کد خبر: ۷۰۴۱۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: بیش از ۲۳ هزار نفر در نهمین جشنواره کتابخوان رضوی در بخش مکتوب و آنلاین شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: بیش از ۲۳ هزار نفر در نهمین جشنواره کتابخوان رضوی در بخش مکتوب و آنلاین شرکت کردند.

 فرشته طهماسبی در نهمین آیین اختتامیه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی که در اداره ارشاد بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی باهدف ترویج فرهنگ رضوی و افزایش مطالعه برگزار می‌شود که هرساله استقبال از این جشنواره بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی شرکت‌کنندگان لرستانی در این جشنواره افزود: امسال تعداد شرکت‌کنندگان در این جشنواره نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش‌یافته و شرکت‌کنندگان در بخش‌های مکتوب و آنلاین در سنین مختلف شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان عنوان کرد: هشت هزار نفر در بخش مکتوب و ۱۵ هزار نفر در بخش آنلاین از لرستان شرکت کردند و آمار شرکت‌کنندگان در شهرستان بروجرد بسیار بالا بوده و نشان‌دهنده این است که شهرستان بروجرد در عرصه فرهنگ همیشه پیشتاز بوده است.

طهماسبی با تأکید بر گسترش فرهنگ مطالعه تصریح کرد: باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کرد تا نسل جوان از مطالعه فاصله نگیرند که یکی از این راه‌ها، برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی بود که زندگی ائمه اطهار (ع) وزندگی مطالعه محور را فرهنگ‌سازی می‌کند.

وی بیان کرد: جایگاه مطالعه همچنان رفیع است و علیرغم گسترش وسایل ارتباطی، گوشی‌ها و فضای مجازی، اما افرادی همچنان با اشتیاق به مطالعه می‌پردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان بیان کرد: توانمندسازی جوانان، شاداب سازی و پر کردن اوقات فراغت در محیط کتابخانه‌ها از اهداف نهاد کتابخانه‌هاست تا همچنان فرهنگ مطالعه در بین همه نسل‌ها خصوصاً جوانان بیشتر ترویج داده شود.

طهماسبی با اشاره به سهم نیم درصدی شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌ها باید نیم درصد درآمد سالانه خود را به نهاد کتابخانه‌ها پرداخت کنند که در بروجرد شهردار جدید در این راستا همکاری لازم را دارد.

انتهای پیام/ر

بیش از ۲۳ هزار نفر از لرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر