معمای کلکسیون لوازم سرقتی!

با کشف کلکسیونی از لوازم باغ ویلا‌ها و قطعات خودرو‌های مختلف در پراید سارقان حرفه‌ای و سابقه دار، پلیس مشهد در حالی با معمای پیچیده‌ای روبه رو شده است که یکی از مال باختگان بلندگو‌ها و باتری خودروی سرقت شده اش را در میان اموال مذکور شناسایی کرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی افزایش دستبرد سارقان به باغ‌ویلا‌های اطراف آرامگاه فردوسی و بولوار شاهنامه در مشهد، گروه مشترکی از نیرو‌های تجسس و گشت‌های انتظامی پاسگاه فردوسی به فرماندهی ستوان یکم مجید رادپور (رئیس پاسگاه) وارد عمل شدند و به تحقیق در این‌باره پرداختند.

بررسی‌های مقدماتی در مناطق جغرافیایی محل وقوع جرم، موجب شد نیرو‌های انتظامی با تقویت گشت‌های نامحسوس به ردیابی سرقت‌های مذکور بپردازند.

در حالی که فعالیت‌های اطلاعاتی برای شناسایی و کنترل موارد مشکوک در حوزه استحفاظی ادامه داشت، نیرو‌های پلیس به سرنشینان یک دستگاه پراید در خیابان شاهنامه ۶۱ مظنون شدند و آنان را زیر نظر گرفتند. رفتار و حرکات مشکوک راننده که مدام اطراف خود را می‌پایید، ظن پلیس را بیشتر کرد تا اینکه ماموران خودروی پراید مذکور را متوقف کردند.

در بازرسی از داخل خودرو، موتور برق قرمزرنگی کشف شد که به طرز بسیار حرفه‌ای جاسازی شده بود. به همین دلیل نیرو‌های گشت انتظامی به بررسی دقیق صندوق عقب و داخل خودرو ادامه دادند و در نتیجه به کلکسیونی از اموال باغ‌ویلا‌ها و قطعات اوراقی انواع خودرو رسیدند که سرنشینان پراید، همه این لوازم را در قسمت‌های مختلف خودرو جاساز کرده بودند.

کشف این اموال که در میان آن‌ها کنتور برق، داس، چراغ خوراک‌پزی، جعبه ابزار، سیم جوش، کمان اره و ... به چشم می‌خورد در حالی پلیس را با معمایی پیچیده روبه رو کرد که یک زن و دو مرد جوان دستگیر شده پس از انتقال به کلانتری مدعی شدند که این لوازم را سرقت نکرده‌اند! این سه متهم که سوابق سرقت دارند، در بازجویی‌های فنی ارتکاب هر گونه جرمی را انکار کردند.

در همین حال مالباخته‌ای با شنیدن خبر دستگیری سه سارق سابقه‌دار به پاسگاه فردوسی رفت و بلندگو‌ها و باتری خودروی خودش را در میان کلکسیون کشف‌شده از سارقان شناسایی کرد.


بیشتر بخوانید

این مالباخته در تشریح ماجرای سرقت خودرویش گفت: سی‌ام آبان از فردوسی به طرف منزلم در حرکت بودم که در نزدیکی روستا خودرو دچار نقص فنی شد و من نتوانستم آن را تعمیر کنم. به همین دلیل در‌های پژو روآ را قفل کردم و پیاده به منزلم رفتم. صبح روز بعد زمانی که برای انتقال خودرو به محل رفتم تازه فهمیدم که خودروام سرقت شده است. سراسیمه موضوع را به پلیس ۱۱۰ گزارش دادم تا اینکه دو روز بعد ماموران پاسگاه انتظامی «انداد» خودرو را در اطراف روستای «برگ» در حالی پیدا کردند که شیشه‌ها و قفل‌های آن تخریب شده و بسیاری از لوازم و قطعات آن به سرقت رفته بود.

هنگامی که مشغول انتقال خودرو به مقر انتظامی بودیم ناگهان خبر رسید که ماموران پاسگاه فردوسی نیز سارقانی را دستگیر کرده‌اند. وقتی با عجله خودم را به پاسگاه رساندم باتری و بلندگو‌های خودروی خودم را داخل لوازم کشف‌شده از سارقان دیدم و خیلی خوشحال شدم!

با شناسایی اموال اوراق‌شده خودروی پژو روآ، بخش زیادی از این معمای پیچیده با هوشیاری پلیس حل شد و آنان مراتب را به قاضی سیدرضا طباطبایی اطلاع دادند. دقایقی بعد با دستور مقام قضایی تحقیقات گسترده نیرو‌های تجسس از سارقان سابقه‌دار در حالی ادامه یافت که راننده ۳۹ ساله مدعی بود همه لوازم کشف‌شده متعلق به خودش است و سرقت را قبول ندارد!

این متهم که چندین سابقه کیفری به جرم سرقت و مواد مخدر دارد، درباره کشف تعداد زیادی قفل تخریب‌شده نیز گفت: آن‌ها را از یک ضایعات‌فروش خریده‌ام! در همین حال زن ۳۵ ساله‌ای که چهار بار به جرم سرقت روانه زندان شده است نیز با بیان اینکه با راننده پراید رابطه دوستی دارد، درباره لوازم کشف‌شده افزود: من اطلاعی از سرقتی‌بودن آن‌ها ندارم!

متهم ۲۹ ساله دیگر این پرونده نیز که چهار فقره سابقه کیفری دارد، ادعا کرد که از سرقتی‌بودن لوازم مذکور اطلاعی نداشته و تنها با راننده پراید دوست قدیمی است!

در عین حال قاضی طباطبایی از نیرو‌های تجسس پاسگاه فردوسی مشهد خواست بررسی‌های دقیقی درباره چگونگی به دست آوردن هر یک از لوازم کشف‌شده توسط متهمان، انجام شود و تحقیقات برای شناسایی مالباختگان و شاکیان نیز ادامه یابد.

با دستورات ویژه قضایی، بررسی‌های تخصصی پلیس در حالی برای حل این معمای پیچیده ادامه دارد که برخی از پیامک‌های ارسالی متهمان به دیگر افراد مرتبط با این پرونده حاکی از آن است که ماموران انتظامی با یک باند حرفه‌ای طرف هستند.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: اخبار حوادث ، سرقت
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر