کد خبر: ۷۰۳۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کد خبر : ۷۰۳۵۶۷۰
معاون سیاسی وزیر کشور:

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: بیش از ۱۱۰ حزب و تشکل با مجوز جدید فعالیت دارند که وظیفه آنان انسجام بین اقوام و گروه‌ها است.

بیش از ۱۱۰ حزب و تشکل با مجوز جدید فعالیت دارندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،جمال عرف بعدازظهر سه شنبه در نشست با معتمدان خراسان شمالی، اظهار کرد: بالاترین نرخ مشارکت در انتخابات دوره پنجم ۷۱/۵ درصد بوده و کمترین نرخ مشارکت در هفتمین دوره انتخابات ۵۱/۵ بوده است.

عرف افزود:جهت گیری برای این دوره رسیدن به میانگینی است که می‌تواند نقش موثری را در کشور داشته باشد.

او با بیان اینکه هرچه مردم مشارکت بیشتری در انتخابات داشته باشند دشمنان شکست می‌خورند ادامه داد: باتوجه به شرایط هر منطقه هراندازه نرخ مشارکت در انتخابات افزایش یابد خاص بودن نظام جمهوری اسلامی زبانزد می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به چهاررکن اصلی انتخابات که سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت است عنوان کرد:چنانچه یازدهمین دوره انتخابات بر اساس این چهاررکن انجام شود نتیجه مطلوبی در این زمینه خواهیم داشت.

عرف با تاکید بر اینکه اجازه ندهیم انتخابات به دست کسانی بیفتد که آنان را بازار سود تلقی کنند، افزود: اجازه ندهیم پول‌های مجهول وارد عرصه انتخابات شود.

او اظهارکرد: از نظر ستاد انتخابات کشور هرگروه سیاسی و یا هر حزب اطلاح طلب و اصول گرایی که دارای مجوز باشد می‌تواند در چهار چوب قانون اساسی فعالیت داشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: بیش از ۱۱۰ حزب و تشکل با مجوز جدید فعالیت دارند که وظیفه آنان انسجام بین اقوام و گروه‌ها است.

عرف با اشاره به انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی گفت: با توجه به دستور وزیر کشور استاندار می‌تواند از حضور بانوان به عنوان معاون توسعه منابع و در رده‌های مدیریتی استفاده کند.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهارکرد: حضور بانوان می‌تواند در کار‌ها را مرتفع کند به طوری که ملاک انتخاب فرد توانمندی آن باشد تا کار‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

عرف افزود: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد کادر جوانان با انگیزه در چار چوب مدیریتی باشیم.

انتهای پیام/ز

معاون وزیر کشور در خراسان شمالی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر