کد خبر: ۷۱۱۲۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹

معاون راهداری لرستان گفت: پروژه‌های ایمن‌سازی جاده‌های ارتباطی استان با اعتبار ۴۶۰میلیارد ریال آغاز شده و با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، عارف امرایی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: پروژه‌های ایمن‌سازی جاده‌های ارتباطی استان با اعتبار ۴۶۰میلیارد ریال آغاز شده و با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است.

 امرایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال اقدامات زیادی در راستای ارتقا ایمنی محور‌های استان به ویژه مسیر‌های منتهی به عتبات عالیات و حرمین شریفین انجام شده است.

او افزود: از مهمترین آن‌ها می‌توان به خط کشی یکهزار کیلومتر راه اصلی، روکش آسفالت به طول ۶۲کیلومتر، لکه‌گیری هندسی به طول ۷۰ کیلومتر، نصب ۶۸۰ عدد نیوجرسی، پنج هزار متر گاردریل، چهار هزار و ۸۰۰ عدد علائم ایمنی می‌باشد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از آغاز عملیات اجرایی هشت کیلومتر روشنایی جدید در استان خبر داد و گفت: انعقاد قرارداد پروژه‌های بهسازی و روکش آسفالت محور‌های استان با اعتبار ۱۴۴ میلیارد تومان از اقدامات قابل توجه این اداره کل در شش ماهه نخست امسال به شمار می‌رود که این پروژه‌ها در حال حاضر با شتاب خوبی در محور‌های سراسر استان در حال اجرا هستند.

امرایی با اشاره به آغاز بازسازی و ساخت ۱۴۰ دستگاه پل و ابنیه فنی تخریب شده از سیل فروردین امسال گفت: کار بازسازی، تعمیر و ساخت پل‌های تخریب شده در محور‌های اصلی، فرعی و روستایی با سرعت در حال انجام است و با بهره برداری از این تعداد پل و ابنیه فنی بخش بزرگی از عقب ماندگی‌های تاریخی در راه‌های استان جبران خواهد شد.

او احداث ۱۰ دستگاه پل بزرگ، بازگشایی راه ارتباطی ۸۷۰ روستای مسدود شده در اثر سیل فروردین ۹۸ و تعمیر و مرمت ۶۰۰ کیلومتر راه را از عملکرد راهداری لرستان در شش ماهه امسال دانست.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به ضرورت به‌روزرسانی ماشین‌آلات راهداری گفت: در حوزه ماشین‌آلات قراردادی به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال منعقد و کار بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات آغاز گردیده است، اما برای تامین، بازسازی و اورهال نمودن تمام ماشین آلات استان بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

امرایی ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارندگی‌های فراتر از حد نرمال در پاییز و زمستان پیش رو و شرایط سخت راهداری زمستانی و از طرفی حجم ویرانی بازمانده از سیل، کماکان نیازمند توجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی درخصوص مساعدت مالی برای تامین، بازسازی و نوسازی ماشین آلات راهداری هستیم.

انتهای پیام/ر

اختصاص ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح ایمن سازی راه‌های لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر