته باشند.

زینی‌وند مقدم گفت: پس از سیل اخیر لرستان و دو ماه باقیمانده از سال تحصیلی خوشبختانه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که در شهر‌های سیل‌زده کلاس‌های جبرانی با دو شیفته کردن مدارس سالم برگزار شد و به طور یقین این تدبیر را نیز برای اول مهر خواهیم کرد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی تصریح کرد: کار ساخت مدارس مناطق سیل‌زده آغاز شده و تفاهم نامه‌هایی با خیرین امضا شده است، زمین مورد نیاز به خیرین واگذار شده و همچنین کار تعمیر مدارس تعمیری نیز شروع شده است.

انتهای پیام/د

۱۱۵ مدرسه تخریب کامل شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر