کد خبر: ۷۱۷۰۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
کد خبر : ۷۱۷۰۰۶۵

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۲۶ نفر که بر اثر سیل فروردین ماه امسال شغل خود را از دست داده اند، تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت : در مجموع چهار هزار و ۸۰۰ کارگر در مناطق سیلزده کشور مشمول بیمه بیکاری شدند که در لرستان نیز فراخوان این مهم اعلام و بر مبنای خود اظهاری کارگران و بررسی‌های انجام شده، ۲۲۶ نفر از این خدمت بهره‌مند شدند.

او ادامه داد: امسال بیمه بیکاری برای ۲ هزار و ۳۱نفر در استان مقرر شده و با توجه به اهمیت حرفه آموزی، ۲۳۰ نفر از این تعداد برای یادگیری مهارت‌های اشتغال، به آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شده اند.

او با بیان اینکه مقرری بیمه بیکاری معادل یک پایه حقوق است تصریح کرد: مقرری بیمه بیکاری به کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار شوند تعلق می‌گیرد که تشخیص آن و تاریخ وقوع بیکاری به عهده واحد‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: در بنگاه‌های اقتصادی پرداخت مزد و حقوق کارگران از محل کار، تولید محصول و فروش تولیدات است بنابراین محصول کمی و کیفی برای کارگران حائز اهمیت می‌باشد و هرگونه وقفه در کار تولید و فعالیت بنگاه‌های اقتصادی به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

آشتاب در خصوص شرایط بیمه بیکاری اضافه کرد: هرگونه تغییر یا بازسازی خط تولید، جابجایی کارگاه و ماشین آلات که به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاست اقتصادی و اجتماعی دولت صورت گیرد، تغییر ساختار اقتصادی تلقی می‌شود و کارکنان این قبیل بنگاه‌ها که به طور موقت بیکار می‌شوند در چهارچوب بند الف تبصره ۷ قانون بیمه بیکاری از مقرری استفاده می‌نمایند.

او تاکید کرد: مدیران و کارفرمایان این بنگاه‌ها موظف هستند طرح تغییر ساختار اقتصادی خود را به تصویب استان‌ها برسانند و اسامی کارکنان مشمول که به طور موقت بیکار می‌شوند با مدت زمان استفاده از مقرری بیمه بیکاری را اعلام کنند تا پس از تایید و تصویب شورای عالی کار، نسبت به بیمه بیکاری این افراد اقدام شود.

حدود ۲۶۰ هزار کارگر در کشور با دریافت مقرری ماهانه بیمه بیکاری تحت حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارند.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر