کد خبر: ۷۳۸۰۶۶۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
کد خبر : ۷۳۸۰۶۶۳
معاون عمرانی استانداری خوزستان:

فاضل عبیات گفت: خط انتقال آب از تاسیسات شیبان به صفیره به منظور افزایش فشار آب به بهره‌برداری رسید.

خط انتقال آب از شیبان به صفیره در غیزانیه رسیدبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: خط انتقال آب از تاسیسات شیبان به صفیره به منظور افزایش فشار و حجم آب در بخش غیزانیه اهواز به بهره‌برداری رسید و حجم آب ۳۰ روستا به میزان ۳ برابر افزایش خواهد یافت.


بیشتر بخوانید: 

او با بیان اینکه این خط به طول ۲۵ کیلومتر با قطر ۶۰۰ میلیمتر وظیفه انتقال آب را برای افزایش فشار وحجم آب در بخش غیزانیه بر عهده دارد افزود: برای ۸ روستا از دهستان مشرحات (یکی از دهستان‌های بخش غیزانیه) خط انتقال و شبکه توزیع به طول ۴۳ کیلومتر احداث شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عبیان بیان داشت: با آبرسانی به این ۸ روستا که فاقد آب شرب بودند، آب ۱۷ روستا به حالت پایدار می‌رسد و آب مربوط به ۳۳ روستای دیگر از دهستان غیزانیه از خط انتقال چاه و مخازن کمتوله به روستای دهلایه تامین می‌شود و هم‌اکنون که این روستا‌ها با مشکلاتی رو به رو شده‌اند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: ترتیبی اتخاذ شده تا با جدا ساختن روستا‌هایی از رامهرمز و رامشیر از خط دهلایه آب این ۳۳ روستا بهبود پیدا کند و این اقدامات ظرف ۱۰ روز آینده به انجام خواهد رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: فاصله تاسیسات صفیره تا مخزن آب روستای نزهه ۲۸ کیلومتر است که در حال حاضر ۲ خط آبرسانی هر یک به قطر ۳۰۰ میلیمتر از صفیره تا نزهه وجود دارد که در این مرحله آب از صفیره با استفاده از این ۲ خط موجود فعلی به روستای نزهه انتقال داده می‌شود.

او گفت: یک خط جدید در کنار ۲ خط موجود در حال احداث است که این خط ۲۸ کیلومتر طول دارد و تا کنون ۸ کیلومتر آن اجرا شده و کار احداث ۲۰ کیلومتر باقیمانده به سرعت در حال انجام است که با احداث این خط ۲۸ کیلومتری مسیری جدید، مطمئن و پایدار به طول ۵۳ کیلومتر وظیفه آبرسانی از شیبان به صفیره و از صفیره به نزهه را انجام خواهد داد تا آب روستا‌های دهستان غیزانیه به طور کامل و پایدار از خط شیبان تامین گردد به این معنی که در صورت احداث خط جدید در فاز دوم مخزن ذخیره دهلایه از ایستگاه روستای نزهه آب رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر